خرید اتریوم

خرید اتریوم

شما میتوانید ارز های محبوب خود را  , که درصد سود بالایی به خریداران خود میدهد را در سریع ترین زمان ممکن تهیه کنید.

مراحل خرید اتریوم :

  1. ثبت نام و عضویت
  2. اضافه کردن ارز انتخابی به سبد خرید
  3. پرداخت و شارژ شدن کیف پول مجازی شما

خرید اتریوم در این مقاله قصد داریم به بررسی این ارز و ساخت کیف پول در آن بپردازیم.
کسانی که با دنیای ارزها آشنایی ندارند این سوال را در ذهن دارند. در حقیقت خرید ارز دیجیتال اتریوم یا Ethereum جزء دوره دوم ارزها است. این ارز تازه متولد شده، هدفش هوشمند ساختن پروسه ها و به وجود آوردن محیطی برای انجام فعالیت های غیر متمرکز و اتوماتیک است. این ارز در تاریخ ۳۰ جولای ۲۰۱۵ و به مدیریت فردی ۲۳ ساله روسی، «ویتالیک بوترین» راهی بازار  شد.

خرید ارز دیجیتال اتریوم

به صورتی دیگر و به بیانی راحت ‌تر به سوال می توان پاسخ و آن را شرح داد. به عنوان مثال می توان گفت : «این ارز یک بستر بدون چارچوب غالب بر نو آوری می باشد که به گسترش دهندگان این امکان را می دهد تا فعالیت های غیر متمرکز خود را روی آن اجرا کنند.» ممکن است این سوال نیز ذهنتان را درگیر کند که «آیا ارز شباهتی با بیت کوین دارد؟» در جواب این سوال بایستی عرض کنم که هم بله و هم خیر. در حقیقت این ارز نیز مثل ارز بیت کوین قادر است مانند ارز تقسیم بندی شود ولی عملکرد  خرید اتریوم متمایز از بیت کوین است. برای بهتر شناختن، نخست پیشنهاد می کنم اندکی با چگونگی کار آن آشنا شوید.

خرید اتریوم
خرید اتریوم
شباهت های خرید اتریوم و بیت کوین

بیت کوین جهت بررسی مالکیت پول دیجیتال – بیت کوین – بکار برده می‌ شود. ولی این مدل ارز جهت پیاده سازی کد‌های برنامه نویسی فعالیت های غیرمتمرکز مدلسازی شده است. این ارز هم مثل بیت کوین  انتشار یافته عمومی است. البته فرق های فنی بسیاری میان این دو هست ولی اصلی ترین فرق این دو، خواسته ها و امکانات آن ها است. بیت کوین یک برنامه قابل استفاده مخصوص از نو آوری است. در حقیقت بیت کوین با قصد به وجود آوردن یک شبکه ی پرداخت جهانی، همتا به همتا و غیرمتمرکز ساخته شده است.
برای فهم بیشتر این مسئله، بیت کوین را سیستم عاملی فرض کنید که تنها یک نرم افزار به اسم بیت کوین بر روی آن پیاده سازی می ‌شود. ولی دقیقا برعکس آن، خرید اتریوم را سیستم عاملی فرض کنید که نرم افزار و خدمات متعدد گوناگونی قادر هستند روی آن کار کنند. با این وجود، فهمیدن «توکن» برایتان راحت تر خواهد بود. در حقیقت یک توکن‌، ارز برنامه‌‌ ای غیرمتمرکز است که به خودی خود بلاک چین شخصی ندارد و از سایر آنها مانند خرید اتریوم بهره می برد.
این ارز، فعالیت برای استخراج بیت کوین جایگزین این موضوع شده که ماینرها بمنظور یک ارز رمزنگاری شده به اسم «اتر» که نیاز های شبکه را فراهم می ‌کند، فعالیت می‌ کنند. اتر یک ارز در زمینه تجارت است که امکان حمل دارد و جهت پرداخت هزینه‌ های تراکنش نرم افزار مد نظر، بواسطه ی گسترش دهندگان نرم افزار، بکار برده می شود.

