چگونه ارز دیجیتال بخریم

خرید ارز های دیجیتال

شما میتوانید ارز های محبوب خود را  , که درصد سود بالایی به خریداران خود میدهد را در سریع ترین زمان ممکن تهیه کنید.

مراحل خرید ارزهای دیجیتال :

  1. ثبت نام و عضویت
  2. اضافه کردن ارز انتخابی به سبد خرید
  3. پرداخت و شارژ شدن کیف پول مجازی شما

چگونه ارز دیجیتال بخریم ؟

نام دیگر ارز دیجیتال، رمز ارز هست که بعضا آنرا به نام کریپتوکارنسی (Cryptocurrency) نیز می شناسند، یک‌مدل پول مجازی و دیجیتالی محسوب میشود که جهت اجرای معاملات و براساس دستورعمل هایی رمز نگاری شده، تولید شده است. اصولا ارزهای دیجیتال، داده های اندکی داخل یک دیتابیس هستند که معمولا کسی نمیتواند آنهارا تغییر دهد (مگه اینکه شرایط مخصوصی داشته باشد). هم اکنون بدلیل تغییرات بسیار قیمت، ارزهای دیجیتال در میان افراد بسیار محبوب شده اند که سایت‌ها و صرافی‌های فراوانی جهت خرید و فروش و چگونه ارز دیجیتال بخریم راه اندازی شده اند که هریک آپشن های خاص خود را به بازدیدکنندگان ارائه می دهند. این امکان برای شما وجود دارد که با دریافت خدمات از صرافی‌های معتمد ایرانی مثل بیت ابر و صرافی‌های خارجی مثل بایننس (Binance) و کوین بیس (Coinbase) ارز دیجیتال مدنظرتان را خریداری کنید.

چگونه ارز دیجیتال بخریم
چگونه ارز دیجیتال بخریم

شما این قابلیت را دارید که ارز دیجیتال مد نظرتان را اصلا دست بهش نزنید، به فروش برسانید، معامله کنید، جهت پرداخت بکار ببرید، و یا از آن به عنوان هدیه استفاده کنید. درصورتیکه می خواهید به جواب این سوال که چگونه ارز دیجیتال بخریم ؟ برسید، تا پایان مقاله با ما همراه باشید.
داستان به دنیا آمدن ارزهای دیجیتال
افراد کمی از ظهور ارزهای دیجیتال مطلع هستند. این واقعه، حقیقتا همانند ابداعی در کنار یک ابداع دیگر، راهی دنیای ارزها شد. بیت‌کوین، مشهور ترین ارز دیجیتالی است که سازنده آن، شخصی به اسم ساتوشی ناکاموتواست.
ماهیت این شخص معلوم نیست و نظریه هایی وجود دارد که احتمالا این شخص، نامی تقلبی برای عده ای از افراد باشد که تصمیم به ساخت و مدلسازی اولین ارز دیجیتال یعنی بیت‌کوین گرفته اند که اولین و بهترین پول دیجیتال است و نسبت به دیگر ارز ها بیشتر مورد قضاوت و بررسی قرار می‌گیرد.
به بیانی دیگر، در دنیای دیجیتال به بیت‌کوین اعتنای بیشتری می‌شود. این ارز، اعتبار ارزهای دیگر را مشخص می‌کند و بر راهی که ارزهای دیگر دیجیتالی می روند، تاثیرات چشمیگیری دارد.
چگونه ارز دیجیتال بخریم : پیش از اینکه ایده مدلسازی و ساخت اسکناس‌های دیجیتالی بخواهد ظهور کند، بیت‌کوین همانند ارزی به بازار ارائه شد که برای معامله و انجام تراکنش‌های گوناگون با آن، هیچ رابطی بین فرستنده و دریافت کننده وجود نداشت.
در حقیقت، ارز دیجیتال بیت کوین در پلتفرمی غیر معطوف، قابلیت معامله بین دو شخص را بدون احتیاج به بانک‌ها و موسسات تامین می‌کند.
با توجه به مطالبی که گفته شد، بیت‌ کوین و سایر ارزهای دیجیتال مانند ابداعی جانبی در هنگام کار بر روی پروژه پول دیجیتالی ایجاد شدند. این پروژه در ادامه ی ساخت راهی بود که به دنبال آن در بسترهای دیجیتالی، قابلیت معامله و تراکنش مالی امکان پذیر شود اما این سیستم، سیستمی منعطف بود.
در صورتی که بیت‌ کوین و مدل های ارز دیجیتال در پلتفرمی کاملا غیر منعطف قابلیت استفاده دارند و این برآوردی اتفاقی است که به دنبال کار روی ساخت پول دیجیتالی به جهان ارائه شد.

