خرید تتر

خرید تتر

شما میتوانید ارز های محبوب خود را  , که درصد سود بالایی به خریداران خود میدهد را در سریع ترین زمان ممکن تهیه کنید.

مراحل خرید تتر :

  1. ثبت نام و عضویت
  2. اضافه کردن ارز انتخابی به سبد خرید
  3. پرداخت و شارژ شدن کیف پول مجازی شما

خرید تتر حُسن شهرت این ارز دلیلش این هست که چون همه بستر ها جهت معامله از خرید تتر حمایت می‌کنند، شما می‌توانید به طور مستقیم در این سایت‌ها بیت‌کوین خود را به فروش برسانید و در عوض آن اقدام به خرید تتر کنید. در صورتی که ارزها را به صورت کلی بشناسید یا اینکه حداقل مطالبی در باره آن مطالعه کرده باشید، شاید نام (Tether)  را شنیده باشید است.

این ارز  شبیه سایر ارزها نیست. این ارز پروسه ماینینگ ندارد و مانند لیبرای فیس ‌بوک دارای هدایت مرکزی است. مسئله  اصلی اینجاست که اعتبار ثابتی دارد. این ارز با دارایی ۹ میلیارد و ۱۹۳ میلیون دلار سومین ارز گسترده بعد از بیت‌ کوین و اتریوم می باشد.

همینطور میزان متوسط معاملات روزمره بیشتر از ۲۶ میلیارد دلار است که آن را بیشتر از کلیه ارزهای دیگر قرار می‌دهد.

خرید تتر
خرید تتر

خرید تتر ارز دیجیتالی جهت خرید روزانه

ارزهادر حقیقت جهت معاملات مالی تولید شده‌اند؛ اما ما آگاه هستیم که نمی شود از ارزهای نسل اول و دوم مانند بیت‌ کوین و اتریوم جهت معاملات مالی بزرگ بهره گرفت.

قبل از اینکه بیت ‌کوین به این شهرت برسد، از بیت‌ کوین بمنظور معاملات غیر رسمی مانند مواد مخدر در بازارهای سیاه و در اینترنت تاریک (Dark Web) بکار برده می‌ شد. بیت ‌کوین این قابلیت را برای قاچاقچیان، پخش گنندگان و خریداران آماده کرده  که بتوانند با میزانی از ایمنی و خطر کم اقدام به معامله کنند.

ولی دقیقا از همان اوایل بحث سرعت تراکنش‌ها و ضمانت از اینکه تراکنش‌ها در شبکه بیت‌کوین مورد قبول واقع شده‌اند مخصوصا زمانی که میزان مبلغی که منتقل می شد بالا بود، هم سرعت تراکنش‌ها  را کم می ‌کرد و هم میزانی از بی اعتمادی رخ می داد. با وجود همه اینها ایمنی نسبی دریافت شده از بیت ‌کوین، این خطر را رفع می ‌کرد.

خرید تتر

در ساختار بیت ‌کوین «زنده‌ بودن» نسبت به «امنیت» در الویت قرار دارد. به همین خاطر در صورتیکه شما زمان انجام تراکنش‌ها به حد کافی منتظر نباشید تا اطمینان حاصل کنید که تراکنش مد نظر شما قبول شده است، این امکان وجود دارد که در همین موقع شبکه بیت‌کوین به دو رشته تبدیل شده باشد و تراکنش شما نه مورد قبول تمامی نودهای شبکه، بلکه فقط مورد قبول بعضی از نودها واقع شده باشد.

Tether ارزی با قیمت ثابت

بعد از اینکه بیت ‌کوین به یک ارز خیلی پر طرفدار مبدل شد، قیمت آن‌هم به مرتب بیشتر رفت. با گذشت مدتی مجدد بسیار رو به پایین آمد و پس از آن، تغییرات همچنان ادامه داشته است. این بالا پایین شدن قیمت علی رقم موارد قبلی سبب می شد که خیلی امکان اینکه از بیت‌کوین جهت پرداخت‌‌ها و قراردادها بهره گرفت، نبود. فرض کنید که کمپانی یا شخصی از چند سال  قبل بخاطر خرید سرویس ویژه ای قرارداد می‌ بست که بطور مثال ۱۰ بیت‌کوین به شخص طرف معامله ‌اش پرداخت کند. این مدل معامله هم برای خریدار و هم برای فروشنده می تواند موجب ضرر شود.

