نحوه خریدن ارز دیجیتال

نحوه خریدن ارز دیجیتال

شما میتوانید ارز های محبوب خود را  , که درصد سود بالایی به خریداران خود میدهد را در سریع ترین زمان ممکن تهیه کنید.

مراحل خرید ارزهای دیجیتال :

  1. ثبت نام و عضویت
  2. اضافه کردن ارز انتخابی به سبد خرید
  3. پرداخت و شارژ شدن کیف پول مجازی شما

نحوه خریدن ارز دیجیتال یا «رمز ارز» که به «کریپتوکارنسی» Cryptocurrency نیز معروف است، نوعی پول غیر واقعی و دیجیتالی به حساب می‌رود که بمنظور انجام معاملات و بر اساس دستورالعمل های رمزنگاری تولید شده است. از این مدل ارز جهت افزایش ایمنی و پذیرش معاملات استفاده می‌شود.

اصولا این ارزها ، ورودیهای دارای چارچوب یک پایگاه داده هستند که هیچ فردی توانایی عوض کردن آن‌ها (البته در وضعیت ویژه) را ندارد. در حال حاضر به دلیل تغییرات زیاد اعتبار، ارزها محبوبیت بسیاری بین عموم پیدا کرده‌اند و وبسایتها و صرافی‌های متعددی جهت خرید و فروش راه اندازی شده‌اند که هر یک آپشن های مخصوص به خود را به مشتریان ارائه می دهند.

شما این امکان را دارید که با دریافت راهنمایی از صرافی ‌های مطرح داخلی و صرافی‌های خارجی مثل بایننس Binance و کوین بیس Coinbase شروع به خرید ارز مد نظر خود کنید. فهرستی از محبوب ترین ارزها امروزه از قبیل «بیت کوین»، «اتریوم»، «تتر» و «ریپل» می باشند. شما قادر هستید ارز مد نظرتان را ذخیره کنید، بفروشید، معامله کنید، جهت پرداخت بهره ببرید، برای شخصی ارسال کنید و یا آن را به عنوان هدیه به شخصی استفاده کنید. در صورتیکه تمایل آشنایی با نحوه‌ خریدن ارزها را دارید، تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

مراحل نحوه خریدن ارز دیجیتال بصورت آسان

نحوه خریدن ارز دیجیتال
نحوه خریدن ارز دیجیتال

شیوه های بسیاری جهت نحوه خریدن ارز دیجیتال وجود دارد اما تمام این شیوه ها ممکن است مطمئن نباشند. ایمن ترین شیوه برای نحوه خریدن رفتن به سایت های قانونی و مطرح است. بیشتر تراکنش هایی که در پلتفرم ارزها صورت می ‌گیرد، امکان پیگیری ندارند و به همین خاطر بایستی توجه کنید که از چه شیوه ای شروع به خرید می ‌کنید.

مسئله ی دوم و مهم این هست که بایستی خواسته ی خودتان را از نحوه خریدن و سپرده گذاری روی آن را کامل بلد باشید و بدون پژوهش و ارزیابی هیچ قدمی برندارید. کیف پول و صرافی مد نظرتان جهت خرید را با تمرکز و تحقیق بسیار و جامع انتخاب کنید و به سمت خواسته های سپرده گذاری خود گام بردارید. نحوه خریدن ارز دیجیتال بخش دشوار داستان نیست بلکه دقت و توجه به مسائلی هست که پیش از خرید بایستی آن‌ها را مد نظر بگیرید، خیلی با اهمیت تر و دشوار تر است.

به صورت کلی خرید با چند گام ساده صورت میگیرد؛ نخست کیف پول مد نظر خود را بیابید و آن‌ را راه اندازی کنید، و بعد در جستجوی یک صرافی مناسب باشید که خواسته ها و نیازهای شما را تامین کند. در گام اول بایستی پروسه ی تشخیص هویت با بهره گیری از مدارک شناساییِ گفته شده بواسطه ی صرافی را انجام دهید. در پایان ارز مد نظرتان را بخرید و آن را در کیف پول خود داشته باشید.