چگونه ارز دیجیتال بخریم
از فواید سیستم و شبکه غیرمنعطف میشود این مسئله را بیان کرد که کلیه تراکنش‌ها در پلتفرم بلاک‌چین و شبکه‌ای که ارزهای دیجیتال در آن ارسال و دریافت می‌شوند مثل یک دفتر حسابداری خیلی وسیع است. در این دفتر وسیع، همه تراکنش‌هایی که از طرف استفاده کنندگان انجام می گیرد، بطور کامل داخل شبکه درج می‌شود و همگی از آن اطلاع دارند.
در این حالت، قابلیت ایجاد تغییرات در داده های درج شده داخل سیستم و ویرایش آنها وجود نخواهد داشت. هر تراکنش تازه ای که قرار است در سیستم درج شود باید مورد پذیریش همه کاربرانی باشد که در شبکه بلاک چین و شبکه‌های شبیه آن با نام گره معروف هستند.
در این مقاله چگونه ارز دیجیتال بخریم ؟ مراحل و پروسه خارج ساختن ارز دیجیتال را خدمتتان خواهیم گفت:
مرحله اول:  یک استفاده کننده به وسیله کریپتوکارنسی‌ هایی که داخل کیف پول خودش وجود دارد، تراکنشی را انجام می‌دهد و تلاش می‌کند تا ارز دیجیتال یا توکن مورد نظرش را برای فرد دیگری بفرستد.
مرحله دوم: این تراکنش بوسیله ی برنامه‌ کیف پول منتشر می‌شود و در آن موقع صبر می کند تا بوسیله ی یک ماینر، روی این بلاک چین گزینش شود. تا وقتی که ماینری آن را نپذیرد، این تراکنش در «استخر تراکنش‌های پذیرفته نشده» بلاتکلیف می‌ماند.
این استخر، گروهی از مبادلات پذیرفته نشده در شبکه است که منتظر پردازش هستند. معامله های پذیرفته نشده، اصولا در یک استخر وسیع گرد آوری نمی‌شوند، اگرچه اکثر آن‌ها در استخرهای تقسیم بندی شده‌ کوچک قرار می‌گیرند.
در مرحله سوم چگونه ارز دیجیتال بخریم : ماینرهایی که در شبکه وجود دارند که بعضا به آن‌ها نود هم می گویند – تراکنش‌ها را از داخل استخرها گزینش می کنند و آن‌ها را به صورت یک «بلاک» می سازند. یک بلاک در حقیقت حاوی گروهی از تراکنش‌ها – که هم اکنون حاوی تراکنش‌های پذیرفته نشده است – به جز اینها بعضی داده های اضافی دیگر مثل امضای دیجیتال، زمان‌سنج و … می‌شود.
هر ماینر، بلاک تراکنش‌های خود را به وجود می آورد و تعدادی ماینر می‌توانند تراکنش شبیه به هم را گزینش کنند که داخل بلاک آن‌ها جای داده شود.
به عنوان مثال: ماینر A و ماینر B را تصور کنید ، هر کدام از ماینرهای A و B این امکان را دارند تا اقدام به دریافت تراکنش X کنند و آن را داخل بلاک خود جای دهند. چگونه ارز دیجیتال بخریم هر بلاک چین، در نهایت میزان بلاک مخصوص به خود را دارد. در بلاک چین بیت کوین، نهایتا ظرفیت بلاک، ۱ مگابایت داده است. ماینرها پیش از اضافه کردن تراکنش به بلاک هایشان، باید ارزیابی کنند که آیا این تراکنش – بر اساس پیشینه بلاک چین – جهت اجرا شرایطش کامل هست یا خیر.
درصورتیکه سطح کیف پول ارسال کننده ارز، طبق سابقه موجود در بلاک چین، سرمایه کافی داشته باشد، تراکنش مورد اطمینان محاسبه می‌شود و می‌توان آن را به بلاک اضافه کرد. ماینرها اصولا تراکنشی را برتر می دانند که قیمت تراکنش زیادی داشته باشد، چراکه در این حالت آنها کارمزد بیشتری را دریافت می کنند.


مرحله چهارم چگونه ارز دیجیتال بخریم : ماینرها با تایید تراکنش‌ها و اضافه کردن آن‌ها به بلاک خود، بلاکی از تراکنش‌ها را می سازند. آنها در بلاک چین برای افزودن این بلاک از تراکنش‌ها نیازمند یک امضا هستند. این امضا که به آن ثابت کردن کار یا «proof of work» هم می گویند با حل یک مسئله‌ بسیار مبهم ریاضی ایجاد شده و برای هر بلاک از تراکنش‌ها مخصوص است. هر بلاک دارای یک مسئله ریاضی متمایز هست. برا این اساس هر ماینر روی یک موضوع متمایز و مخصوص به بلاک خود، فعالیت خواهد داشت. حل هریک از این مسائل به قدری پیچیده است که برای حل آن بایستی توانایی محاسباتی بالا و برق بسیار زیادی بکار برده شود. این همون پروسه ای هست که بهش  ماینینگ می‌گویند.
مرحله پنجم: ماینری که قادر باشد نخستین امضا با شرایط کامل را برای بلاک خود بیابد، این بلاک و امضای آن را برای دیگر ماینرها نشر داده خواهد شد.
مرحله ششم چگونه ارز دیجیتال بخریم : الان ماینرهای دیگر بایستی درستی امضا را بوسیله اطلاعات بلاک منتشر شده، بپذیرند و ارزیابی کنند که آیا هش  خارج شده با امضای موجود سازگار هست یا خیر. اگر سازگار باشد، ماینرهای دیگر ارزش آن را تأیید می‌کنند و درنهایت این بلاک می‌تواند به بلاک چین افزوده شود. در حقیقت، ماینرها گروهی هستند که همگی با هم هم نظر هستند، به همین خاطر به آن «الگوریتم اجماع» می‌گویند. در واقع امضا، اثبات کار انجام شده و توانایی محاسباتی بکار برده شده است. در حال حاضر این بلاک می‌تواند به بلاک چین افزوده شده و به کلیه نودهای دیگر داخل شبکه ارسال شود.
نودهای دیگر هم این بلاک را قبول می کنند و تا وقتی که تراکنش‌های موجود در بلاک بطور صحیح با سطوح کیف پول کنونی – تاریخچه‌ی تراکنش – در آن زمان سازگاری داشته باشند، آن را در اطلاعات تراکنش خود نگهداری می‌کنند.
مرحله هفتم چگونه ارز دیجیتال بخریم : پس از اینکه یک بلاک به زنجیره افزوده شد، هر بلاک دیگری که بعد از آن افزوده می‌شود، «پذیرش» برای آن بلاک به شمار می رود.

