انواع ارزهای دیجیتال

خرید انواع ارزهای دیجیتال

شما میتوانید انواع ارزهای دیجیتال محبوب خود را  , که درصد سود بالایی به خریداران خود میدهد را در سریع ترین زمان ممکن تهیه کنید.

مراحل خرید انواع ارزهای دیجیتال :

  1. ثبت نام و عضویت
  2. اضافه کردن ارز انتخابی به سبد خرید
  3. پرداخت و شارژ شدن کیف پول مجازی شما

انواع ارزهای دیجیتال ما در این‌ مقاله قصد داریم به بررسی  وهمینطور انواع ارزهای دیجیتال بپردازیم. اگر می خواهید به تازگی  وارد بازار  شوید و به شناخت ارزهای علاقه مند هستید تا پایان مقاله همراه ما باشید.

تعریف ارز سفری به سالهای بعد

چند سال بعد، احتیاجی نیست که پولی از جنس کاغد به همراه داشته باشید  یا پول هایتان را در بانک قرار دهید. ارزها و هر چیزی که هست را عوض خواهند کرد. رمزارزها بر پلتفرم نو آوری بلاکچین و دانش رمزنگاری مدلسازی شده‌اند. هیچکس این رمزارزها را ندارد و کسی امکان تقلب را در این خصوص ندارد.

انواع ارزهای دیجیتال
انواع ارزهای دیجیتال

در واقع بلاکچین این رمزارزها را واضح، غیرمتمرکز و غیرقابل نفوذ ساخته است. رمزارزها را می شود به راحتی و بدون ورود نفر سومی میان افراد انتقال داد. همینطور، اشخاص با بهره گیری کیف پول‌های دیجیتالی به آسانی می‌توانند بدون هیچ خرجی از رمزارزهای خود محافظت کنند. بعضی از انواع ارزهای دیجیتال توسط استخراج یا ماینینگ ایجاد می شوند.

کاربرد انواع ارزهای دیجیتال

برترین و اصلی ترین کارایی این ارزها، رابط کاربری آسان و ایمنی سطح بالا است. کلیه افراد قادر هستند از انواع ارزهای دیجیتال به جای پول کاغذی یا کارت‌های بانکی بهره مند شوند. به بیان دیگر، همه کارهایی که با پول معمولی می شود انجام داد، با سرعت بیشتر و ایمنی بالاتر توسط انواع ارزهای دیجیتال امکانپذیر است. خریدهای روزمره، خرید بلیط هواپیما، رزرو هتل و عضویت دامنه سایت چند نمونه از سرویس هایی است که در حال حاضر در بعضی نقاط جهان با بهره گیری از این ارزها انجام می پذیرد. همینطور با در نظر گرفتن تازه متولد شدن بازار ، اغلب افراد از بازار کریپتوکارنسی جهت سرمایه گذاری و دریافت سود بهره مند هستند.

معرفی ارزهای دیجیتال

جهان لحظه به لحظه در حال تغییر است و قسمت وسیعی از این تغییرات دلیلش ارزهای نوین است. در بین همین تغییرات است که واحدهای پولی هم حال وهوای دنیای دیجیتال را بر خود گرفتند و انواع  ازرهای دیجیتال به کل دنیا ارائه شدند. هر روز ، تقریبا  ۲۴۷۵ کریپتوکارنسی با سرمایه کلی ۲۶۴ میلیارد دلار خرید و فروش می‌شوند. با این وجود، ۱۰ نمونه از برترین های آن در حال حاضر، حدودا ۸۵% از تمام اعتبار بازار را شامل می شوند. در ادامه مقاله به ارائه انواع ارزهای دیجیتال همراه شما هستیم.

نکته: سطح بندی که در ادامه می بینید، از لحاظ مقدار سرمایه بازار در حال حاضر را تشکیل می دهد.

انواع ارزهای دیجیتال

بیت کوین BTC

در آگوست سال ۲۰۰۸، اسم دامین bitcoin.org به ثبت رسید. در تاریخ ۳۱ اکتبر ۲۰۰۸ هم محتوایی به اسم «بیت کوین: یک سازمان نقدی الکترونیکی همتا به همتا»  چاپ شد. این محتوا بواسطه «Satoshi Nakamoto» سازنده بیت کوین  نوشته شده بود. تا به الان، کسی خبر ندارد این فرد یا افراد چه اشخاصی هستند. در این مقاله راهکاری برای بهره گیری از یک شبکه همتا به همتا بمنظور تراکنش‌های الکترونیکی و عدم «تکیه بر اعتماد» بیان شده بود. در نتیجه در تاریخ ۳ ژانویه ۲۰۰۹، سامانه بیت کوین راه اندازی شد. مقدار سرمایه بیت کوین هم اکنون تقریبا ۱۸۱,۱۲۲,۲۱۷,۱۴۴ دلار برآورد شده که در بین دیگر کریپتوکارنسی‌ های مهم درجه اول را بدست آورده است.