نحوه خرید ارز دیجیتال

 

کیف پول

ارزها مثل بیت کوین و اتریوم مثل هر گونه سرمایه دیگری، احتیاج به نگهداری و ذخیره سازی در مقابل افراد کلاهبردار دارند. با اهمیت ترین تصمیم شما بمنظور نحوه خریدن ارز دیجیتال و برگزیدن یک کیف پول مطلوب و بلد بودن چگونگی بکار گیری آن است. در این مقاله به صورت جامع به خصوصیات کیف پول و انواع آن خواهیم پرداخت. کیف پول یا کیف پول دیجیتالی عبارت است از اینکه جهت ذخیره سازی و حفظ ارزها، بهره گیری می شود. کیف پول‌های دیجیتال مدل های متنوعی دارند و انتخاب یکی از آن ها بصورت کامل بستگی به خواسته ها و احتیاجات شما به عنوان شخص استفاده کننده دارد. در صورتیکه قصد آشنایی بیشتر با کیف پول دیجیتالی را دارید کافیست عبارت کیف پول دیجیتال چیست را در گوگل سرچ کنید.

با در نظرگرفتن این مسئله که ارزها گروهی از کدهای کامپیوتری هستند و شیوه کار آن‌ها دیجیتالی است، کیف پول‌ های دیجیتالی بایستی طوری مدلسازی و تولید شوند که نخست از سرمایه های نگهداری شده در آن به بهترین شکل ممکن نگهداری شود و همینطور بشود از ارزهای واقع در کیف پول، دقیقا مثل پول نقد جهت خرید محصول و سرویس های دیگر استفاده کرد. کیف پول‌ ها حاوی یک کلید خصوصی و یک کلید عمومی می باشند که این کلیدها بصورت جامع مخصوص نحوه خریدن ارز دیجیتال هستند.

 

کلید خصوصی همانند پسورد کار می ‌کند و کلید عمومی مثل شماره حساب یا همان نشانی کیف پول شما عمل می کند. شما بمنظور گرفتن ارز بایستی کلید عمومی و یا نشانی کیف پول خود را به شخصی که می خواهد واریز انجام دهد ارائه دهید اما کلید خصوصی یایستی بصورت کامل محرمانه بماند، چون دسترسی به کلید خصوصی یعنی امکان دسترسی جامع به اعتبار حساب شما است و در صورتیکه برملا شدن آن احتمال دزدیده شدن سرمایه های شما بیشتر خواهد شد.

به شکل کلی کیف پول‌ ها به دو مدل «کیف پول گرم» و «کیف پول سرد» گروه بندی می ‌شوند.
کیف پول گرم یا (Hot Wallet) مدلی از کیف پول است که بایستی همواره به اینترنت وصل تا نحوه خریدن ارز دیجیتال صورت پذیرد . این روش از نگهداری برای معامله های اولیه استفاده می شود و به شما این امکان را می‌ دهد تا در هر نقطه ای از دنیا، قابلیت دستیابی به سرمایه های خود را داشته باشید. با این وجود به خاطر مجازی بودن این کیف پول، امکان دزدیده شدن سرمایه های دیجیتال شما از طریق هکرها وجود دارد. بنابراین صلاح است، میزان بسیاری از ارزهای خود را در این کیف پول نگهداری نکنید.

کیف پول سرد (Cold Wallet) عبارت است از اینکه به صورت مستقیم و همواره به اینترنت متصل نیست و تنها نیاز است برای ارسال سرمایه خود بواسطه ی این کیف پول به اینترنت وصل شوید تا مراحل نحوه خریدن ارز دیجیتال را انجام دهید. این کیف پول‌ ها به خاطر وجود آفلاین خود، ایمنی بسیاری جهت نگهداری از سرمایه شما دارند اما نکته ای که در ایجا قابل ذکر هست اینه که انجام دادن پرداخت ها از طریق کیف پول‌ های سرد، در مقایسه با کیف پول‌ های گرم سخت تر است.

مدل دیگری از گروه بندی برای کیف پول‌ها مد نظر گرفته شده است که زیر گروه کیف پول‌ های سرد و گرم به شمار می رود.

 

کیف پول دسکتاپ

کیف پول‌ های دسکتاپ با توجه به اسمشان بایستی در سیستم یا رایانه‌ی مخصوصی بارگیری شوند که تنها بواسطه ی همان سیستم یا رایانه‌ی مد نظر امکان دستیابی دارند. این کیف پول خصوصیات ویژه ای مثل ایمنی و کارکرد آسان را به کاربر عرضه می کند تا بتواند نحوه خریدن ارز دیجیتال را انجام دهد. با این وجود، بهتر است بدانید که در صورتیکه یک هکر مدیریت سیستم شما را از راه دور بر عهده بگیرد، به آسانی این امکان را دارد به کیف پول شما دستیابی پیدا کند.