بیت کوین و خرید اتریوم ، آینده ای باهم دارند؟

باید عرض کنم که ارز بیت کوین پیشروی ارزهااست؛ این سیستم گونه ای نرم افزار بر روی یک سیستم است. بنا بر این، بیت کوین تنها یک نرم افزار است. به عنوان مثال، ایمیل جزء یکی از کارکردهای اینترنت محسوب می شود اما تنها یکی از هزاران کارکرد اینترنت است. دکتر «گاوین وود» از موسسان این ارز در این زمینه می‌گوید: «فرض کنید داخل خیابان هستید و قصد دارید تاکسی سوار شید. از اسنپ تقاضای ماشین می ‌کنید و شما سوار یک ماشین اتوماتیک – بدون راننده – می شوید. این تاکسی شما را به سمت یک پمپ بنزین می‌برد و پول سوخت را با استفاده از پول مسافرهای قبلی‌اش می پردازد. و بعد شما را به جایی که می خواستید می ‌رساند و هزینه سفرتان نیز از طریق کیف پول الکترونیکی‌ شما پرداخت می‌شود. هنگامی که تاکسی در حال رفتن به محل موردنظرتان است، به طور اتوماتیک پول بیمه سالیانه و قرض ماهانه صاحب خود را نیز پرداخت می کند. پس از رساندن و پیاده کردن شما هم به سمت یک تعمیرگاه رفته تا نقص های احتمالی خودرو را بازسازی کند.» احتمالا با خودتان بگید که این یک داستان یا یک فیلم علمی و تخیلی هست، ولی خیر، این آینده جهان است در واقع آینده همه ماست. قرارداد های هوشمند قادر هستیند آینده جهان متحول کنند.

قرارداد هوشمند

قرارداد هوشمند یا smart contract یک آیین نامه است که بوسیله ی آن قراردادها را تنظیم می کنند. در حقیقت قرارداد هوشمند، یک آئین نامه مخصوص است که برای شراکت، پذیرفتن یا پیاده سازی مضمون یک قرارداد ویژه، اجرا خواهد شد. خرید اتریوم قراردادهای هوشمند، خرید و فروش ها و پروسه ها را به شکل ضمانتی و بدون وجود افراد ثالث اجرا می کنند. عملکرد و درج قرارداد هوشمند، امکان بررسی دارد ولی امکان برگشت ندارد. این قراردادها به صورت اتوماتیک، حاوی کلیه داده های مرتبط با وضعیت قرارداد و پیاده سازی کلیه عملیات هدف گذاری شده می‌شوند.

نحوه کار قرارداد های هوشمند چطور است؟

می خواهم بمنظور فهم ساده تر قرارداد های هوشمند یک نمونه مثال را توضیح بدهم. قراردادهای هوشمند خرید اتریوم را می شود مانند سیستم های فروش اتوماتیک تصور کرد. زمانیکه شما قصد دارید از این سیستم ها یک نوشیدنی خریداری کنید، نخست پول را وارد سیستم می‌کنید. پس از آن دستگاه به شکل اتومات پول شما را ارزیابی خواهد کرد و نوشیدنی منتخب را به شما می‌ دهد. در صورتیکه موارد فنی را در نظر نگیریم، قرارداد‌های هوشمند نیز حدودا شبیه سیستم های فروش اتومات عمل می‌کنند. قراردادهای هوشمند، بدون احتیاج به حضور اشخاص یا شبکه های رابط، پروسه پرداخت یا انجام یک قرارداد را ارزیابی می کند و اگر مضمون قرارداد تعیین شده درست بود، عملیات را انجام می‌دهند. در حقیقت کاری که این سیستم ها انجام می‌دهند، اجرای اتومات اطلاعات تحویل داده شده به آن‌ها است.

