خرید ریپل

خرید ریپل

شما میتوانید ارز های محبوب خود را  , که درصد سود بالایی به خریداران خود میدهد را در سریع ترین زمان ممکن تهیه کنید.

مراحل خرید ریپل :

  1. ثبت نام و عضویت
  2. اضافه کردن ارز انتخابی به سبد خرید
  3. پرداخت و شارژ شدن کیف پول مجازی شما

خرید ریپل یا به صورت واضح تر XRP، جزو گسترده ترین ارز ها است که شرکت آن را عرضه کرده است. هدف راحت شدن پرداخت‌ های بین‌المللی بمنظور مؤسسات و نهادهای بانکی و مالی است و یکی از شیوه هاب رای راحتی این کار، ارز XRP است. در این مقاله از بیت ابر، به صورت کامل با خرید ریپل آشنا خواهید شد.

خرید ریپل

این ارز با مخفف XRP است و جهت خرید آن احتیاج به مراجعه حضوری به مکانی نیست، بلکه به سادگی می شود بواسطه اینترنت این ارز را خرید. نخستین روش برای خرید XRP خرید بدون رابط از کسی است که خرید ریپل در دست دارد. از خوبی های این شیوه این هست که هیچ کارمزدی ندارد؛ اما مقدار نقدینگی موجود در خرید بدون‌ رابط خیلی پایین است. به جز این، در خرید مستقیم امکان دارد فروشنده شیاد باشد. اصلا پیشنهاد نمی‌ کنیم که از اشخاص ناشناخته در شبکه‌های اجتماعی (مثل گروه‌های تلگرامی) خرید ریپل را انجام دهید.

خرید ریپل
خرید ریپل

شیوه دوم، خرید ریپل بواسطه سایت ‌های صرافی‌ سطح یک است. صرافی سطح یک به صرافی هایی می گوینو که می شود با بهره گیری از آنها، پول رایج (مثل ریال) را به رمز ارزها تغییر داد. پس، به آسانی این امکان را خواهید داشت که از طریق سایت‌های صرافی با کارت بانکی خریداری کنید. تنها لازم است کلمه «خرید ریپل» را در گوگل سرچ کنید تا تعدادی سایت ایرانی که این رمز ارز را می ‌فروشند برای شما نمایان می شود. بعد از تحقیق در مورد اعتبار صرافی و مقایسه هزینه های آن با سایت‌ های دیگر، به سادگی قادر هستید ریال پرداخت کرده و دریافت کنید.

شیوه سوم و مهم ترین روش جهت خرید XRP، خرید ارزهایی مثل بیت کوین، اتریوم و تتر از صرافی‌های داخلی و تغییر آن به خرید ریپل در صرافی‌های سطح دو است. صرافی‌های سطح دو عبارت اند از صرافی هایی که در آن یک ارز را به ارز دیگری مبدل می‌ کنید. در صورتی که صرافی‌ ایرانی که در آن عضو شده اید، این ارز را نداشت، نقدینگی آن کم بود یا هزینه ثابت شما را افزایش می‌داد، این امکان را دارید که از آن صرافی با کارت بانکی بیت کوین، تتر یا هر ارز دیگری را بخرید و آن را به یک صرافی بین‌المللی ببرید و به خرید ریپل تغییر دهید. هم اکنون بیشتر کاربران ایرانی از صرافی بایننس Binance.com برای این کار بهره می برند. می‌توانید پس از خرید XRP آن را در کیف پول صرافی ذخیره سازی کنید، اما این کار از ایمنی بالایی برخوردار نیست.

توصیه می‌کنیم پیش از شروع به خرید، یک کیف پول روی گوشی تلفن همراه یا سیستم خود نصب کنید. کیف پول‌های نرم‌افزاری خرید ریپل کلا رایگان هستند. در صورتی که در جستجوی ایمنی بیشتر هستید، این امکان را دارید کیف پول سخت‌افزاری خریداری کنید. اگرچه با توجه به اینکه اشاره شد، اغلب صرافی‌ها روی خود سایت به کاربر کیف پول عرضه می‌دهند، اما اگر اتریوم‌ها را روی کیف پول شخصی داشته باشید، به سرمایه های خود مدیریت کامل دارید و این حریم خصوصی و ایمنی را بیشتر می کند.