نحوه خریدن ارز دیجیتال
نحوه خریدن ارز دیجیتال

کیف پول موبایل

کیف پول موبایل از این بابت که بصورت مستقیم روی موبایل شما اجرا می‌ شود، بسیار به کیف پول دسکتاپ شباهت دارد. با اجرای این کیف پول روی گوشی موبایل خود می‌توانید به سادگی به کیف پول خود دستیابی داشته باشید. این مدل دسترسی آسان به شما این امکان را می‌دهد تا تنها با اسکن کد QR، شروع به استفاده از نحوه خریدن ارز دیجیتال خود بکنید.

کیف پول مبتنی بر وب

کیف پول مبتنی بر وب، آسان ترین روش جهت ارسال کوین‌ها را به شما ارائه می دهد اما این کیف پول پایینترین حد امنیتی را در بیان کل کیف پول‌ها را دارد؛ علت این باگ امنیتی نظارت جامع آن بواسطه ی تولیدکننده‌ی کیف پول است. نگهداری کردن کوین‌ها توسط صرافی‌ ها را می شود نوعی از این ایمنی کم اشاره کرد، چراکه صرافی کوین‌ های شما را بر روی سرور مرکزی خود ذخیره می کند و در صورتیکه این سرور مرکزی هک شود، هکر این امکان را دارد که به کوین ‌های شما دستیابی داشته باشد. درصورتیکه تصمیم به بهره گیری از این کیف پول را دارید، صلاح است میزان کمی از کوین ‌های‌تان را برای نحوه خریدن ارز دیجیتال روی آن نگهداری کنید.

کیف پول کاغذی

در بین همه کیف پول‌ ها، کیف پول کاغذی یکی از کم خرج ترین آن‌ها به شمار می رود. تنها نیاز است نشانی کلید های عمومی و خصوصی خود را جایی مطمئن یا روی کارتی چاپ کنید و درجه ایمنی سرمایه های خود را تا میزان بالایی افزایش دهید. در چنین وضعیتی، بخاطر اینکه نشانی های شما به هیچ گونه سروری وصل نیستند، هیچ راهکاری جز وجود آن کارت جهت دستیابی به کیف پول شما موجود نیست. درصورتیکه احتیاج به ارسال ارز داشته باشید، این امکان را دارید که کلیدها را درون یک کیف پول مبتنی بر وب وارد کنید یا تنها از کد QR پرینت شده اسکن بگیرید تا مراحل نحوه خریدن ارز دیجیتال انجام دهید.

کیف پول سخت افزاری

از لحاظ ایمنی، هیچ کیف پولی توانایی مواجه با کیف پول‌ های سخت‌ افزاری را ندارد. کیف پول سخت‌افزاری در حقیقت یک سیستم است که کلیدهای عمومی و خصوصی شما را به صورت مطمئن در خود نگهداری می‌کند و فقط در مواقع نیاز برای نحوه خریدن ارز دیجیتال از اینترنت استفاده میکنید. این سیستم تنها وقتی که شما تصمیم به ارسال ارز داشته باشید، برای زمانی کوتاه به اینترنت وصل می‌شود. چراکه وقت ارسال نیاز هست که شما پین شخصی خود را به صورت دستی تایپ کنید، دستیابی هکرها و اشخاص سودجو به کلید‌های شما حدودا امکانپذیر نمی باشد.

صرافی ها

درصورتیکه در جستجوی برترین صرافی ها هستید، شاید تا الان اسم های بسیاری مثل: «کوین بیس» (Coinbase)، «بایننس» (Binance)، «کوکوین» (Kucoin)، «بیت رکس» (Bittrex)، «کوین ماما» (Coinmama) و غیره به گوشتان خورده. ولی یافتن یک صرافی خوب قادر است خیلی سریع تبدیل به پروسیه ای سخت شود. در این وضعیت پیشنهاد می شود از آپشن ها و قوانین برترین صرافی‌های بازار آگاه باشید. در ادامه‌ی مقاله فهرستی از ۵ صرافی خوب برای نحوه خریدن ارز دیجیتال را خدمت شما ارائه داده ایم، تا برای شما فرآیند انتخاب صرافی خوب را ساده تر کنیم.

نحوه خریدن ارز دیجیتال
نحوه خریدن ارز دیجیتال

اگرچه در صورتیکه با شاخص های بررسی صرافی‌ها آشنایی نداشته باشید، صحبت در این خصوص تلاشی بی فایده است. بنابراین صلاح است اول چکیده ای از بااهمیت ترین جوانب گوناگون یک صرافی را به شما عرضه می کنیم. پیش از تصمیم گیری در خصوص انتخاب یک صرافی جهت نحوه خریدن ارز دیجیتال  ، بایستی مشخصات جامعی در خصوص وضعیت ایمنی، عیب های امنیتی آن در قدیم (در صورت بود عیب )، حق العمل و مخارج جانبی، گوناگونی کوین‌ها و خیلی مسائل دیگر داشته باشید.