شیوه کار اتومات قرارداد‌های هوشمند، چطور صورت می گیرد؟

خرید اتریوم
خرید اتریوم

نخست، سرمایه ها و وضعیت قرارداد کدگذاری می‌شوند و داخل گذاشته می شوند. این قرارداد میان نودهای بستر پخش و چند باری کپی شده است. پس از اینکه ارزیابی صورت گرفت، قرارداد بر اساس وضعیت تعیین شده انجام می‌شود. از هنگام هوشمند سازی پروسه ها مدت زیادی گذشته با این حال، اصلی ترین تفاوت پروسه قراردادهای هوشمند با پروسه های عادی در اینترنت، غیرمتمرکز بودن و غیر قابل برگشت بودن آن است. برای مثال، پرداخت های بانکی به شکل هوشمند صورت می‌گیرند ولی بانک قادر است از اجرای یک پرداخت پیشگیری کند. در قراردادهای هوشمند، فرد یا سازمانی امکان مدیریت یک قرارداد را ندارد و زمانی که محتوای یک قرارداد درست و دقیق باشد، این قرارداد به شکل کاملا اتومات اعمال می‌ شود.
با این حال که کلیه قدرت ارزیابی کد را دارند اما اغلب آن‌ها به حد زیادی دارای چارچوب (محدود) هستند. اما این ارز فرق دارد. خرید اتریوم به جای عرضه ی گروهی از کارهای محدود، به گسترش دهندگان این امکان را می ‌دهد تا نرم افزارهای اتومات را روی خود استفاده کنند. این نوع ارز برای تمام افرادی که قادر باشند برنامه غیرمتمرکزی عرضه نمایند، امکان استفاده دارد.

تعریف ماشین مجازی

ماشین مجازی خرید اتریوم یا EVM یک نرم افزار تورینگ بصورت جامع است و روی سیستم این ارز اعمال می‌ شود. این سیستم جدا از زبان برنامه نویسی هر میزانی که شخص بخواهد وقت و حافظه در اختیارش قرار می گیرد.

خرید اتریوم
خرید اتریوم

ماشین مجازی فرآیند ساخت برنامه‌ ها را خیلی راحت تر و نتیجه بخش تر از قبل می ‌کند. شما این امکان را دارید عوض این که برای هر برنامه مجموعه بصورت جداگانه بسازید از بلاک چین برای برنامه های بسیاری استفاده کنید.

خرید اتریوم در چه حوزه هایی کارایی دارد؟

بستر خرید اتریوم، به رونق دهندگان این امکان را می دهد تا برنامه ‌های قابل استفاده غیر متمرکز را تولید و اجرا کنند. یک برنامه غیر متمرکز یا به صورت مخفف Dapp قادر است بدون احتیاج به رابط ها و با بهره گیری از انتشار گروهی، یک کار ویژه را انجام دهد. به عنوان مثال بیت کوین یک Dapp است که مشتریان این امکان را دارند بواسطه آن سرمایه های دیجیتالی به نام بیت کوین را به شکل همتا به همتا انتقال دهند.

نقاط قوت بستر غیرمتمرکز

بخاطر اینکه برنامه ‌های غیر متمرکز انجام می‌ شوند، در نهایت از کلیه خصوصیات هم امکان استفاده را دارند. به عنوان نمونه:
امکان تغییرشان وجود ندارد، رابط ها و اشخاص ثالث قادر نیستند هیچ گونه تغییری در اطلاعات به وجود آورند، امکان ویرایش و وارد شدن به آن وجود ندارد، برنامه‌ها طبق توافق شبکه کار می ‌کنند. با این وجود قابلیت پنهان کردن، ورود به شبکه یا از بین بردن اطلاعات وجود ندارد، امنیت، عدم وجود سازمان مرکزی و ضمانت شده بواسطه رمزنگاری‌ها است، همواره فعال، برنامه‌ها هیچوقت توقف نمی کنند و هیچ فردی قادر به متوقف کردن فعالیت آنها نیست، هر سرویس متمرکزی این امکان را دارد بوسیله ی خرید اتریوم غیرمتمرکز شود. سرویس های بزرگی مانند تراکنش ها، بیمه،‌ رای‌گیری و خیلی از سرویس هایی که در حال حاضر بواسطه ی رابط ها صورت می‌ گیرد، تمرکز زدایی می شوند.