برای خرید ارزهای دیجیتال روش های بسیاری وجود دارد ولی تمام این روش ها که امن نیستند! ایمن ترین روش بمنظور خرید ارزهای دیجیتال رجوع به سایتهای قانونی و معتبر است. بیشتر پرداخت‌هایی که با ارزهای دیجیتال صورت می‌گیرد، امکان پیگیری آنها وجود ندارد و به همین خاطر بایستی توجه داشته باشید که از کدام روش ارز دیجیتال را خریداری میکنید.

ارزهای دیجیتال مثل بیت کوین و اتریوم مانند هر مدل داشته ای ، مستلزم پس انداز و نگهداری در مقابل اشخاص مسود جو دارند. اصلی ترین گام بمنظور خرید و فروش انتخاب کیف پول استاندارد و یادگیری چگونگی بهره گیری از آن است. در این مقاله بطور جامع در خصوص کیف پول و اینکه چگونه ارز دیجیتال بخریم ؟ صحبت خواهیم کرد. ارز دیجیتال یا کیف پول عبارت است حفاظت و ذخیره سازی ارزهای دیجیتال.
کیف پول‌های دیجیتال مدلهای متنوعی هستند و اینکه شما کدام را انتخاب کنید بستگی به خواسته ها و احتیاج شما دارد.
با درنظرگرفتن این مسئله که ارزهای دیجیتال گروهی از کدهای سیستمی هستند و محور آن‌ها دیجیتالی است، کیف پول‌های دیجیتالی بایستی طوری مدلسازی و طراحی شوند که اول از داشته های پس انداز شده در آن خوب نگهداری شود و همینطور بشود از ارزهایی که در کیف پول وجود دارند، دقیقا مثل پول نقد جهت خرید محصول و خدمات دیگر استفاده کرد. کیف پول‌های دیجیتال حاوی یک کلید شخصی (محرمانه) و یک کلید عمومی می‌شوند که این کلیدها خاص هستند. کلید شخصی مانند پسورد کار می کند و کلید عمومی مثل شماره حساب که همان آدرس کیف پول شماست. در مقاله چگونه ارز دیجیتال بخریم شما جهت اخذ ارز دیجیتال بایستی کلید عمومی و یا آدرس کیف پول خود را به شخصی که می خواهد واریز انجام دهد، بدهید. ولی کلید شخصی را در اختیار هیچ کس قرار ندهید، چون که دسترسی به کلید شخصی یعنی امکان دستیابی بطور کامل به اعتبار حساب شما و اگر منتشر شود، امکان اینکه داشته های شما مورد سرقت قرار گیرد، زیاد است.
به طور کلی کیف پول‌های ارز دو مدل «کیف پول گرم» و «کیف پول سرد» وجود دارند. در ادامه مقاله چگونه ارز دیجیتال بخریم؟ به تعریف این دو مدل کیف پول می پردازیم.
کیف پول گرم یا (Hot Wallet) مدلی از کیف پول است که بایستی همواره به اینترنت وصل باشد. این روش از حفظ پول برای معاملات اصلی به کار برده میشود و به شما این امکان را می‌دهد تا در سراسر جهان، امکان دستیابی به داشته های خود را داشته باشید. با این وجود به خاطر اینکه این کیف پول آنلاین هست، امکان دزدیده شدن داشته های دیجیتال شما به دست هکرها هم وجود دارد. بنابراین پیشنها میشود، در محتوای چگونه ارز دیجیتال بخریم گفته شده تعداد خیلی زیادی از ارزهای دیجیتال خود را در این کیف پول نگهداری نکنید.
کیف پول سرد (Cold Wallet) کیف پولی هست که بدون واسطه و نیاز نیست همیشه به اینترنت وصل باشد و تنها نیاز است برای ارسال دارایی خود بواسطه این کیف پول به اینترنت وصل شوید.

