روش خرید بیت کوین

خرید ارز های دیجیتال

شما میتوانید ارز های محبوب خود را  , که درصد سود بالایی به خریداران خود میدهد را در سریع ترین زمان ممکن تهیه کنید.

مراحل روش خرید بیت کوین :

  1. ثبت نام و عضویت
  2. اضافه کردن ارز انتخابی به سبد خرید
  3. پرداخت و شارژ شدن کیف پول مجازی شما

روش خرید بیت کوین در این مقاله قصد داریم روش خرید بیت کوین بپردازیم. ابتدا بمنظور درک بهتر این مقاله پیشینه پول را مورد بررسی قرار داده ایم. تا پایان مقاله همراه ما باشید.

پیشینه پول

ده ها هزار سال پیش، قبل از اینکه انسان‌ های غارنشین آغاز به کشاورزی و دامپروری کنند، با مشکلات تازه ای مواجه شدند. احتیاج به خوراک برای انسان‌های اولیه که مهم ترین احتیاج آن‌ها به حساب می آمد، بیشتر با شکار حیوانات و یا بهره گیری آن‌ها از میوه‌ها و گیاهان تامین می ‌شد. با آغاز دامداری و نگهداری حیوانات، و از طرف دیگر کشاورزی و کاشت دانه گیاهان خوراکی، محصولاتی که بواسطه ی انسان‌ها رشد و ایجاد میشد هم بیشتر شد. با بیشتر شدن این محصولات و با در نظر گرفتن اینکه خیلی از این مواد غذایی برخوردار از طول زندگی بودند که با مرور این زمان خراب می‌شدند، انسان تصمیم به معامله کالا با کالا گرفت که شروعی برای پدید آمدن پول بود.

روش خرید بیت کوین
روش خرید بیت کوین

معامله کالا با کالا مسائلی به همراه داشت که برای مثال می توان به دشواری جابجایی محصولات مورد مبادله و اختلاف در اعتبار آن‌ها اشاره کرد. شخص کشاورز که قصد خرید گوسفندی را از یک دامدار داشت، درست آگاه نبود که در مقابل آن بایستی چه تعداد کیسه گندم به او بدهد. دقیقا این مسائل باعث به وجود آمدن لوازم رابطی به اسم پول شد که صورت آن با گذشت زمان چندین دفعه عوض شد.
جمعیت هر محدوده از کره خاکی از پول‌های خاص محدوده خودشان که بیشتر به صورت مستقیم بواسطه ی طبیعت ایجاد شده بود، بهره می بردند. در دوره ای از تاریخ، نمک در خیلی از نواحی مانند یک وسیله رابطی که اعتبار محصولات متنوع را تعیین می‌کرد، در بعضی نواحی از صدف‌های دریایی و همینطور در یک دوره زمانی از پنبه نیز به جای پول استفاده شد. ولی هر کدام از این پول‌ها بعد از اینکه منشا بسیاری از آن‌ها پیدا می‌شد، بی اعتبار محسوب شده و فراموش می‌شدند.
فرآیند کامل شدن پول با پیدایش و از بین رفتن پول‌های مختلف ادامه داشت تا زمانیکه به سکه‌هایی از جنس فلزی طلا و نقره رسید. این پولهای فلزی به خاطر استحکام، کم بودن منشا آنها و اینکه رو سازی آن‌ها کار دشواری بود، برای بیشتر از هزار سال از پول در امپراتوری‌ها و حکومت‌های گوناگون که بر روی سکه‌ها عکس پادشاهانشان کنده کاری شده بود، استفاده شدند. اما سکه‌های فلزی نیز مسائل مخصوص به خودشان را داشتند، جابجایی آن‌ها به خاطر جرم سنگینشان، مشکل قابل توجه سکه‌های فلزی بود. بمنظور رفع مسئله جابجایی سکه‌های فلزی سازمان هایی ایجاد شد که با گرفتن سکه‌های فلزی، رسیدها و سندهای کاغذی را به تجار می‌دادند که نشانگر این بود به جای آن قادرند سکه‌های فلزی را فقط با تحویل این رسیدها در سایر سازمانها دریافت کنند.