اتریوم ETH

از دیگر انواع ارزهای دیجیتال، ارز اتریوم هست که به بواسطه Vitalik Buterin در تاریخ ۳۰ جولای سال ۲۰۱۵ اجرا شد. او یک دانشمند و برنامه ‌نویس در نشریه Bitcoin بود و در سال ۲۰۱۳ «وایت پیپر» وصف  اتریوم را نشر داد.

انواع ارزهای دیجیتال
انواع ارزهای دیجیتال

Buterin سفارش کرده بود که بیت کوین مستلزم یک زبان برنامه‌نویسی است. او تصمیم گرفت تا بستری تازه با استفاده از یک زبان برنامه‌ نویسی کلی‌تر راه اندازی کند. این پیشرفت توسط یک قرارداد آنلاین بین ماه‌های جولای و آگوست سال ۲۰۱۴ آمادگی مالی پیدا کرد و این سازمان با ۱۱٫۹ میلیون کوین (تقریبا ۱۳٪ از عرضه کل در چرخه) برای معامله‌  قرار گرفت. بعد از نابود شدن پروژه DAO در سال ۲۰۱۶، ارز اتریوم به دو بخش بلاک چین تقسیم شد که نسخه تازه آن تبدیل به اتریوم و بلاک چین اصلی با عنوان «اتریوم کلاسیک» کارش را ادامه داد. مقدار سرمایه‌ بازار اتریوم که یکی دیگر از انواع ارزهای دیجیتال می باشد، هم اکنون حدودا ۲۰,۴۱۵,۴۸۹,۱۵۴ دلار است. پس در سطح دوم ، فعالیت دارد.

ریپل XRP

 «ریپل» بواسطه کمپانی Ripple همانند یک سیستم (RTGS, real-time gross settlement system) رونق پیدا کرد و همینطور به آن «پروتکل تراکنش ریپل»RTXP یا همان «پروتکل ریپل» نیز می گویند. ظهور ارز  ریپل به سال ۲۰۰۴ برمی‌گردد، وقتی که یک رونق دهنده وب به اسم Ryan Fugger فکر راه اندازی یک سازمان پولی غیرمتمرکز را داشت که قادر باشد به صورت تاثیر گذار به اشخاص اجازه ساخت پول خودشان را بدهد. RipplePay.com در سال ۲۰۰۵ برای عرضه یک سیستم پرداخت مطمئن به ازای افراد یک جامعه آنلاین توسط یک شبکه ی جهانی ایجاد شد.Jed McCaleb در سال ۲۰۱۱ یک سیستم دیجیتال را ایجاد کرد که در آن خرید و فروش توسط اجماع بین افراد شبکه – به‌جای پروسه ماینینگ قابل استفاده در بیت کوین – پذیرفته می‌شدند. این ورژن تازه وارد، از سیستم ریپل جهت از بین بردن معاملات متمرکز بیت کوین مدلسازی شد. یکی از فواید این سیستم، استفاده کم از برق در مقایسه با بیت کوین بود. همچنین، این سیستم تراکنش‌ها را با سرعت بیشتری انجام می داد. در سال ۲۰۱۲، ریپل یکی از برترین انواع ارزهای دیجیتال، برای تسهیل ایمنی و سریع پیش رفتن معاملات جهانی با بهره گیری از توکن‌ها ایجاد شد. سرمایه الان بازار این کریپتوکارنسی تقریبا ۱۱,۶۶۳,۳۴۸,۸۳۴ دلار است و درجه سوم را کسب کرده است.

بیت کوین کش BCH

ارز پرطرفدار بعدی در لیست  انواع ارزهای دیجیتال ، «ارز بیت کوین کش» نام دارد که با الهام گرفتن از بیت کوین، جهت پرداخت‌های جزئی و روزانه تولید شده است. در تاریخ می ۲۰۱۷، پرداخت‌های بیت کوین تقریبا چهار روز زمان می برد، البته اگر  که هزینه آن پرداخت می‌شد و درنهایت برای معاملات جزئی، زمان تقریبا زیادی محسوب می شد. و بالاخره  در کدها تغییراتی انجام شد و بیت کوین کش در تاریخ اول آگوست ۲۰۱۷ ایجاد شد. هم اکنون، این کریپتوکارنسی سرمایه بازاری تقریبا ۵,۵۳۳,۸۳۳,۳۶۰ دلار را به خود اختصاص داده است.

لایت کوین LTC

ارز  «لایت کوین» در اکتبر سال ۲۰۱۱ بواسطه «Charlie Lee» کارمند قدیمی گوگل انتشاره داده شد. این کریپتوکارنسی در حقیقت رشته ای از ارز بیت کوین بود که در مسائلی مثل تایم تولید بلاکی جزئی تر، افزایش بیشترین مقدار کوین‌ها و یک الگوی غالب بر اسکریپ، تفاوت هایی را عرضه می‌کرد. در حال حاضر لایت کوین به عنوان یکی از انواع ارزهای دیجیتال، سرمایه ای تقریبا ۴,۶۲۴,۵۴۴,۵۵۵ دلار را داراست.