خرید تتر
خرید تتر

این مدل تغییرات قیمتی در ارزهادیگر هم موجود هست. اتریوم‌ نیر نوسان قیمت بسیاری داشته است. باقی قیمت ارزهای دیجیتال نیز از بیت‌کوین و اتریوم الگو می گیرند. با این وجود ارزهای تولید شده‌اند که به عبارتی به آن‌ها ارزهاماندگار (Stable Coin) می‌گویند. این ارزهای ماندگار قیمتشان با توجه به مقدار توزیع و تقاضا و ویژگی های دیگر بازار مشخص نمی شوند بلکه بر اساس ارزهای معروف جهان یا فیات‌ها مانند دلار، یورو و ین ژاپن مشخص می شوند.ارزهای ماندگار علاوه بر اینکه بر اساس ارزهای معتبر جهان اعتبار دریافت می کنند بلکه پشتیبان این ارزها، ارزهای معتمد وابسته به بانک‌ های مرکزی کشورها است.

خرید ارز دیجیتال تتر

بواسطه یک کمپانی در هنگ‌ کنگ به اسم  (Tether limited) عرضه شده است. چراکه پشتیبان این ارز دلار کشور آمریکا است و به آن متصل هست (tethering) به آن USD Tether می‌گویند که در بستر های معاملاتی به صورت مخفف آن را USDT می‌نویسند. پشتیبان این ارز، دلار کشور آمریکا است؛ بدین معنا که برای هر یک توکن این ارز، یک دلار داخل حساب بانکی کمپانی قرار می گیرد. این موضوع از یک طرف هم به این معناست  که اعتبار هر توکن این ارز مساوی با یک دلار کشور آمریکا است و این ارزش امکان تغییر ندارد. تنها منبعی هم که می شود برای فروش و خرید تتر استفاده کرد، سایت کمپانی بود. اگرچه هم اکنون این امکان وجود ندارد.

بمنظور این کار شما بایستی داخل کیف پول آنلاین مخصوص این ارز را به یک حساب کاربری ایجاد می ‌کردید. با انجام این کار مطمئنا همانند سایر ارزها این کیف پول دیجیتال یک کلید شخصی و عمومی به شما اختصاص می دهد و با بکار گیری آن می‌توانید این ارز را معامله کنید. در این صورت بخاطر اینکه این امکان را داشته باشید که اقدام به خرید تتر کنید باید به میزانی که قصد دارید با بهره گیری از سیستم‌های پرداخت آنلاین موجود در وبسایت، به‌ حساب شرکت دلار واریز کنید و به همان میزان ارز بگیرید. برای هر دلار نیز یک توکن دریافت می‌کنید؛ بدین معنا اگر ۱۰۰۰ دلار پرداخت کنید، ۱۰۰۰ توکن خواهید گرفت.

هر زمان نیز شخصی بخواهد بطور مثال ۱۰۰۰ توکن خود را به دلار تغییر (change) دهد، کمپانی ۱۰۰۰ دلار برای اون پرداخت می کند و ارزهای او را میگیرد و سپس  از بین می برد؛ به عبارتی دیگر این توکن ها بطور کلی از چرخه بیرون انداخته می شوند. این موضوع دقیقاً مانند چیزی است که در ارز دیجیتال لیبرای فیس‌بوک اتفاق می افتد. این نوع اتفاقات اگرچه برای مشتری‌های سطح بزرگ رخ می‌دهد. مشتریان کوچک این امکان را دارند که از بستر های معاملاتی گوناگون، اقدام به خرید تتر کنند.

خرید تتر
خرید تتر

معامله در شبکه

مانند تمامی ارزها، شما در شبکه خرید تتر نیز این امکان را دارید که آن را به صورت مستقیم برای شخصی ارسال یا ابنکه از شخصی دریافت کنید. تاییدیه تراکنش‌ها در بخش مرکزی است و بواسطه همین کمپانی Tether limited صورت می گیرد.

بلاک ‌چین یک مدل از آن هم بسته به بلاک‌ چین بیت‌کوین می باشد و با بهره گیری از فناوری Onmilayer به بلاک ‌چین بیت‌کوین وصل خواهد شد؛ به عبارتی دیگر، هش بلاک‌ های خرید تتر ، همان هش بلاک‌ های بلاک‌ چین بیت‌ کوین می باشد. این ارز اوایل قرار بود که وسیله ای جهت معامله مالی خیلی عادی در جهان باشد اما به خاطر عوامل بسیاری این ارز در حال حاضر همانند یک پایه معاملاتی در وبسایت ‌های معاملات ارزهای نوین در جهان بکار برده می ‌شود.