ارزهای رمزنگاری شده

روش خرید بیت کوین
روش خرید بیت کوین

بیشترشدن اعتبار ارزهای نوین بصورت روزانه و تغییرات آن باعث شده بر روی آن به عنوان یک سرمایه ارزشمند، سپرده گذاری شود. خیلی از معامله‌گران ماهر ارزها بر این باورند از بین ارزها فقط این ارز قادر است آینده ای روشن را برای سپرده گذاران خود طراحی کند. ولی روش خرید بیت کوین چطور است؟چرا بایستی به فکر سپرده گذاری آن باشیم؟
هم اکنون بیشتر از دو هزار ارز در تمام جهان موجود است که در 313 صرافی بین‌المللی معامله می شوند بطور روزانه بر شمار ارزها اضافه می‌شود ولی هنوز هم این ارز پادشاه این بازار تازه متولد شده است. این ارز در حال حاضر به عنوان یک پول دیجیتال کارکرد های فراوانی دارد و خیلی از شرکت‌های گسترده جهان از آن بهره می برند. پر طرفدار بودن آن هنوز هم در حال بیشتر شدن است و همین مسئله باعث بالا رفتن اعتبار آن شده است.
بالا رفتن روز به روز اعتبار و تغییرات آن باعث شده به عنوان یک سرمایه ارزشمند بر روی آن سپرده گذاری شود.
هم اکنون هم اغلب افراد جهت سپرده گذاری در بازار ارزها، اقدام به خرید می‌کنند. بایستی عرض کنم که شمار این ارز دارای چارچوبی است و یک گنجایش ثابت دارد.
خارج ساختن ارز به اندازه 21 میلیون سکه است. همین خصوصیت کم بودن باعث با ارزش شدن آن شده است. اعتبار این ارز هم مثل هر محصول دیگری مطیع عرضه و خواسته است و دلیل دیگری روی آن موثر نیست.
درصورتیکه تقاضا برای داشتن آن بیشتر شود به این خاطر که شمار آن هم کم است با بیشترشدن قیمت همراه خواهد شد و برعکس. به هر حال روش خرید بیت‌کوین در حال حاظر به یکی از برترین انتخاب ها جهت سپرده گذاری تبدیل شده که شما هم نباید آن را نادیده بگیرید.

روش خرید بیت کوین

روش خرید بیت کوین به شکل حضوری نیست چراکه این ارز ساختار فیزیکی و اصلا قابل لمس نیست. نیازی نیست جهت روش خرید بیت کوین عضویتی یا بازکردن حسابی مثل حساب بانکی انجام دهید، تنها لازم است یک کیف پول داشته باشید.
کیف پول (wallet) مکانی جهت نگهداری و حفظ ارزها ست، هر شخصی قادر است بیشتر از یک کیف داشته باشد. خرید و فروش از طریق اینترنت انجام می شود که به آسانی می شود که بواسطه ی صرافی‌های گسترده و اسم آشنای بین‌المللی این ارز را معامله کرد. ولی این فرآیند در ایران فرق دارد و به خاطر وضعیت تحریمی که کشور در آن قرار دارد، این صرافی‌های گسترده به ایرانیان سرویسی عرضه نمی کنند.
کاربران ایرانی جهت خرید و فروش بایستی از شیوه های دیگری بهره مند شوند که در ادامه مقاله به این موارد خواهیم پرداخت. گام های نحوه خرید به صورت مرحله به مرحله به شرح زیر است:

روش خرید بیت کوین
روش خرید بیت کوین
1- ساخت کیف پول

پیش از انجام هر کاری اشخاص برای خرید و فروش بایستی اقدام به ساخت یک کیف پول دیجیتالی کنند. باید یادآوری کنم که، کیف پول مکانی جهت نگهداری و حفظ ارزها است و شما این امکان را دارید که معاملات خود را در این کیف پول انجام دهید. این کیف پول مثل یک حساب بانکی هست که به شکل یک نشانی اینترنتی حاوی واژه ها و اعداد (مانند jhgfu37hhas783j99903jkdnkf) می باشد.
کلید یا همان پسورد این نشانی را نباید گم کنید چراکه در این حالت کلیه سرمایه شما دیگر امکان برگشت ندارد. این کیف پول اینترنتی را می‌توانید به صورت رایگان بر روی گوشی یا سیستم خود اجرا و استفاده کنید.
حواستان باشد که این نرم‌افزار را از سایت‌های قانونی و مطرح دانلود کنید. چراکه وبسایتهای غیر قانونی ممکن است برای سرمایه خطرناک باشد. به عنوان مثال شما این امکان را دارید که به سایتhttp://www.blockchain.com/ رفته و با تایپ یک ایمیل و مشخص کردن پسورد شخصی شروع به ساخت یک کیف پول یا Create My Wallet کنید.
بعد از تکمیل این گام ها یک لینک فعال سازی از سمت وب سایت به ایمیل شما فرستاده می‌شود که با کلیک کردن بر روی آن می‌توانید خرید و فروش خود را شروع کنید .

2- شارژ اکانت

بعد از راه اندازی کیف پول دیجیتالی، اکانت خود را به هر مقداری که می خواهید بواسطه ی کارت بانکی شارژ می‌کنید. جهت خرید ارز اکانت شما بایستی نقدینگی کافی را داشته باشد.

3- روش خرید بیت کوین

بعد از اینکه کیف پول خود را راه اندازی و اکانت آن را شارژ کردید، مرحله بعدی بمنظور روش خرید بیت کوین یافتن یک فروشنده است. شما در اکانت خود شروع به درج یک سفارش می‌کنید که داخل آن مقدار ارز مورد نیاز را براساس مقدار موجودی ثبت می‌کنید.
صبر میکنید تا یک فروشنده تقاضای شما را بپذیرد و تعرفه پیشنهادی شما را قبول کند. در این حالت میزان ارزهای معامله شده از کیف پول فروشنده به کیف پول شما ارسال خواهد شد.

روش خرید بیت کوین از صرافی‌های داخلی

در خصوص شیوه ای که شرح داده شد روش خرید بیت کوین از طریق اینترنت و بواسطه ی وب سایت انجام می شد، ولی شیوه دیگری جهت خرید وجود دارد که از ایمنی بیشتری برخودار است.
جهت خرید نیز می‌توانید به صرافی‌های مطرح در ایران مراجعه کنید. این صرافی‌ها با گرفتن حق العمل شروع به خرید و فروش این ارز و سایر ارزها می‌کنند. با مراجعه به وبسایت مطرح این صرافی‌ها و تایپ نشانی کیف پول دیجیتالی این امکان را دارید که تقاضای خرید خود را درج کنید.
تنها فرق این شیوه این هست که صرافی‌ها در ایران از مشتریان تقاضای فرستادن مدارک شناسایی می‌کنند که احتمال کلاهبرداری و حقه بازی را به کمترین حد ممکن می رساند. در مقابل هر مقدار ارز که بخواهید پول به اکانت صرافی انتقال می دهید و در برابر آن هم صرافی ارز را به کیف پول شما ارسال می‌کند. شما تنها با 100 هزار تومان هم قادر هستید ارز را خریداری کنید؛ ولی مسئله مهم دیگری که وجود دارد این هست که بعضی صرافی‌ها مقدار خرید را به صورت کمی(محدود) مشخص کرده‌اند.بدین شکل که بعضی صرافی‌ها گفته اند به طور مثال کمتر از 10 میلیون تومان شروع به خرید و فروش نمی‌کنند. به همین خاطر وقتی که می خواهید بواسطه ی یک صرافی شروع به معامله کنید به سراغ پروتکل آن رفته و دستورالعمل هایش را بخوانید.