خرید ریپل
خرید ریپل

این چکیده ای از روند خرید ریپل بود. برای اطلاعات بیشتر در این باره، تا پایان مقاله همراه ما باشید.

شرحی از XRP

خرید ریپل یک شرکت آمریکایی واقع در سانفرانسیسکو است که قصد آن ساخت محصولات مالی غیرمتمرکز برای بانک‌ها و نهاد های مالی و راهنمایی برای انتقال بین‌المللی پول بین این مؤسسات با سرعت عمل بیشتر و کارمزد پایین است. می شود بیان کرد این ارز به عنوان رقیب سوئیفت و سایر سیستم‌های انتقال پول جهانی است.

XRP بمنظور رسیدن به این خواسته ها، محصولات گوناگونی را عرضه کرده است. ایکس کارنت xCurrent ایکس رپید (xRapid) و ایکس ویا xVia سه محصول مهم این شرکت به شمار می روند.

XRP ارزی است که در شبکه ایکس رپید کارایی دارد. در حقیقت، خرید ریپل یک شرکت و XRP یک رمز ارزی است؛‌ اما بهره گیری از این دو عبارت به‌جای یکدیگر تبدیل به یک اشتباه همیشگی در جهان ارزهای دیجیتال شده است. کارکرد شبکه ایکس رپید بدین گونه است که اگر یک بانک یا نهاد مالی قصد ارسال بین‌المللی داشته باشد، با بهره گیری از این شبکه ارز فیات خود را به خرید ریپل مبدل کرده و آن را در سیستم غیرمتمرکز ایکس رپید به آدرس مقصد ارسال می کند. گیرنده پس از خرید ریپل و دریافت توکن‌ های XRP، مجدد آنها را به ارز فیات مبدل می کند.

XRP بر پلتفرم یک بلاک چین تقریبا شخصی طراحی شده است و پرداخت های آن در یک دفترکل پخش شده به اسم ایکس‌آرپی لجر XRP Ledger درج می‌شود. این توکن امکان استخراج ندارد و تمام ۱۰۰ میلیارد واحدِ آن از قبل تولید شده‌ و رفته رفته وارد بازار می‌شوند.

خرید ریپل
خرید ریپل

کیف پول‌ها

بر عکس سایر ارزهای موجود در بازار ارزها مثل بیت کوین و اتریوم، کیف پول‌ هایی که از خرید ریپل حمایت می‌ کنند بسیار نیست. با این وجود،‌ چند کیف پول برای نگهداری در بستر های گوناگون وجود دارد.

۱- لجر نانو اس و لجر نانو ایکس

این دو کیف پول از محصولات شرکت فرانسوی لجر می باشند و از برترین کیف پول‌های سخت‌افزاری موجود در بازار هستند. لجر نانو اس در سال ۲۰۱۴ ارائه شد و قیمت پایینتری دارد. اما لجر نانو ایکس تازه تر است امکانات و شرایط بیشتری دارد. یادتان نرود که نگهداری سرد در کیف پول‌های سخت‌افزاری، از ایمن ترین شیوه ها برای نگهداری سرمایه های دیجیتال است.

۲- ترزور مدل تی

نخستین ورژن از کیف پول‌های ترزور که به عنوان ترزور وان معروف است، از خرید ریپل حمایت نمی‌ کند. اما با ورود ترزور مدل تی به بازار، XRP هم به ارزهای حمایت شده بواسطه این کیف پول افزوده شد.

۳- کیف پول توست

توست (Toast Wallet) یک کیف پول متن ‌باز و جذاب است که از ایمنی بسیاری هم برخوردار است. کیف پول توست مدیریت کلیدهای شخصی را به صورت کامل به کاربر ارائه داده است و از کلیه بستر های موبایلی و دسکتاپ برای خرید ریپل حمایت می‌کند.

خرید ریپل
خرید ریپل

۴- تراست

تراست یک کیف پول چند ارزی وابسته به صرافی بایننس است. این کیف پول که برای بستر های موبایلی اندروید و iOS مدلسازی شده است، واسط کاربری گیرایی دارد و انتخاب خوبی بمنظور خرید ریپل است.