وضعیت ایمنی یکی از اصلی ترین مسائی است که هنگام انتخاب یک صرافی مناسب، بایستی به آن توجه داشته باشید چون اگر صرافی مد نظر باعث ایجاد مسائل ایمنی شود، حتی آنقدری ارزشمند نیست که به آن فکر کنید. بعضی از صرافی‌ها آپشن هایی برای یک امتحان ایمنی ساده را به مشتریان عرضه می نمایند؛ به عنوان مثال برخی از آن‌ها پذیریش ماهیت دو عاملی و قابلیت ایجاد پین مخصوص به خود را دارند. بطور طبیعی همه افراد در جستجوی یک مدل صرافی هستند که بهره گیری از نحوه خریدن ارز دیجیتال ، عضویت در آن و فرآیند پذیرشش آسان و سریع باشد.

همینطور از جاییکه که نحوه خریدن ارز دیجیتال معاملات ممکن است دشواری های ویژه ی خود را داشته باشد، نیاز هست که صرافی این پروسه را برای شما آسان و قابل انجام کند. به جز امکان دسترسی به کیف پول و تنظیمات ایمنی آن هم بسیار حائظ اهمیت است. از سمتی دیگر صرافی مد نظر شما، چه در فهرست برترین صرافی‌ها در رده اول باشد و چه آخر، خیلی مهمه که کوین‌های متعددی را حمایت کند. بنابراین اگر یک صرافی تنها از ۲ یا ۳ مدل کوین حمایت کند، در بیشتر اوقات انتخاب خوبی برای شما نخواهد بود. حالا که با جوانب گوناگون بررسی صرافی‌ها آشنایی پیدا کردید، پیشنهاد می شود به دنبال برترین صرافی‌های موجود برویم.

صرافی بایننس

بایننس یکی از پرطرفدار ترین صرافی‌ها بمنظور نحوه خریدن ارز دیجیتال به حساب می‌رود که کوین مخصوص به خود یعنی «بایننس کوین» (Binance Coin) با نشان BNB را هم دارد. این صرافی به خاطر سرویس های بی نظیر و فوق العاده ای که به کاربران خود ارائه می نماید، موفق شده طرفداران زیادی برای خودش فراهم کند. به صورت کلی این صرافی مانند یک رابط بین خریداران و فروشندگان کار می‌کند. با توجه به اینکه این صرافی ایران را محدوکو کرده است، شما این امکان را ندارید که به صورت مستقیم از این بستر بهره گیری نمایید و چاره ای نخواهید نداشت مگر اینکه ماهیت اصلی شما را متوجه نشوند، با راهنمایی گرفتن از  «وی پی اس» (VPS) می توانید به آن دستیابی پیدا کنید. اگرچه صلاح است از گونه ای بهره ببرید که به شما یک آی پی ثابت می‌دهند؛ زیرا درصورتیکه آی پی شما دائم در حال تغییر باشد، احتمال دارد برایتان مشکل ایجاد کند. نخستین خصوصیت بی نظیر بایننس برای نحوه خریدن ارز دیجیتال ، داشتن صندوق سرمایه ایمن برای کاربران است که به آن Binance SAFU می‌گویند. در صورتیکه عیب ایمنی رخ دهد و سیستم مورد هک واقع شود، این صندوق تا ۱۰ درصد از تمام مخارج معاملاتی دریافتی را به کاربران باز می گرداند. یکی دیگر از خصوصیات اصلی این صرافی هم آن هست که اگر کاربران از بایننس کوین بهره گیری کنند، مخارج مبادلاتی را برای آن‌ها کاهش می دهد.

صرافی کوین بیس

برتری کوین بیس در زمینه ارزها دلیلش این هست که دو فعالیت گوناگون را همزمان انجام می‌دهد. بدین معنا که شما نیز این امکان را دارید با دیگر کاربران شروع به نحوه خریدن ارز دیجیتال کنید و از سمتی هم می توانید تا ارز مد نظرتان را بصورت مستقیم و بدون واسطه از خود صرافی خریداری نمایید. فواید مهم کوین بیس حاوی حق المعل ناچیز مبادلات، قابلیت پرداخت بااستفاده از کارت ‌های اعتباری و بهره گیری از سازمان بانکی جهت ارسال برتری و ایمنی سطح بالا، بکارگیری آسان و خوب برای افراد مبتدی و پوشش ارزهای نگهداری شده با استفاده از بیمه‌ی کوین بیس می‌شود. اگرچه حمایت نه خیلی عالی و چارچوب در شیوه های پرداخت از نقاط ضعف کوین بیس است که بایستی به آن‌ها هم دقت داشته باشید.