بایننس کوین BCH

بایننس بیت کوین، یک ارز کدگزاری شده در بستر بایننس است که در سال ۲۰۱۷ ساخته شد. قیمت توزیع این ارز ۱ اتریوم برای ۲,۷۰۰ BNB یا ۱ بیت کوین برای ۲۰,۰۰۰ BNB بود. این ارز فقط بمنظور معامله ارزهای کدگزاری شده باهم مدلسازی شده است و قابلیت معامله آن با ارزهای متداول وجود ندارد. BNB در مواقع مختلفی استفاده می شود، ولی در سیستم صرافی Binance از آن به‌عنوان یک توکن بهره  می برند که به مشتریان این اجازه را می‌دهد تا زمان پرداخت خرج های معاملاتی خود تخفیف بگیرند. هم اکنون، سرمایه  این ارز تقریبا ۴,۰۵۴,۸۲۵,۰۶۷ دلار است.

انواع ارزهای دیجیتال
انواع ارزهای دیجیتال
 (EOS)

بستر «EOS.IO» بواسطه یک کمپانی شخصی رونق داده گرفته است. این بستر در تاریخ ۲ ژوئن سال ۲۰۱۸ مثل یک نرم‌افزاری با منبع باز open-source (امکان دسترسی  و ویرایش) و یک میلیارد توکن آن بر روی بلاک چین اتریوم از طریق block.one پخش شد. EOS مثل یکی دیگر از انواع ارزهای دیجیتال، طبق «وایت پیپر» نشر داده شد.  سرمایه  EOS حدودا معادل  ۳,۳۸۲,۲۷۸,۴۶۲ دلار است.

بیت کوین SV (BSV)

بیت کوین SV (Satoshi Vision) همان بیت کوینی است که همه ما میشناسیم. این ارز بواسطه کمپانی nChain مدلسازی شده است. این ارز که در تاریخ ۱۶ آگوست سال ۲۰۱۸ توزیع شد، دستورالعمل های اصلی  بیت کوین را ریکاوری می ‌کند، آن را در حالت ثبات حفظ میکند و اندازه بزرگی را عرضه می نماید. وایت پیپر اصلی بیت کوین، در وب‌سایت بیت کوین SV  به عنوان  سند اصلی این برنامه بیان شده است. با توجه به اینکه  قیمت بیت کوین SV پر از تغییر است، اما این ارز از لحاظ مقدار سرمایه در بازار، بسیار سریع به یکی از ۱۰ کریپتوکارنسی معتبر مبدل شد. هم اکنون این ارز در بیشتر صرافی‌های معتبر خرید و فروش می‌شود. سرمایه  این کریپتوکارنسی در حال حاضر حدودا ۲,۳۷۲,۷۹۸,۹۴۲ دلار است.

استلار XLM

یکی دیگر از برترین انواع ارزهای دیجیتال که میتوانید از بیت ابر خرید کنید ، استلار است که در سال ۲۰۱۴ بواسطه «Jed McCaleb» و «Joyce Kim» ساخته شد. نخست، ایجاد آن غالب بر دستورالعمل های ریپل بود، اما بالاخره این سیستم به چند قسمت تقسیم شد. استلار یک دستورالعمل با منبع باز open source   جهت معامله پول است که در آن سرورها از طریق اینترنت به  برقراری ارتباط با سایر سرورهای استلار و ساخت یک شبکه معامله اعتبار جهانی می پردازند. هم اکنون مقدار سرمایه  این ارز حدودا ۱,۴۰۵,۱۵۷,۷۴۱ دلار است.

مونرو XMR

مونرو، یک کریپتوکارنسی open source است که در آپریل سال ۲۰۱۴ راه اندازی شد و بر مسائلی مثل نداشتن دقت، امکان تعویض و حفظ حریم شخصی دقت دارد. مونرو که جزء  انواع ارزهای دیجیتال است از یک دفتر کل عمومی پیچیده بهره مند است. این یعنی که هر شخصی قادر است تراکنش‌ها را توزیع یا ارسال کند.

انواع ارزهای دیجیتال
انواع ارزهای دیجیتال

اما هیچ مدیر خارجی این امکان را ندارد که مرجع، میزان یا مقصد تراکنش را بگوید.  مونرو از ساز و کار اثبات کار (Proof of Work) برای توزیع کوین‌های تازه و ترغیب ماینرزها برای فراهم کردن ایمنی شبکه و ارزش معاملات بهره می برد. مقدار دارایی  این کریپتوکارنسی هم اکنون،   حدود ۱,۳۸۲,۴۴۱,۵۶۷ دلار است.

در این مقاله، انواع ارزهای دیجیتال را با هم ارزیابی کردیم. امیدوارم محتوای این مقاله برایتان مفید بوده باشد‌. و بتوانید عاقلانه تر به بازار  وارد شوید.

4.3/5 - (6 امتیاز)
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

7 + 11 =