نقتط ضعف برنامه‌های غیر متمرکز
عوامل انسانی

برنامه نویسان کد قرارداد‌ها را می نویسند. به همین خاطر، ریسک خطا بالا می رود. درصورتیکه قرارداد هوشمند به ثبت برسد، به هیچ عنوان امکان ویرایش آن وجود ندارد. یک مثال مناسب در خصوص اشتباه انسانی، پروژه DAO می باشد. خطا های برنامه نویسان در خصوص کدنویسی مسائل متعددی را به وجود آورد؛ به صورتی که بعضی هکرها از خطا های برنامه نویسی به نفع خودشان استفاده کردند و ۶۰ میلیون دلار را می دزند.

شرایط قانونی

هم اکنون، قراردادهای هوشمند از نظر تمام دولت‌ها قابل قبول نیستند. پس در صورتی که سازمان های دولتی اقدام به ایجاد یک محدودیت قانونی برای قراردادهای هوشمند داشته باشند، مشکلات تازه ای اتفاق خواهد افتاد.

هزینه‌ های اجرا

قراردادهای هوشمند بدون وجود برنامه نویسی امکان راه اندازی آن ها وجود ندارد. بایستی یک یا چندین برنامه نویس متخصص وجود داشته باشند تا قراردادهای هوشمند به بهترین شکل ممکن تنظیم شوند. اگرچه چند ماه قبل خدماتی بمنظور ساخت قرارداد‌ های هوشمند بواسطه ی کاربران معمولی ساخته شده است. بنابراین، کاربران این امکان را خواهند داشت با چند کلیک، برخی از قراردادهای هوشمند خود را هماهنگ کنند. ضمنا این خدمات همچنان به طور آزمایشی کار می‌ کنند.

دوو یا نهاد مستقل غیرمتمرکز چیست؟

نهاد های جداگانه غیرمتمرکز یا Decentralized Autonomous Organizations را هم می شود در خرید اتریوم اجرا کرد. این خصوصیت به صورت مخفف DAO می نامند. DAO یک نهاد کاملا جداگانه، غیرمتمرکز و بدون مدیریت شخصی است که بواسطه ی کد برنامه نویسی روی گروهی از قرارداد های هوشمند نوشته شده و روی بلاک چین انجام می ‌شود. این کد به جای قواعد و بافت یک سازمان قدیمی مدلسازی شده است. گسستگی DAO موجب شد که شبکه تازه ای ایجاد شود و بعد از آن خرید اتریوم کلاسیک نیز به وجود بیاید. در حقیقت خرید اتریوم که در گذشته بوده را کلاسیک می نامند و این مدل ارز تازه ای که از DAO شکل گرفته را استفاده می کنند.

خرید اتریوم

برای خرید اتریوم مای اتر ولت MyEtherWallet یک کیف پول مبتنی بر وب نیست و هیچ وقت به شما امکان ایجاد یک حساب کاربری جهت نگهداری دارایی های خود روی سرورهایش را نخواهید داشت. این کیف پول در حقیقت به شما اجازه ساخت کیف پول شخصیتان را می‌ دهد تا هر زمانی که بخواهید آن را نگه دارید و از آن مراقبت کنید؛ وقت هایی هم که احتیاج داشتید با بهره گیری پرداخت های خودتان را انجام دهید. در ادامه مقاله راهنمایی کامل جهت استفاده از این پلتفرم را خدمت شما ارائه خواهیم داد. یادگیری ایجاد کیف پول جدید، فراهم کردن ورژن پشتیبان و نحوه ارسال را در ادامه آورده ایم.