بیت رکس

بیت رکس یک نوع بستر بمنظور مبادلات است که قابلیت نحوه خریدن ارز دیجیتال بیشتر از ۲۵۰ گونه ارز را به کاربران ارائه می دهد. مثل بایننس این صرافی هم تنها به عنوان رابط بین خریدار و فروشنده فعالیت می‌کند. احتمالا بیت رکس شامل بهترین بسترهای خرید و فروش باشد اما پیشنهاد ما به شما این هست که بمنظور خرید و فروش در جستجوی صرافی‌های آمریکایی مثل بیت رکس نباشید زیرا ریسک بلوکه شدن اکانت، برای کاربران ایرانی خیلی بیشتر است. این صرافی خصوصیات خوب متعددی دارد. به طور مثال، بیشتر معاملات در این پلتفرم صورت می‌گیرد، خریداران این امکان را دارند که ارز مد نظرشان را با تعرفه دلخواه خرید و فروش کنند، پروسه پذیرش پرداخت ها در این صرافی در سطح بالایی است و از دو مدل حساب اصلی (برداشت دو بیت کوین) و حرفه ای (بیشترین برداشت ۱۰۰ بیت کوین) حمایت می‌کند.

صرافی کوکوین

صرافی کوکوین بستری آسان و بدون دردسر برای نحوه خریدن ارز دیجیتال است که بیشتر کوین‌های پرطرفدار و مطرح را حمایت می‌کند. در این صرافی هم مثل کوین بیس این امکان را دارید معاملات را با کاربران دیگر انجام دهید و همینطور ارز مد نظرتان را بصورت مستقیم از خود صرافی خریداری کنید. شباهت هایی بین کوکوین و بایننس هم وجود دارد. کوکوین هم مثل کوین بیس، اپلیکیشن قابل استفاده تلفن همراه برای سیستم عامل‌های اندروید و iOS دارد. کوکوین به صورت دائم آپشن های به روز و جدیدی را به کاربران خود عرضه می نماید.

کوین ماما

کوین ماما نیز همانند بعضی از صرافی‌های دیگر قابلیت نحوه خریدن ارز دیجیتال مستقیم ارز را از خود صرافی به کاربران ا ائه می کند. این بستر معاملاتی، برای افرادی که تمایل دارند ارزها را باسرعت بالا و بدون پیچیدگی خرید و فروش کنند، واقعا مناسب است. همینطور کوین ماما، بین دیگر صرافی‌ ها بسیار نام خوبی دارد. این صرافی واسط کاربری راحت و خیلی مناسبی دارد، انتخاب های تراکنش بسیاری به کاربران ارائه می دهد و تایم انجام معاملات در آن بسیار بالاست.

نحوه خریدن ارز دیجیتال
نحوه خریدن ارز دیجیتال

تشخیص هویت با مدارک شناسایی برای نحوه خریدن ارز دیجیتال

پیش از هر عملی نیاز به ذکر است که هیچ قاعده ی معلوم و ثابتی در خصوص نحوه خریدن ارز دیجیتال در کشور ایران وجود ندارد؛ با این وجود خرید و فروش به صورت دائم در کشور صورت می‌گیرد. در آغاز خرید و فروش در ایران، دزدی های بسیاری رخ می دهد که بعد از آن فروشندگانِ این ارزها چاره ای نداشتند تا برای معامله با مشتریان خود، آن‌ها را تشخیص هویت کنند. در اوایل این فرآیند بصورتی جلو رفت که خریداران بایستی جهت تشخیص هویت،‌ کارت ملی، کارت بانکی و در برخی موارد دست‌نوشته‌ای را به فروشنده ارائه می دادند، ولی پس از مدتی برای کاربرانی که مدارک خود را به فروشندگان ارائه داده بودند، مسائلی ایجاد شد. بطور مثال بعضی مواقع فروشندگان از مدارک شناسایی که به آنها تحویل داده می‌شد، به نفع خودشان استفاده می‌کردند.