بدین معنا که مشتریان بعد از خرید ارز دیجیتال تتر  از وب ‌سایت این کمپانی آن را به کیف پول دیجیتال شخصی خود در یکی از سایت‌های معامله ارزهای نوین مانند بایننس (Binance) یا کوین‌بیس (Coin base) انتقال می دهند و بعد با بهره گیری  از آن بیت‌کوین و ارزهای دیگر را خریداری می کنند. زمانی هم که قصد فروش ارزهای خود را داشته باشند، آن را می‌فروشند و در عوضخرید تتر دریافت می‌کنند. یا که ارزهای دیگر خود را به حساب این سایت‌ها می ریزند و اگر لازم شد  این امکان را دارند که آن را بفروشند و اقدام به خرید تتر کنند.

هم اکنون کلیه سایت هایی که مخصوص معاملات ارزهای نوین هستند نیاز معامله هر ارزی  با این ارز را تامین کرده‌اند. در حالت کلی این ارز در این سایت‌ها یک ارز پایه محسوب می شود.

در صورتیکه شما در یکی از این سایت های خرید‌وفروش برای مثال تعدادی بیت‌کوین یا اتریوم دارید و حالا اطمینان دارید که قیمت این دو تا ارز کم خواهد شد، بجای سعی کردن  برای اینکه  آن را به فیات یا ارزهای متداول کشور خود تبدیل کنید، آن را به طور مستقیم به این ارز تبدیل می‌کنید. چراکه اعتبار این ارز حالت سکون دارد، شما نگران تغییرات قیمت این ارز نیستید و سرمایه شما به صورت دلار حفاظت می‌شود (بله. مطمئنا  خود اعتبار دلار نیز طبق تورم و شاخص های دیگر است؛ اما این نوسانات جزئی هستند).

تبدیل به Tether با کارمزد اندک

در صورتی که قصد داشته باشید ارز بیت‌ کوین یا اتریوم را بطور مثال به ریال تغییر دهید، شما چاره ای ندارید جز اینکه، آن را از حساب بستر معاملاتی به حساب کیف پول دیجیتال خود در یکی از وبسایت های ایرانی خریدوفروش ارز بیت‌کوین یا اتریوم انتقال دهید و بعد در این سایت‌ها ارز مورد نظرتان را به فروش برسانید. برای این کار شما  باید حدودا ۲ درصد حق العمل پرداخت کنید.

در صورتیکه  تعویض ارز بیت‌کوین به این ارز مثلا در بستر معاملاتی بایننس فقط ۰٫۰۱ درصد حق العمل دارد، حالا زمانی هم قصد داشته باشید مجدد ارز بیت ‌کوین خریداری کنید و به سامانه معاملاتی پرداخت کنید، مجدد ۲ درصد  کارمزد بایستی پرداخت کنید.

معروفیت این ارز در این نکته هست که چون کلیه بستر های معاملاتی از این ارز حمایت می ‌کنند، شما این امکان را دارید که به صورت مستقیم در این سایت‌ها ارز بیت‌کوین خود را به فروش برسانید و در عوض  خرید تتر انجام دهید.

با این وجود که این ارز از همان اوایل ظهورش به خاطر ایجاد یک ارز قابل اعتماد، ماندگار و بدون تغییرات (نوسانات) قیمت جهت استفاده در معاملات مالی تولید شده بود، اما هم اکنون اصلیی ترین کارایی تجاری آن داخل این سایت‌های معاملاتی است.

این ارز وسیله ای است که به شما این قابلیت را می‌دهد بدون در دست داشتن دلار و با اندکی حق العمل کم، پول خود را به دلار تبدیل کنید. در وب سایت‌های معاملاتی بطور مثال کارمزد تبدیل بیت‌ کوین به دلار نسبت به تبدیل به خرید تتر بیشتر است. ارزهایی مانند این ارز هستند که قابلیت معامله میان جفت ‌ارزها مثلا بیت‌کوین/اتریوم، بیت‌کوین/دش را به وجود می آورند.

وب سایتهای ایرانی خرید و فروش ارزها هم از خرید تتر حمایت می ‌کنند. در صورتیکه شما قصد داشته باشید دلار خریداری کنید ولی در بازار آزاد امکان دستیابی به آن را داشته باشید، می‌توانید بواسطه این وبسایتهای ایرانی این ارز را خریداری نمایید.