این کیف پول‌ها به خاطر هویت آفلاین خود، از ایمنی بالایی برخوردارند. اما به اتمام رساندن تراکنش‌ها از طریق کیف پول‌های سرد، درمقایسه با کیف پول‌های گرم پیچیده تر است.
در محتوای چگونه ارز دیجیتال بخریم مدل دیگری از تقسیم بندی برای کیف پول‌ها وجود دارد که جزء گروه کیف پول‌های سرد و گرم هستند.
کیف پول دسکتاپ چگونه ارز دیجیتال بخریم : کیف پول‌های دسکتاپ بر اساس نامشان بایستی در لپ‌تاپ یا سیستم مخصوصی بارگزاری شوند که تنها با همان لپ‌تاپ یا سیستم مد نظر امکان دستیابی دارند. این کیف پول خصوصیات نسبتا خوبی مثل ایمنی و کارایی آسان را به مخاطب عرضه می نماید. با این وجود، بهتر است درنظر داشته باشید که اگر یک هکر هدایت سیستم شما را از راه دور در اختیار داشته باشد، به سادگی می‌تواند کیف پول شما را نیز تحت کنترل خود بگیرد.
کیف پول موبایل چگونه ارز دیجیتال بخریم : کیف پول موبایل از این لحاظ که بصورت مستقیم روی موبایل شما نصب می‌شود، به کیف پول دسکتاپ شباهت دارد. با نصب این کیف پول روی گوشی موبایل خود می‌توانید به سادگی کیف پول خود را مدیریت کنید. این دسترسی ساده به شما این امکان را می‌دهد تا فقط ُ فقط با اسکن کد QR، شروع به خرج کوین‌های خود کنید.
کیف پول تحت وب چگونه ارز دیجیتال بخریم : کیف پول تحت وب، ساده ترین روش برای ارسال کوین‌ها را به شما ارائه میدهد اما این نوع کیف پول پایینترین حد امنیتی نسبت به باقی کیف پول‌های ارزهای دیجیتال را دارد؛ علت این نکته منفی امنیتی، مدیریت همه جوره آن بواسطه تولیدکننده‌ی کیف پول است. نگهداری کوین‌ها در صرافی‌های ارز مثالی از این ایمنی پایین میباشد. چون صرافی، کوین‌های شما را بر روی سرور اصلی خود نگهداری می‌کند و اگر این سرور مرکزی مورد هک قرار گیرد، هکر میتواند به کوین‌های شما دستیابی پیدا کند.


کیف پول کاغذی چگونه ارز دیجیتال بخریم : کیف پول کاغذی جزء ارزانتربن کیف پول‌های ارزهای دیجیتال به شمار میرود. تنها نیاز است آدرس کلیدهای عمومی و شخصی خودتان را روی کاغذی یا روی کارتی چاپ کنید و سطح ایمنی داشته هایتان را بالا ببرید. در این وضعیت، چون آدرس‌های شما به سروری وصل نیستند، هیچ راهی جز داشتن همان کاغذ جهت دستیابی به کیف پول شما وجود ندارد. درصورتیکه احتیاج به ارسال ارز داشتید، می‌توانید کلیدها را درون یک کیف پول تحت وب وارد کنید یا تنها از کد QR پرینت شده اسکن بگیرید.
چگونه ارز دیجیتال بخریم کیف پول سخت افزاری: از لحاظ ایمنی ، تقریبا هیچ کیف پولی حریف کیف پول‌های سخت‌افزاری نمی شود. کیف پول سخت‌افزاری در حقیقت یک وسیله است که کلیدهای عمومی و شخصی شما را به صورت محافظت شده در خود ذخیره می‌کند. این دستگاه تنها هنگامی که شما می خواهید ارزی را ارسال کنید، برای زمان کمی به اینترنت وصل می‌شود. چراکه هنگام ارسال نیاز است که شما پین خصوصی خودتان را به صورت دستی وارد دستگاه کنید، دستیابی هکرها و اشخاص شیاد به کلید‌های شما تقریباً محال است.
انتخاب بهترین صرافی ارز دیجیتال
اگر در جستجوی صرافی های معتبر ارز دیجیتال هستید، شاید تا به حال اسم های بسیاری مثل: «کوین بیس» (Coinbase)، «بایننس» (Binance)، «کوکوین» (Kucoin)، «بیت رکس» (Bittrex)، «کوین ماما» (Coinmama) و … به گوشتان خورده باشد. اما یافتن یک صرافی خوب می‌تواند خیلی زود به پروسه ای دشوار تبدیل شود. در این وضعیت پیشنهاد می شود شرایط و قوانین برترین صرافی‌های بازار را جستجو کنید. در ادامه این مقاله چگونه ارز دیجیتال بخریم فهرستی از ۵ صرافی معتبر ارزهای دیجیتال را آماده کرده‌ایم، تا برای شما پروسه‌ی انتخاب صرافی خوب را آسان‌تر کنیم.
اگر چه درصورتیکه با شاخص های بررسی صرافی‌ها آشنایی نداشته باشید، بحث در این مورد بی فایده است . بنابراین صلاح است، اول چکیده ای از اصلی ترین بعد های یک صرافی ارز را خدمتتان عرض کنیم. قبل از انتخاب صرافی برای خرید و فروش ارز ، بایستی داده های جامعی در خصوص آپشن های امنیتی، عیب های امنیتی آن در قدیم (درصورت وجود نقص)، اجرت و هزینه‌های جانبی، گوناگونی کوین‌ها و بسیاری مسائل دیگر داشته باشید.