در نهایت نوع دیگری از تشخیص هویت برای مشتریان اختراع شد تا برای هیچ یک از افراد مسئله ای پیش نیاید. مدل جدید تشخیص هویت برای نحوه خریدن ارز دیجیتال به این گونه است که شما باید عکسی از خود بگیرید و در این عکس کارت ملی، کارت بانکی و دست خطی را در دست بگیرید. در این دست خط بایستی اسم فروشگاه یا فروشنده، اسم خودتان و همینطور تاریخ روز نوشته شده باشد و دقت داشته باشید که تصویر مدرک به تنهایی یا اسکن آن مورد تائید نخواهد بود. بعد از گرفتن و ارسال این تصویر برای تشخیص هویت، حتماً اصل فایل عکس را پیش خودتان نگه دارید و مسئله مهم دیگری که نباید آن را بی اهمیت بدانید این هست که پیش از تشخیص هویت، در خصوص تجربه کاری و رو راست بودن فروشنده پرس و جو کنید و خرید خود را پیش کسی ببرید که در بازار از محبوبیت خاصی برخوردار باشد. پس از پذیرش تشخیص هویت، شما به سادگی این امکان را دارید که شروع به خرید ارز  کرده و آن را به کیف پول خود ارسال کنید که در ادامه مقاله بیشتر با این فرآیند آشنا خواهید شد.

باید عرض کنم که متاسفانه جهت نحوه خریدن ارز دیجیتال مثل بیت کوین و اتریوم که از بهترین و پرطرفدارترین ارزها هستند، محدودیتهای بین‌المللی و مشکلات بسیاری موجود است. بیشتر بسترهایی که در قدیم مورد بهره گیری کاربران ایرانی قرار می‌گرفت و به سادگی قادر بودند جهت بهره گیری از بیت کوین و اتریوم از آن‌ها استفاده کنند، در حال حاضر ایران را در فهرست تحریم خود قرار داده‌اند. درصورتیکه تمایل به سپرده گذاری روی ارزها را دارید، بهتر است که برای نحوه خریدن ارز دیجیتال مثل بیت کوین، اتریوم، ریپل، بیت کوین کش و لایت کوین صلاح است به صرافی‌های خارجی مراجعه نمایید.

راحت ترین روش بمنظور یافتن صرافی‌های ایرانی یافتن عبارت‌هایی مثل نحوه خریدن ارز دیجیتال استفاده کنید . همینطور با اندکی پرس و جو و ارزیابی در خصوص با گفته های کاربران در باره صرافی‌ها، صرافی خوب خود را بیابید و شروع به خرید و فروش آن‌ها کنید. با این وجود که خرید و فروش بواسطه ی صرافی‌های ایرانی راحت تر به نظر می‌رسد ولی چون شما مشخصات مهمی مثل کارت شناسایی خود را به فروشنده ارائه می دهید، بایستی حتماً صرافی مطرحی را انتخاب کرده و خطر هر مسئله ای را هم بپذیرید. بعد از تمام شدن گام های عضویت اسم و پذیرش ماهیت شما، ارز مد نظر خود را خریداری و آن را به کیف پول خود انتقال دهید.

شما بواسطه ی کیف پول خود این امکان را دارید که ارز مورد نظرتان را به هر کیف پولی که خواستید انتقال دهید ولی حتما حواستان باشد که این کیف پول حتماً بایستی از ارز مد نظر شما برای نحوه خریدن ارز دیجیتال حمایت کند.
با توجه به مطالبی که بیان شد ارسال و دریافت ارزها برای نحوه خریدن ارز دیجیتال مستلزم کیف پول می باشد. بنابراین کیف پول مناسبی بیابید و در آن عضو شوید. و بعد کلید عمومی یا همان نشانی کیف پول فرستنده یا دریافت‌کننده را بگیرید.

ارسال و دریافت ارزها دشواری زیادی ندارد و فقط لازم است که کد QR را اسکن کرده و تعداد ارز که تمایل به انتقال آن را دارید، وارد کنید. در ادامه مثال به صورت دقیق‌تر این پروسه را برای شما شرح خواهیم داد. در حقیقت پروسه انتقال و دریافت ، اتر، بیت کوین کش و دیگر  به کیف پول، صورتهای مختلفی دارد چراکه هر مدل کوین خصوصیات مخصوص به خود و آپشنهای نگهداری خاص خود را دارد. ولی نحوه خریدن ارز دیجیتال بطور کلی به صورت زیر صورت می‌گیرد.

نخست، درون کیف پول خود رفته و وارد صفحه‌ی ارسال Send یا دریافت Receive شوید. این کار را می‌توانید با کلیک کردن روی دکمه ای که نشاندهنده ی این کار است انجام دهید. و بعد ارسال یا دریافت ارز مد نظر خود را انتخاب نمایید. دقت کنید که شما تنها می‌توانید کوین‌های شبیه بهم را ارسال یا دریافت کنید.

بدین معنا که تنها می شود بیت کوین را به بیت کوین و لایت کوین را به لایت کوین ارسال یا دریافت کرد و شما قادر نیستید بیت کوین خود را به کیف پول اتریوم و بلعکس ارسال کنید.