۵- اکسودوس

کیف پول اکسودوس یکی از پر طرفدار ترین و پر استفاده ترین کیف پول‌های ارزها است که برای کلیه پلتفرم‌های موبایلی و دسکتاپ قابل دسترس است. این کیف پول برای اشخاص تازه کار که جدیدا وارد بازار ارزها شده‌اند، واقعا مناسب است.

۶- اتمیک

کیف پول اتمیک یک کیف پول چندارزی است که برخوردار از ایمنی بسیار بالایی است. یکی از بهترین خصوصیات اتمیک، Atomic Swaps است که شرایط معامله را آماده کرده است، بدون اینکه کاربر احتیاجی به انتقال سرمایه های خود به صرافی داشته باشد.

دو مورد خیلی مهم در خصو کیف پول‌های خرید ریپل و انجام تراکنش در این کیف پول‌ها وجود دارد که در اغلب دیجیتال این دو نمونه را مشاهده نمی کنیم. این دو مورد شامل هزینه داشتن یک کیف پول و «تگ» در پرداخت های خرید ریپل :

بر عکس ارزهایی مثل بیت کوین و اتریوم، بهره گیری از کیف پول‌ های خرید ریپل رایگان نیست و کاربران نیاز هست برای داشتن هر آدرس ، ۲۰ توکن XRP بپردازند. بنابراین در انتخاب کیف پول توجه بسیاری داشته باشید تا مجبور به ۲ یا چندین بار پرداخت کردنِ این هزینه نباشید.

در اکثر رمز ارزها، شما با در دست داشتن آدرس کیف پول مقصد قادر هستید سرمایه های مد نظر را به آن آدرس بفرستید. اما در معاملات XRP، به جز وارد کردن آدرس کیف پول مقصد بایستی یک رشته ۹ کاراکتری با عنوان تگ را نیز وارد کنید. پس حتما در انتقال این ارز، تگ را از گیرنده های توکن‌های XRP بخواهید. در صورتی که توکن‌ها را بدون تگ انتقال دهید، آنها را کلا از دست خواهید داد. نیاز به بیان است که در بعضی از موارد احتمال دارد پرداخت بدون تگ صورت گیرد؛ اما هم اکنون اغلب صرافی‌ ها برای دریافت یا پرداخت XRP تگ را به کار می برند.

خرید ریپل
خرید ریپل

خرید ریپل از صرافی

بمنظور خرید XRP بایستی این دو مرحله مهم را انجام دهید:

نصب کیف پول

خرید ریپل از صرافی و نگهداری در کیف پول

قبل تر با مرحله اول که مرتبط به کیف پول‌هایی است، آشنا شدید. مرحله بعدی، خرید ریپل از صرافی‌ ها است. خرید XRP از صرافی به سه روش برای کاربران ایرانی امکانپذیر است:

خرید ریپل از صرافی‌های ایرانی با بهره گیری از کارت‌های بانکی

خرید XRP از صرافی خارجی با بیت کوین، اتریوم، تتر و سایر ارزها

خرید ریپل از صرافی خارجی با دلار، یورو و … (با حساب های بین‌المللی مثل ویزا، مسترکارت و …)

با در نظر داشتن محدودیت های وسیع بین‌المللی علیه ایران، اگر مقیم ایران باشید بهره گیری از روش سوم برای شما خیلی پیچیده است. بمنظور استفاده از شیوه سوم بایستی به رابط هایی اعتماد کنید که به جز کم شدن سطح اعتماد، مقدار کارمزدها را هم خیلی بیشتر می کند. شیوه های اول و دوم، برای ایرانی‌ها متداول تر و قابل دسترس تر هستند.

خرید ریپل از صرافی ‌های ایرانی

XRP از گسترده ترین ارزهااست و اعتبار بازار آن بیشتر از ۱۰ میلیارد دلار است. در مقابل اعتبار معاملات روزانه و نقدینگی این ارز هم بیشتر است. پس بر عکس ارز های دیجیتال جزئی تر، قار هستید از صرافی‌ های داخلی شروع به خرید ریپل کنید.