آپشن های امنیتی از اصلی ترین مسائلی است که هنگام انتخاب یک صرافی خوب، باید آنرا درنظرداشته باشید زیرا اگر صرافی مد نظر مسائل امنیتی داشته باشد، اصلا ارزش اینکه درباره آن فکر هم کنید را هم ندارد. بعضی از صرافی‌ها شرایطی بمنظور یک تست ایمنی ساده را به کاربران ارائه میدهند.
چگونه ارز دیجیتال بخریم : معمولا همه ما در جستجوی یک صرافی هستیم که بهره گیری از آن، عضویت در آن و فرآیند پذیرش فوری و راحت باشد. همینطور ممکن است که خرید، فروش و معاملات ارزهای دیجیتال ابهامات مخصوص خود را داشته باشد، نیاز است که صرافی این پروسه را برای شما راحت و انجام پذیر کند. به جز این مورد، دستیابی به کیف پول و تنظیمات امنیتی آن هم بسیار حائظ اهمیت است. از سمتی دیگر صرافی مد نظر شما، اگر در فهرست برترین صرافی‌ها اولین و یا دهمین باشد، اهمیت بالایی دارد که کوین‌های بسیاری را ساپورت کند.

بنا براین در صورتی که یک صرافی تنها ۲ یا ۳ مدل کوین را حمایت کند، در بیشتر موقعیت ها انتخاب خوبی برای شما نیست. اکنون که با ابعاد گوناگون سنجش صرافی‌ها کمی آشنا شدید، صلاح است به دنبال برترین صرافی‌های موجود در بازار برویم.
چگونه ارز دیجیتال بخریم؟
صرافی بایننس
بایننس جز پر طرفدار ترین صرافی‌ها جهت خرید و فروش ارز دیجیتال به حساب می آید که کوین ویژه خود منظور «بایننس کوین» (Binance Coin) با نشان BNB را هم داراست. این صرافی به به خاطر سروس های عالی و فوق العاده ای که به مخاطبان خود ارائه می کند، موفق شده دوستداران بسیاری را برای خودش جمع کند. کلا این صرافی مثل یک واسط بین خریداران و فروشندگان فعالیت می ‌کند. البته باید عرض کنم که این صرافی کشور ایران را تحریم کرده است، و شما این امکان را ندارید که به صورت مستقیم به این صرافی دسترسی داشته باشید و به ناچار برای اینکه ماهیت حقیقی شما را متوجه نشوند، با بهره گیری از بعضی موارد به آن امکان دسترسی خواهید داشت.

اگرچه در اینجا چگونه ارز دیجیتال بخریم پیشنهاد می شود مدلی را بکار بگیرید که به شما یک آدرس ثابت می‌دهند؛ چون اگر آدرس شما همواره در حال تغییر باشد، احتمالش هست برایتان مشکل ساز شود. نخستین خصوصیت بی نظیر بایننس، داشتن صندوق دارایی ایمن برای استفاده کنندگان است که به آن Binance SAFU می‌گویند. در صورتیکه عیب امنیتی اتفاق بیافتد و سیستم مورد هک واقع شود، این صندوق تا ۱۰ درصد از تمام مخارج معاملاتی دریافتی را به استفاده کنندگان بر می گرداند. از دیگر خصوصیات اصلی این صرافی هم این است که اگر استفاده کنندگان از بایننس کوین بهره گیرند، مخارج معاملاتی را برای آن‌ها کاهش دهد.
چگونه ارز دیجیتال بخریم صرافی کوین بیس: برتری کوین بیس در زمینه ارزهای دیجیتال به خاطر این است که دو کار گوناگون را همزمان انجام می‌دهد. بدین معناست که شما هم می‌توانید با سایر استفاده کنندگان شروع به خرید و فروش ارز کنید و از سمتی هم می توانید تا ارز دیجیتال مد نظرتان را بطور مستقیم از خود صرافی کوین بیس خریداری کنید. فواید مهم کوین بیس عبارت اند از: اجرت کم معاملات، قابلیت پرداخت با استفاده از کارت‌های اعتباری و بهره گیری از سیستم بانکی بمنظور حمل و نقل، برتری و ایمنی بالا، کارایی راحت و مناسب برای افراد مبتدی و پوشش دهی ارزهای حفظ شده از طریق بیمه‌ی کوین بیس. اگرچه حمایت نه خیلی توانمند و محدودیت در شیوه های پرداخت از نقاط ضعف کوین بیس است که بایستی آن‌ها را هم در نظر گرفت.
چگونه ارز دیجیتال بخریم بیت رکس: بیت رکس یک‌نوع بستر جهت معاملات ارزهای دیجیتال است که قابلیت خرید و فروش بیشتر از ۲۵۰ مدل ارز دیجیتال را به کاربران ارائه می دهد. مثل بایننس این صرافی هم تنها مثل یک واسط بین خریدار و فروشنده فعالیت می‌کند. احتمال دارد بیت رکس از بهترین بستر های خرید و فروش ارز دیجیتال باشد اما پیشنهاد می شود که جهت خرید و فروش ارز دیجیتال، بهتر است دنبال صرافی‌های آمریکایی مثل بیت رکس نباشید بخاطر این که ریسک بسته شدن حساب، برای استفاده کنندگان ایرانی خیلی بالاست. این صرافی خصوصیات قابل توجهی دارد. چگونه ارز دیجیتال بخریم بطور مثال، اغلب معاملات بیت کوین در این بستر انجام می‌گیرد، خریداران این امکان را دارند که ارز دیجیتال مورد تقاضای خود را به ارزش دلخواه خرید و فروش کنند، پروسه پذیرش تراکنش‌ها در این صرافی خیلی بالاست و از دو نوع حساب اصلی (برداشت دو بیت کوین) و حرفه ای (برداشت نهایتا ۱۰۰ بیت کوین) حمایت می‌کند.
چگونه ارز دیجیتال بخریم صرافی کوکوین: صرافی کوکوین بستری راحت و بدون ابهامی برای معاملات ارزهای دیجیتال است که بیشتر کوین‌های پرطرفدار و شناخته شده را ساپورت می‌کند. در این صرافی هم مثل کوین بیس می‌توانید معاملات ارز دیجیتال را با استفاده کنندگان دیگر انجام دهید و همینطور ارز دیجیتال مد نظرتان را بدون واسطه از خود صرافی خریداری کنید. شباهتهایی بین کوکوین و بایننس هم وجود دارد. کوکوین هم مثل کوین بیس، اپلیکیشن قابل استفاده تلفن همراه برای سیستم عامل‌های اندروید و iOS دارد. کوکوین همواره شرایط جدید و آپدیتی را به کاربران خود ارائه می‌نماید.
چگونه ارز دیجیتال بخریم کوین ماما: کوین ماما هم مثل بعضی از صرافی‌های دیگر قابلیت خرید بدون واسطه ارز دیجیتال را از خود صرافی به استفاده کنندگان عرضه می کند. این بستر برای افرادی که می خواهند ارزهای دیجیتال را فوری و بی دردسر خرید و فروش کنند، کاملا مناسب است. همینطور کوین ماما، نسبت به سایر صرافی‌ ها نشان خوبی را به خود اختصاص داده است. این صرافی واسط کاربری راحت و مناسبی دارد، آپشن های پرداخت وسیعی را به کاربران ارائه میکند و تایم انجام معاملات در آن بسیار بالاست.