نحوه خریدن ارز دیجیتال
نحوه خریدن ارز دیجیتال

بمنظور انتقال ارز و نحوه خریدن ارز دیجیتال به نشانی عمومی کیف پول دریافت‌کننده بروید و میزانی که تمایل به ارسال آن را دارید تایپ کنید. حتماً بایستی میزانی حق العمل پرداخت را هم مد نظر بگیرید و دقت داشته باشید که اعتبار کیف پول شما برای انتقال این میزان اندازه باشد. بنابراین از اینکه وجه مد نظر شما پذیرش شد، آن را چندین مرتبه امتحان کنید تا خطایی اتفاق نیفتد.

و بعد دکمه‌ی ارسال پرداخت یا Send transaction را کلیک کنید. همینطور بایستی نشانی عمومی خود و فرد گیرنده را ارزیابی کنید تا ارز را به نشانی اشتباه ارسال نکنید.

شما این امکان را دارید که همراه با پرداخت خود نوشته ای برای فرد گیرنده بفرستید تا علت ارسال مبلغ را بداند. درصورتیکه تمایل به ارسال میزان بسیاری ارز را دارید، بهتر است که اول میزان خیلی کمی از مبلغ را انتقال دهید تا خیالتان راحت شود همه موارد بصورت صحیح جلو می‌رود.

قبول است که در هیچ شرایطی، مجبور به پرداخت مجدد حق العمل می‌شوید اما در عوض خیال‌تان بابت اینکه کوین‌های خود را به آدرس درستی منتقل کرده‌اید راحت است.

برای نحوه خریدن ارز دیجیتال ، لازم نیست شما کار مخصوصی انجام بدهید. فقط لازم است که نشانی عمومی کیف پول خود را به شخص فرستنده ارائه کنید. یادتان نرود که نشانی خود را چک کرده و نشانی نادرست نفرستید. درصورتیکه دارنده کیف پول تنها خود شما هستید، این امکان را دارید به شخص فرستنده اجازه اسکن کد QR را بدهید. بعد از آنکه ارز مد نظر خود را ارسال کردید، نیاز هست مدت زمان کمی در انتظار باشید تا پرداخت انجام شود. انجام پرداخت اصولا چند دقیقه زمان می برد اما اگر سیستم درگیر باشد این پروسه احتمال دارد تا چند ساعت هم وقت ببرد.

کدام ارز سود بهتری دارد؟

درصورتیکه تمایل به سپرده گذاری روی ارزها را دارید، ممکنه این پرسش برایتان پیش آمده باشد که چه ارزی نسبت به بقیه سود بهتری دارد تا بتوانیم نحوه خریدن ارز دیجیتال انجام دهیم؟ جهت برگزیدن ارز مطلوب، مسائل متعددی وجود دارد که باید آن‌ها را در نظر بگیرید. به عنوان مثال تغییرات تازه ی ارز مد نظر، میزان بازار سرمایه، قابل پذیرش بودن ، مقدار قابل استفاده بودن ارز، هویت و پیشینه گسترش دهندگان ارز، مقدار آپدیت آن و حدس قیمت ارز در آینده از مسائلی است که حتماً بایستی پیش از سپرده گذاری روی هر ارزی، آن‌ها را بشناسید. در این مقاله ما ۵ ارز با سوددهی بالا امسال را به شما ارائه می‌کنیم تا اندکی بیشتر با آن‌ها آشنا شوید.

بیت کوین

نحوه خریدن ارز دیجیتال
نحوه خریدن ارز دیجیتال

هم اکنون بیت کوین پرطرفدارترین و ارزشمندترین ارز در مقایسه با کلیه ارزهای بازار است. ثابت بودن بیت کوین در چندین سال گذشته شگفت انگیز بوده و حتی تا همین امسال، هیچ ارزی موفق نشده است تا حریف قیمت بیت کوین باشد. بیت کوین در ابتدای سال ۲۰۱۹ با مبلغ ۳۷۱۷ دلار ارزش گذاری شد و رفته رفته روال رو به بالایی را در پیش گرفت که در نتیجه تا وسط سال موفق شد اعتبار خود را ۷۹۹۴ دلار برساند. در اواخر سال ۲۰۱۹ اعتبار بیت کوین ۷۱۰۰ دلار بود. مسیر رو به رشد قیمت این ارز در سال ۲۰۱۹ هم همچنان ادامه داشته و تا هفته‌های قبل، هنوز هم رو به افزایش بوده است.