حق العمل خرید و فروش
روش خرید بیت کوین
روش خرید بیت کوین

با توجه به اینکه جهت خرید سهام بورسی بواسطه ی کارگزاری‌ها عمل می‌کنیم و کارگزاری‌ها یک هزینه افزوده به عنوان کارمزد به وجه معامله اضافه می‌کنند، صرافی‌های ارزها هم کارمزد خودشان را می گیرند. صرافی‌ها جهت خرید و فروش و سایر ارزها یک تعرفه ای را گزارش می کنند که امکان دارد قیمت هر صرافی متمایز باشد.
رینج قیمت به شکل درصدی است، لذا هر چه مقدار وجهی که مورد معامله قرار می‌گیرد بالاتر باشد مقدار کارمزد هم بیشتر است.

روش فروش بیت کوین

کلیه گام هایی که جهت روش خرید بیت کوین توضیح داده شد برای فروش آن هم انجام میشود. بدین معنا که اگر شما هر چقدر ارز داشته باشید؛ بواسطه ی همان کیف پول  قادر هستید شروع به درخواست فروش کنید. درصورتیکه خریداری تعرفه پیشنهادی فروش شما را پذیرفت؛ بواسطه ی همان سیستم آنلاین مبلغ مورد مبادله به اکانت شما واریز خواهد شد و ارزهای دریافتی به کیف پول خریدار ارسال می‌شود. همینطور در روش خرید بیت کوین و فروش آن بواسطه ی صرافی‌های داخل ایران هم شما به صرافی معتبر اعلام می‌کنید که می خواهید ارز بفروشید.
صرافی با ارزیابی قانونی بودن اکانت شما شروع به خرید ارزهای شما می کند و وجه مورد مبادله را به اکانت شما ارسال می‌کند. همینطور جهت خرید و فروش قادر هستید با افراد حقیقی نیز معامله کنید. درصوتیکه شخص خاصی را جهت خرید یا فروش مد نظر دارید؛ این امکان را دارید با دریافت مشخصات یکدیگر، با هم دیدار داشته باشد و به تعرفه و میزان مد نظر باهم موافقت کنید.
بعد از هماهنگی اگر خواهان خرید ارز بودید، نشانی کیف پول خود را به شخص فروشنده ارائه میکنید و او ارز را به کیف شما انتقال میدهد. نیاز هست عرض کنم در صورتیکه با این شیوه خواهان خرید هستید، احتیاط کنید و به هر شخصی اعتماد نکنید.

حرف پایانی

در این مقاله تلاش کردیم به صورت کلی به روش خرید و فروش بیت کوین بپردازیم تا با چگونگی معاملات این ارز آشنا شوید. در قسمت اول درخصوص کلیت سرمایه‌گذاری در این ارزها صحبت کردیم و بعد در ادامه به شکل تخصصی به روش خرید بیت کوین و فروش آن پرداخیتم.
در قسمت روش خرید بیت کوین ، شیوه آنلاین و چگونگی عملکرد آن را مرحله به مرحله شرح دادیم. همینطور در ادامه روش خرید و فروش بیت کوین بواسطه ی صرافی‌های داخلی را توضیح دادیم. همچنین در این مقاله هم گفتیم در روش خرید بیت کوین از اشخاص تمام مسائل را در نظر بگیرید و از قابل اعتماد بودن طرف معامله مطمئن شوید.
مشاوران بیت ابر قادرند شما را راهنمایی کنند تا بدون ابهام در این بازار گیرا، شروع به خرید وفروش کنید و مسائل مورد نیاز در خصوص انتخاب برترین روش خرید بیت کوین را کسب کنید.

5/5 - (1 امتیاز)
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 × یک =