با وجود این و علاوه بر نقدینگی ۹ میلیارد دلاری و معامله روزانه ۲۶ میلیارد دلاری که با این ارز صورت میگیرد و آن را به یک ارز قابل اطمینان مبدل می‌کنند، این ارز در سال های اخیر یکی از پر بحث ترین ارزهای نوین بوده است.

چند نوع ارز دیجیتال tether وجود دارد؟

توکن‌های خرید تتر در حقیقت به ۳ بلاک‌چین گوناگون وصل می‌شوند؛ بدین معنا که ۳ مدل وجود دارد. تمام این سه مدل عملکرد یکسانی دارند اما زمانی که می‌خواهید از USDT بهره مند شوید صلاح است مطلع باشید که از کدام مدل دارید استفاده می کنید. آسان ترین روش بمنظور شناخت مدل این ارز این هست که به آدرس کیف پول خود یک سری بزنید.

این سه مدل و آدرس کیف پول دیجیتال آن‌ها به این صورت است:

اولین مدل از بلاک‌ چین ارز بیت‌کوین استفاده می کند و نامش Omni Layer USDT   است. بلاک ‌چین این مدل Bitcoin Omnilayer عنوان دارد. آدرس کیف پول دیجیتال با نوشته هایی «۱»، «۳» و «bc1» آغاز می‌ شود.

دومین مدل از بلاک‌چین اتریوم که الگوی ERC20 دارد، بهره  می برد و اسمس ERC20 USDT یا eUSDT  هست. آدرس کیف پول دیجیتال با نوشته ی «۰x» آغاز می‌شود.

سومین مدل از بلاک‌چین ترون (TRON) که الگوی TRC20 دارد، بهره می گیرد و TRC20 USDT نام دارد. آدرس کیف پول دیجیتال با نوشته ی «TX» آغاز می‌شود.

خرید تتر
خرید تتر

مسئله اصلی اینجاست که در واقع دلار آمریکا  تمام خرید تتر در حال گردش در دنیا را ساپورت نمی کند؛ به عبارت دیگر مقدار این ارزهایی که در جهان در حال گردش هستند، اندکی بیشتر از سرمایه دلاری کمپانی Tether limited می باشد. علت این ماجرا به قضیه ی کمپانی Tether limited و یک بستر معاملاتی به اسم بیت‌فاینکس (Bitfinex) باز می گردد.

در واقع برخی از مدیران Tether limited، در نظارت بیت ‌فاینکس هم فعالیت دارند. بیت‌ فاینکس یک مدتی از یک تامین ‌کننده سومی به اسم Crypto Capital Corp برای قسمتی از سرویس پرداخت خود بهره می برد. این کمپانی به عنوان مسئول واریزی ها، قسمت بسیاری از سرمایه های بیت‌ فاینکس را در کنترل خودش داشت.

ولی در سال ۲۰۱۸، تقریبا ۸۵۱ میلیون دلار از سرمایه های بیت ‌فاینکس که زیر نظر این کمپانی پرداخت بودند، به خاطر بعضی از مسائل حقوقی که از طرف چند کشور گوناگون وجود داشت، از سمت دادگاهی داخل نیویورک بسته شد. در نهایت بیت‌  فاینکس  ۸۵۱ میلیون دلار مکان خالی داشت. در همین موقعیت بود که کمپانی Tether Limited دست به کار شد و ۸۵۱ میلیون خرید تتر  را به بیت‌ فاینکس به‌عنوان وام واریز کرد.

و بالاخره با حساب اینکه هم اکنون اعتبار بازار این ارز تقریبا ۹ میلیارد و ۱۹۳ میلیون دلار هست، می شود بیان کرد فقط  ۹۰ درصد که در بازار در حال گردش هستند، سرمایه پشتوانه دلاری محسوب می شوند. کمپانی بخاطر  اینکه به مشتریان ضمانت دهد که حامی ارز  آن‌ها دلار است، به صورت منظم میزان موجود حساب بانکی خودش را حامی دلاری‌ اش همین که پرداخت می شود ، انتشار می دهد.

در این بین درگیری های حقوقی و بانکی دیگری هم در خصوص این ارز اتفاق افتاده است. یکی از این درگیری ها موجب شده است که یک بانک تایوانی که حساب بانکی کمپانی که حامی دلاری در آن محافظت می شود، دیگر نمی خواهد به همکاری با بانک‌های آمریکایی ادامه دهد و هم اکنون مردم آمریکا امکان خرید تتر  را  بطور مستقیم ندارند.