چگونه ارز دیجیتال بخریم تشخیص هویت با استفاده از مدارک شناسایی
پیش از هرچیزی نیاز هست عرض کنم که هیچ نوع قانون تعیین شده ای در خصوص خرید و فروش ارزها در کشور ایران تایید نشده است؛ با این وجود خرید و فروش ارزها همواره در کشور صورت می‌گیرد. در اوایل آغاز خرید و فروش در کشور ایران، حقه بازی های بسیاری رخ می دهد که بعد از آن فروشندگانِ این ارزها به ناچار برای معامله با مشتریان خود، آن‌ها را تشخیص هویت می کنند. چگونه ارز دیجیتال بخریم نخست این پروسه به گونه ای ادامه داشت که خریداران بایستی برای تشخیص هویت،‌ کارت ملی، کارت بانکی و در برخی مواقع دست‌ خطی را در اختیار فروشنده قرار می دادند، ولی با گذشت زمان برای مشتریانی که مدارکشان را به فروشندگان ارائه داده بودند، مسائلی رخ داد. به عنوان مثال بعضی مواقع فروشندگان از مدارک شناسایی که در دست داشتند، استفاده نابجا می‌ کردند و از جزئیات آن‌ها به نفع خود سود می‌بردند.
در نهایت نوع دیگری از تشخیص هویت برای مشتریان ایجاد شد تا برای هیچ کدام از دو طرف مسئله ای رخ ندهد. در اینجا چگونه ارز دیجیتال بخریم مدل جدید تشخیص هویت اینطور هست که شما باید عکسی از خودتان داشته باشید و در این عکس کارت ملی، کارت بانکی و نوشته ای را در اختیار داشته باشید. در این نوشته بایستی اسم فروشگاه یا فروشنده، اسم خودتان و همینطور تاریخ روز درج شده باشد و دقت داشته باشید که فقط عکس مدرک یا اسکن آن پذیرفته نخواهد شد.

بعد از آماده کردن و فرستادن این عکس جهت تشخیص هویت، حتماً فایل اصلی عکس را پیش خودتان نگه دارید و مورد دیگری که بسیار حائظ اهمیت است این است که پیش از عمل تشخیص هویت، در خصوص سابقه کاری و رو راستی فروشنده پرس و جو کنید و خرید خودتان را پیش شخصی ببرید که در بازار ارزهای دیجیتال قابل اعتماد باشد. پس از پذیرش تشخیص هویت، شما به آسانی می‌توانید شروع به خرید ارز کرده و آن را به کیف پول خود ارسال کنید که در ادامه مقاله چگونه ارز دیجیتال بخریم ؟ بیشتر این فرآیند را می شناسید.