اتریوم

به گزارش بیت ابر اتریوم دومین ارز است که بعد از بیت کوین ارزش گذاری شده است. اتریوم احتمالا حریف بیت کوین باشد اما این ارز تفاوت قیمت خیلی بیشتری با بیت کوین دارد و در نیمه‌ی دوم سال پیش، فقط ۱۴۲ دلار هزینه داشته است. در سال ۲۰۱۵ سیستم اتریوم که ارز آن اتر اسم دارد، بواسطه ی «ویتالیک بوترین» (Vitalik Buterin) ایجاد شد وهم اکنون یکی از پرطرفدار ترین بسترهای بلاک چین را به خود اختصاص داده است. از بستر اتریوم معمولا در راستای پیشگیری از هک شدن، شیادی و برای قراردادهایی روی پیلتفرم رمز ارزها بهره گیری میشود. این پلتفرم به گونه ای ایجاد شده است که بدون احتیاج به ورود شخص سومی کار تا بتوانید نحوه خریدن ارز دیجیتال انجام دهید.

احتمال دارد این تفاوت قیمت بین کوین و اتریوم، خیلی از اشخاص را نسبت به اتریوم و خرید آن نا امید کند اما به دلیل بلاک چین مخصوص و توانمندی که دارد، این ارز  ورود به آینده ای خوش خواهد گذاشت. پس اتریوم را در لیست ارزهای خود قرار دهید.

ریپل

ریپل با نشان XRP در سال ۲۰۱۲ برای سریع شدن پرداختهای بین‌المللی ایجاد شد. ریپل، بعد از بیت کوین و اتریوم بیشتر سهم بازار را متعلق به خودش کرده است. شرکت ریپل با ایجاد خدماتی مثل xRapid، توانسته است که بازار تراکنش متعددی از شرکت‌های بین‌المللی را به اختیار خود بگیرد. اعتبار ریپل ۰.۱۹ دلار است. ممکن است قیمت کمی باشد ولی پیروزی این ارز را نادیده نگیرید. سازمان پرداخت ریپل خیلی سریع در حال عوض شدن به جای سیستم پرداخت بین‌المللی «سویفت» (Swift) است. کلا این امکان را دارید که این ارز را برای یک سپرده گذاری خوب برای نحوه خریدن ارز دیجیتال ، انتخاب کنید.

بایننس کوین

زمان طولانی از ساخت بایننس نمی گذرد. این ارز در سال ۲۰۱۷ بواسطه ی صرافی بایننس ارائه شد و در مدت زمان اندکی که راهی بازار شده بود، توانایی خوبی از خودش ارائه داد. لازم است آگاه باشید که این ارز روی پلتفرم بلاک چین اتریوم ایجاد شده است و می شود از آن به عنوان سرویس تراکنش کمیسیون، در صرافی بایننس بکار برد. هزینه این ارز در سال ۲۰۱۹ تغییرات متعددی را تجربه کرد. با این وجود توانست با پیشرفت ۳ برابری، هزینه خود را از ۵.۹۳ دلار به ۱۹ دلار برساند که رشد واقعا مهمی است.

نحوه خریدن ارز دیجیتال
نحوه خریدن ارز دیجیتال

تتر

تتر از دیگر ارز های پرطرفدار و ارزشمند هست. آنطور که جمع آوری شده است کوین‌های تتر تا به الان به ۴ تیلیارد رسیده است. این ارز ثابت ترین ارز در بازار معرفی می شود؛ زیرا حمایت کننده آن دلار آمریکا است. اگرچه نیاز به گفتن است که از سال ۲۰۱۸ تا به الان صحبت ها و جوانب متعددی حوالی این موضوع اتفاق افتاده است اما با این وجود هیچ یک از این مسائل موفق نشده اند مانع پیشرفت هر چه بیشتر تتر را بگیرد. تتر به عنوان بانک مرکزی ارزها هم معروف است و با اعتباری برابر با ۴.۶ میلیارد دلار، بهتر است که نظری به روال آن انداخته و به سپرده گذاری روی آن فکر کنید.
حرف آخر

با توجه اینکه در مقاله به صورت کامل شرح داده شده است، شما اول بایستی ارز مد نظر خود و نحوه خریدن ارز دیجیتال آن را بدانید و آن را به صرافی مطلوبی انتقال دهید. بمنظور محافظت از ارز صلاح است کیف پول قانونی خود ارز را استفاده کنید که بواسطه ی سایت ارز ارائه شده است. سپرده گذاری روی ارزها اگرچه پر سود هست ولی باید آگاه باشید که خطر بالایی نیز دارد.

4.3/5 - (35 امتیاز)
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شانزده + 8 =