اما علاوه بر همه این موارد، میزان بالای معاملات روزانه و استفاده زیاد مشتریان و بستر های معاملاتی از این ارز مشخص می شود که کاربران خیلی اهمیتی به اینکه حامی دلاری ۱۰۰ درصدی دارد یا ندارد، نمی دهند. تا وقتی هم که مشتریان آن را معتبر بدانند می شود اطمینان داشت که این ارز همیشه یک دلار اعتبار خواهد داشت.

توکن‌های خرید تتر  با توجه به مدل بلاک چینی که بر روی آن منتشر شده‌اند به چهار مدل گوناگون دسته بندی می‌ شوند. این چهار مدل ارز در واقع یک جور هستند اما کمی متفاوت هم هستند. در این قسمت این چهار مدل را معرفی کرده ایم :

Omni Layer USDT عرضه شده بر روی بلاک چین ارز بیت کوین،

ERC20 عرضه شده بر روی بلاک چین ارز اتریوم

TRC20 عرضه شده بر روی بلاکچین ارز ترون

USDT-EOS عرضه شده بر روی بلاک چین ای او اس

در ادامه مقاله می خواهیم بررسی کنیم که کدام یک از این مدل ها بهتر هستند.

Omni Layer USDT به خاطر اجرت  زیاد و سرعت عمل پایین تراکنش‌ها چندان توجه کاربران را جلب نکرد. همین کار سبب عرضه بر روی بلاک چین اتریوم شد.

ERC20 با کم کردن اجرت ها و افزایش سرعت تراکنش‌ها تقریبا عیب های عرضه شده بر روی بلاکچین ارز بیت کوین را پوشاند اما همچنان نیز اجرت های ERC20 جهت استفاده روزانه مشتریان مقداری زیاد بود.

TRC20 اما ماجرا را تغییر داد! حق العمل های این مدل  بدون هزینه و کاملا رایگان است. این فایده و سرعت عمل بسیار زیاد این مدل سبب شده تا در مقایسه با دیگر مدل ها  پر طرفدار تر باشد. تنها نکته منفی این ارز ، حمایت نکردن آن توسط کیف پول های گوناگون دیجیتالی است. USDT-EOS اما همچنان به شکل زیادی استفاده نشده است.

خرید تتر راهی برای دوری از تغییرات بازار

این ارزکارایی های خیلی زیادی دارد. راحت ترین کارایی این ارز این است که شما این امکان را دارید در تغییرات زیاد بازار، ارزهای دیجیتال خود را به این ارز تغییر دهید و از ارزش سرمایه خود محافظت کنید. تریدرها علاقه شدیدی به این ارز دارند. در واقع این ارز رابطی بین ارزهای نوین و ارزهای فیات است به گونه ای که در صرافی ها، مشتریان گوناگون از ارز جهت خرید دیگر رمزارزها بهره می برند.

خرید ارز دیجیتال تتر
خرید ارز دیجیتال تتر

با توجه به آمار، این ارز بیشترین تعداد معامله در طول روز را در بین ارزهای جدید دارد. قسمتی از آن به خاطر تغییر این ارز به ارزهای گوناگون مثل بیت کوین و اتریوم است.

دلیل رشد

به گزارش بیت ابر این رشد دلیلش  وضعیت اقتصادی حاکم هست . تعداد کسانی که از ارزها جهت واریزی های آنلاین خود بهره مند هستند رو به افزایش است و می شود بیان کرد که مردم با گذشت زمان از شیوه های پرداخت قدیمی فاصله می گیرند و سود دهی و ثابت بودن این ارز توجه خیلی از افراد را جلب کرده است. افراد به دنبال انتخاب هایی هستند که بشود آن را به جای شیوه های پرداخت های قدیمی استفاده کرد. هم اکنون دو سوم از تمام USDT در اتریوم مصرف می شود که سرعت عمل شبکه را کم کرده و بهره گیری از آن را هزینه بر می کند. خرج های بسیار استفاده از  اتریوم سبب شده تا خرید تتر تصمیم داشته باشد برخی از منابع خود را به شبکه پر سرعت تری مانند OMG انتقال دهد و از راهکار سطح 2 بهره گیرد تا بتواند نقل و انتقالات با سرعت بیشتری و بهتری داشته باشد. با این ارز این امکان را خواهید داشت که حتی بدون داشتن دلار و با اجرت خیلی کمی دلار بخرید و برای معاملات گوناگوگی استفاده کنید.

4.2/5 - (17 امتیاز)
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج × 4 =