چطور ارز دیجیتال بخریم

خرید ارز و برداشت آن از کیف پول
متأسفانه برای خریدن بیت کوین و اتریوم که از برترین و محبوب‌ترین ارزهای دیجیتال هستند، تحریم‌های بین‌المللی و سخت‌گیری‌های زیادی وجود دارد. بسیاری از پلتفرم‌هایی که در گذشته مورد استفاده‌ی کاربران ایرانی قرار می‌گرفت و به‌راحتی می‌توانستند برای خرید بیت کوین و اتریوم از آن‌ها استفاده کنند، حالا ایران را در لیست تحریم خود قرار داده‌اند. اگر قصد سرمایه‌گذاری روی ارزهای دیجیتال را دارید، پیشنهاد ما به شما این است که برای خرید بیت کوین، اتریوم، ریپل، بیت کوین کش و لایت کوین بهتر است سراغ صرافی‌های ایرانی بروید.
با این حال که خرید و فروش از صرافی‌های ایرانی راحت تر هست اما بخاطراینکه شما داده های مهمی مثل کارت شناسایی خود را به فروشنده تحویل میدهید، بایستی یک صرافی معتمد را انتخاب کنید و درنظر بگیرید که احتمال هر پیشامدی وجود دارد. بعد از اتمام گام های عضویت و پذیرش ماهیت شما، ارز دیجیتال مد نظرتان را بخرید و آن را به کیف پول خود انتقال دهید. شما از طریق کیف پول خود این امکان را دارید که ارز دیجیتال مد نظرتان را به هر کیف پولی که قصد دارید بفرستید. البته حواستان باشد که این کیف پول حتما از ارز دیجیتال مد نظرتان حمایت کند.
با توجه به‌مطالبی که در این مقاله چگونه ارز دیجیتال بخریم؟ بیان شد برای ارسال و اخذ ارزهای دیجیتال به کیف پول احتیاج دارید. پس کیف پول استانداری پیدا کنید و در آن عضو شوید. و بعد کلید عمومی( آدرس کیف پول) فرستنده یا گیرنده را دریافت کنید. ارسال و دریافت ارزهای دیجیتال چندان مبهم نیست و تنها نیاز است که کد QR را اسکن کنید و میزان ارز دیجیتالی که میخواهید بفرستید را تایپ کنید. در ادامه مقاله با جزئیات بیشتر این پروسه را برایتان شرح خواهیم داد و به پاسخ این سوال که چگونه ارز دیجیتال بخریم؟ خواهیم رسید‌.
درحقیقت پروسه ارسال و دریافت بیت کوین، اتر، بیت کوین کش و دیگر ارزهای دیجیتال به درون کیف پول، صورتهای مختلفی دارد، بخاطراینکه هر کوینی خصوصیات مخصوص به خودش و آپشنهای نگهداری خاصی دارد. اما این پروسه بطور کلی به صورت زیر انجام می پذیرد:
نخست، به کیف پول خود سر بزنید و به صفحه‌ی ارسال Send یا دریافت Receive وارد شوید. این امر را می‌توانید با کلیک روی انتخابی که نشانگر این کار هست انجام دهید. و بعد ارسال یا اخذ ارز دیجیتال مد نظرتان را انتخاب کنید. دقت کنید که شما تنها می‌توانید کوین‌های شبیه به هم را بفرستید یا دریافت کنید. چگونه ارز دیجیتال بخریم منظور تنها میتوانید بیت کوین را به بیت کوین و لایت کوین را به لایت کوین بفرستید یا دریافت کنید و شما این امکان را ندارید که بیت کوین خود را به کیف پول اتریوم و بالعکس بفرستید.
جهت ارسال ارز دیجیتال، به آدرس عمومی کیف پول گیرنده بروید و تعدادی که میخواهید بفرستید را تایپ کنید. حتماً بایستی تعداد اجرت تراکنش را هم مد نظر داشته باشید و دقت کنید که اعتبار کیف پول شما جهت ارسال این تعداد کم نباشد.

بعد از اینکه قیمت مد نظر شما پذیرفته شد، آن را چند بار امتحان کنید تا خطایی رخ ندهد و بعد گزینه ارسال تراکنش یا Send transaction را بزنید. چگونه ارز دیجیتال بخریم همینطور بایستی آدرس عمومی خود و فرد دریافت کننده را چک کنید تا ارز دیجیتال را به آدرس دیگری نفرستید. شما این امکان را دارید که همراه تراکنش خود نوشته ای برای فرد دریافت کننده بفرستید تا علت ارسال پول را بداند. اگر میخواهید تعداد زیادی ارز دیجیتال ارسال کنید، صلاح هست که اول تعداد خیلی کمی از پول را بفرستید تا اطمینان پیداکنید همه‌چیز صحیح است. قبول دارم که در این وضعیت، به ناچار باید مجدد کارمزد بپردازید اما باید عرض کنم که ارزش داره چون دیگر نگران اینکه کوین‌هایتان را به آدرس صحیحی ارسال کرده‌اید، نیستید.