در صورتی که قصد دارید کیف پول جدیدی ایجاد کنید و خرید اتریوم انجام دهید، فقط به وب‌ سایت MyEtherWallet مراجعه کنید. توجه داشته باشید که حتما آدرس MyEtherWallet.com آدرس اصلی این سایت را داخل مرورگر تایپ کنید و جهت وارد شدن به وبسایت، جستجوی گوگل را بکار نبرید. برخی اشخاص کلاهبردار با ایجاد آدرس‌های حدودا مشابه،‌ کیف پول‌های غیر قانونی با همین اسم می سازند. در مرحله بعدی با درج یک پسورد قوی، گزینه Create New Wallet یا همون ساخت کیف پول جدید را انتخاب کنید.
دومین مرحله خرید اتریوم : در این مرحله، کیف پول شما ایجاد شده و الان بایستی فایل keystore کیف پول خود را بارگیری کرده و آن را ذخیره کنید. حالا با این فایل و رمز عبوری که برای آن انتخاب کرده‌اید این امکان را دارید که کیف پول خود را راه اندازی کنید و داخل اپلیکیشن های گوناگون، به پول های کیف پولتان دستیابی داشته باشید. از این فایل میزان بسیاری کپی بگیرید و آن را به هیچ عنوان گم نکنید چراکه درصورت گم شدن، نمیتوانید دوباره بگیرید. این فایل را برای هیچ کسی نفرستید. داشتن این فایل با رمز عبور یعنی دسترسی ‌کامل به کلیه دارایی توکن‌های کیف پول ایجاده شده شما است. بعد از بارگیری فایل keysore گزینه I understand, Continue را انتخاب کنید تا به گام بعدی منتقل شوید.

خرید اتریوم
خرید اتریوم

سومین مرحله خرید اتریوم : در این مرحله کلید خصوصی یا Private key کیف پول ساخته شده، به شما نمایش داده می‌شود. در صورت فراموشی پسورد یا گم کردن فایل keystore با کلید خصوصی می‌توانید به ولت دسترسی پیدا کنید. کلید خصوصی خود را در یک مکان امن یادداشت کنید. به هیچ عنوان این کلید خصوصی را با کسی به اشتراک نگذارید. با داشتن کلید خصوصی می‌توانید کیف پول ساخته شده را در همه برنامه‌های کیف پول فراخوانی و مبالغ را کنترل کنید. پس از ذخیره کلید خصوصی روی «Save Your Address» کلیک کنید تا به مرحله بعد بروید.

چهارمین مرحله: بعد از انجام این مراحل، برای دیدن آدرس کیف پولتان می‌توانید آن را با یکی از شیوه های بیان شده فراخوانی کنید.

برای مثال ما در این قسمت شیوه فایل Keystore را انتخاب می‌کنیم:

در این لحظه ولت شما باز خواهد شد و این امکان را دارید که آدرس کیف پولتان را مشاهده نمایید. قادر هستید از این آدرس برای خرید اتریوم و همینطور توکن‌های متنوع مثل EOS، ترون و … بهره ببرید.

قسمت دوم: ارسال تراکنش
گام اول: دقیقا از ثانیه ساخت کیف پولتان این امکان را دارید که تراکنش‌های خود را شروع کنید. فقط نیاز است فایل کلیدهای شخصی خودتان را در مای اتر ولت، Geth یا Mist لود کنید. با انتخاب گزینه Send Transaction یا ارسال تراکنش، مدل کلید های شخصی قابل استفاده متنی، رمزنگاری‌شده، فایل JSON را انتخاب کرده و روی گزینه Select Wallet File یا انتخاب فایل کیف پول کلیک کنید.

گام دوم: حالا نوبت انتخاب کیف پول مدنظرتان است. همینطور با مشاهده اسم فایل و افزودن «۰x» به اول آن می‌توانید تست کنید که آدرس کیف پول مربوط به همان کلیدها است یا نه. کلیدهای شخصی Mist بیشتر در folder نگهداری خواهند شد. به منظور اینکه کلیدهای شخصی صحیح را گزینش کردید، پسورد مدنظرتان را درج نموده و روی گزینه Unlock Wallet یا باز کردن کیف پول بزنید.

گام سوم: در این جا فقط نیاز است قسمت های مرتبط با کیف پولی که می خواهید به آن منتقل کنید را پر کنید و وجه مد نظرتان را تایپ کنید. بعد گزینه «Generate Transaction» یا ایجاد تراکنش و بعد از آن «Send Transaction» ارسال تراکنش را انتخاب نمایید.

Rate this post
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 + 4 =