این امکان را دارید با سرچ عبارت «خرید ریپل» در گوگل و موتورهای جستجوی دیگر، به چند تا از صرافی‌های ایرانی که سرویس های خرید و فروش XRP عرضه می‌ کنند، دستیابی داشته باشید. پیش از خرید از صرافی، از ارزش آن مطمئن شوید . بمنظور بررسی ارزش یک صرافی، این امکان را دارید مسائلی مثل امتیاز در گوگل، درصد خشنودی مشتریان، سابقه کار، میزان پرداخت های روزانه و سطح نقدشوندگی را مد نظر بگیرید. جهت اعتماد بیشتر، این امکان را دارید درستی شماره تلفن و آدرس صرافی را هم بررسی کنید.

یادتان نرود که برای خرید و فروش در صرافی‌های داخلی، حتما بایستی در این سایت‌ها احراز هویت انجام دهید. این روال عبارت اند از عرضه مدارک هویتی و ثبت مالکیت بر این اسناد است. احراز هویت جهت پیشگیری از کلاهبرداری مورد نیاز و لازم است.

پس از تمام شدن گام های عضویت و احراز هویت، این امکان را دارید ارزهایی را که بواسطه آن صرافی حمایت می‌شوند، خرید و فروش کنید. بمنظور انجام این کار، حتما حساب خود را با بهره گیری از کارت بانکی شارژ کنید، و بعد موجودی ریال خود را با XRP معامله کنید. پس از خرید XRP قادر هستید آن را از حساب صرافی خارج کرده و به کیف پول خود انتقال دهید. دقت داشته باشید که نگهداری سرمایه های دیجیتال در صرافی‌ها خطر هایی به همراه دارد؛ بنابراین صلاح است درست بعد از خرید، رمز ارز خود را از صرافی دریافت کرده و به کیف پول خود انتقال دهید.

خرید ریپل
خرید ریپل

خرید ریپل از سایت‌های صرافی ایرانی با ریال (کارت بانکی)

خرید از صرافی‌های خارجی با بیت کوین یا تتر

اگر که صرافی‌ های داخلی XRP برای فروش موجود نداشته باشند یا میزان معاملات آن کم باشد، این امکان را دارید از این شیوه برای خرید ریپل بهره بگیرید. همینطور در صورتی که شما تریدر طیف گسترده ای از ارزها باشید، صلاح است از یک صرافی خارجی برای این کار بهره مند شوید.

برای انجام این کار، اول بایستی در یک صرافی قانونی مثل بایننس حساب باز کنید. باز کردن حساب در این صرافی‌ها احتیاج به احراز هویت ندارد؛ مگر اینکه میزان معاملات شما بسیار باشد. به عنوان مثال، در صرافی بایننس در صورتیکه بخواهید روزانه بیش از ۲ واحد بیت کوین برداشت کنید، بایستی شرایط قوانین KYC را قبول کرده و در این وب‌سایت احراز هویت کنید.

مسئله حائز اهمیتی که برای خرید ریپل حتما باید به آن دقت کنید، این است که بیشتر صرافی‌های خارجی به خاطر محدودیت های بین‌المللی به کاربران چند کشور از جمله ایران سرویس های عرضه نمی‌ کنند. بنابراین جهت استفاده از این صرافی‌ها حتما بایستی آی‌پی سیستم خود را با کشور دیگری عوض دهید. به جز تغییر آی‌پی، چند تصمیم مراقبتی دیگر هم باید صورت گیرد.

پس از ثبت‌نام در یک صرافی قانونی بین‌المللی و در نظر گرفتن قوانین امنیتی، این امکان را دارید ارزی مثل بیت کوین یا تتر را که از صرافی داخلی خریده اید، به حساب صرافی بین‌المللی ارسال کرده و شروع به خرید ریپل کنید.

به نقل از بیت ابر این صرافی‌ها برخوردار از بازارهای گوناگونی هستند. در صورتی که ورودی شما بیت کوین است، بایستی از بازار بیت کوین جهت خرید ریپل یا هر ارز دیگری بهره مند شوید و اگر ورودی تتر است، باید از بازار تتر بهره ببرید.

Rate this post
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

11 − هشت =