چطور ارز دیجیتال بخریم
چطور ارز دیجیتال بخریم

چطور ارز دیجیتال بخریم و کدام ارز دیجیتال سود بیشتری دارد؟
در صورتیکه می خواهید روی ارزهای دیجیتال سرمایه گذاری کنید، ممکن است این سوال ذهنتان را درگیر کرده باشد که کدام ارز دیجیتال نسبت به ارز های دیگر سود بیشتری دارد؟ بمنظور انتخاب ارز دیجیتال خوب، بیت ابر پیشنهاد میکند مسائل مهمی وجود دارد که بایستی آن‌ها را مد نظر داشته باشید. برای مثال تغییرات گذشته ارز مد نظر، حجم بازار سرمایه، قابل پذیرش بودن ارز دیجیتال، مقدار کارایی ارز، ماهیت و پیشینه رونق دهندگان ارز، میزان آپدیت آن و تعیین قیمت ارز در آینده جزء مسائلی است که پیشنهاد می شود حتما پیش از سرمایه‌گذاری روی هر ارزی، از آن ها آگاه باشید. در این مقاله چگونه ارز دیجیتال بخریم ما ۵ ارز دیجیتال با سود دهی بالای امسال را به شما ارائه می دهیم تا بیشتر آن ها را بشناسید.
چگونه ارز دیجیتال بخریم بیت کوین
هم اکنون ارز دیجیتال بیت کوین پر طرفدار ترین و ارزشمند ترین ارز به نسبت باقی ارزهای دیجیتال در بازار است. سکون بیت کوین در ده سال اخیر بی تکرار بوده و حتی تا همین الان، هیچ ارزی موفق نشده است تا حریف قیمت بیت کوین شود. بیت کوین در اوایل سال ۲۰۱۹ با نرخ ۳۷۱۷ دلار قیمت گذاری شد و به تدریج پروسه رو به رشد خوبی را ادامه داد که در نهایت تا اواسط سال موفق شد ارزش خود را ۷۹۹۴ دلار افزایش دهد. در پایان سال ۲۰۱۹ ارزش بیت کوین ۷۱۰۰ دلار بود. روند رو به رشد ارزش این ارز در سال ۲۰۱۹ همچنان ادامه داشته و تا هفته‌های پیش، هنوز هم رو به افزایش بوده است.
اتریوم چگونه ارز دیجیتال بخریم
بعد از بیت کوین دومین ارز دیجیتالی که سریعا قیمت گذاری شده است اتریوم می باشد. اتریوم احتمالا حریف بیت کوین باشد اما این ارز دیجیتال تفاوت قیمت خیلی زیادی با بیت کوین دارد و در نیمه‌ ی دوم پارسال، فقط ۱۴۲ دلار ارزش داشته است. در سال ۲۰۱۵ اشبکه اتریوم که ارز دیجیتال آن اتر هست، بواسطه «ویتالیک بوترین» (Vitalik Buterin) اختراع شد و هم اکنون یکی از پر طرفدار ترین بستر های بلاک چین را به خود بخشیده است. چگونه ارز دیجیتال بخریم از اتریوم معمولا به خاطر پیشگیری از شیادی، پول‌ شویی و برای قولنامه هایی در زمینه ارز دیجیتال بهره گیری می‌شود. این بستر به گونه ای ایجاد شده است که بدون احتیاج به مداخله شخص سومی کار می‌ کند. احتمال دارد این تفاوت قیمت بین کوین و اتریوم، خیلی از افراد را برای خرید اتریوم منصرف کند اما به دلیل بلاک چین مخصوص و توانمندی که دارد، این ارز دیجیتال آینده‌ ای درخشان خواهد داشت. بنا براین اتریوم را به فهرست ارزهای دیجیتال خود اضافه کنید.
چطور ارز دیجیتال بخریم . ریپل
ارز دیجیتال ریپل با نشان XRP در سال ۲۰۱۲ بدلیل افرایش سرعت به معاملات بین‌المللی تولید شد. ریپل، بعد از بیت کوین و اتریوم سهم بیشتری از بازار را دریافت کرده است. کمپانی ریپل با تولید خدماتی مثل xRapid، توانسته که بازار پرداخت‌ خیلی از شرکت‌های بین‌المللی را تحت نظارت خود بگیرد. نرخ ارز دیجیتال ریپل ۰.۱۹ دلار است. چگونه ارز دیجیتال بخریم احتمالا هزینه کمی هست اما پیشرفت این ارز دیجیتال را ساده نگیریم. سیستم پرداخت ریپل خیلی سریع جایش را به سیستم پرداخت بین‌المللی «سویفت» (Swift) میدهد. به هر حال این امکان را دارید که روی ارز دیجیتال ریپل جهت یک سرمایه گذاری پرسود، فکر کنید.
بایننس کوین چگونه ارز دیجیتال بخریم
زمان خیلی زیادی از ظهور ارز دیجیتال بایننس نمی‌گذرد. این ارز دیجیتال در سال ۲۰۱۷ بواسطه صرافی بایننس ارائه شد و در زمان کمی که راهی بازار شده بود، توانایی بی نظیری از خود ارائه داد. بد نیست بدانید که این ارز دیجیتال روی زمینه بلاک چین اتریوم تولید شده و می‌توان با استفاده از آن مانند یک سرویس پرداخت کمیسیون، در صرافی بایننس بهره مند شد. نرخ ارز بایننس در سال ۲۰۱۹ تغییرات بسیاری داشت. با این وجود توانست با نمو ۳ برابری، نرخ خود را از ۵.۹۳ دلار به ۱۹ دلار افزایش دهد که رشد چشمگیری است.


تتر چگونه ارز دیجیتال بخریم
تتر از دیگر ارز های دیجیتال پرطرفدار و ارزشمند محسوب می شود. با توجه به ارزیابی که انجام شده که کوین‌های تتر تا کنون تا ۴ تیلیارد نیز بالا رفته. تتر به عنوان ثابت ترین ارز در بازار معروف هست؛ بخاطر اینکه دلار آمریکا آن را حمایت میکند. اگرچه نیاز هست عرض کنم که از سال ۲۰۱۸ تا به حال صحبت ها و جوانب بسیاری درباره این مسئله پیش آمده اما با این وجود هیچ یک از این مسائل موفق نشده مانع پیشرفت روزانه تتر بشود. این ارز دیجیتال را به عنوان بانک اصلی ارزهای دیجیتال هم می‌شناسند و با اعتباری برابر با ۴.۶ میلیارد دلار، بهتر است که نیم نگاهی به پروسه آن بیندازید و بمنظور سرمایه‌گذاری روی آن تحقیق کنید.

4.7/5 - (20 امتیاز)
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هجده + 9 =