خرید بیت کوین

خرید بیت کوین

شما میتوانید ارز های محبوب خود را  , که درصد سود بالایی به خریداران خود میدهد را در سریع ترین زمان ممکن تهیه کنید.

مراحل خرید بیت کوین  :

  1. ثبت نام و عضویت
  2. اضافه کردن ارز انتخابی به سبد خرید
  3. پرداخت و شارژ شدن کیف پول مجازی شما

خرید بیت کوین در صورتی که شما نیز از جمله افرادی هستید که روزانه اسم خرید بیت کوین، ارز و بلاک چین را می شنوید اما دقیقا متوجه نشده‌اید که این عبارات چه معنایی دارند، باید عرض کنم که به سایت خوبی مراجعه کرده اید! در این مقاله در خصوص خرید بیت کوین توضیحاتی خواهیم داشت. تا پایان مقاله همراه ما باشید.

در پایان این مقاله شما نه فقط خرید بیت کوین را می شناسید، بلکه با چگونگی کار آن هم آشنا می شوید. در ادامه در باره بلاک چین هم صحبت خواهیم داشت و عرض می کنم که چه ارتباطی با این ارز را دارد. همینطور کلیه اطلاعات مورد احتیاج جهت خرید بیت کوین، معامله و حفظ این ارز، اعم از بهره گیری از کیف پول‌ها و چگونگی استخراج آن را به شما ارائه می‌دهیم.

خرید بیت کوین

“خرید بیت کوین” یا به انگلیسی Bitcoin که با نشان BTC هم نوشته می‌شود، یک واحد پول به شکل مجازی است. خرید بیت کوین را بیشتر با نام‌های رمز ارز یا کریپتوکارنسی (Cryptocurrency) و ارز دیجیتال هم می ‌شناسند. علت آن هم مشخص است: این ارز کلا مجازی است و مثل اسکناس یا سکه‌ های رایج وجود خارجی ندارد. به بیانی دیگر می شود این ارز را یا در صورت کلی ارزها را ورژن آنلاین پول به حساب آورد. شما این امکان را دارید از این ارز بمنظور خرید محصولات و سرویس هایی استفاده کنید. اگرچه بایستی به این مورد توجه کرد که تمامی فروشگاه‌ها، خرید بیت کوین را نمی پذیرند و حتی برخی از کشورها بهره گیری از آن را به صورت کلی غیر مجاز کرده‌اند. اگر بخواهیم راحت تر از این بگوییم، هر خرید بیت کوین در حقیقت یک فایل سیستمی است که داخل برنامه‌ی خاصی که به آن کیف پول دیجیتالی می‌گویند، نگهداری می‌ شود. این برنامه را می شود روی گوشی‌ های هوشمند یا کامپیوتر ها نصب کرد که در ادامه‌ی مقاله با جزئیات بیشتری در خدمت شما هستیم.

خرید بیت کوین
خرید بیت کوین

هر فردی قادر است یک خرید بیت کوین (یا معمولاً میزان اندکی از یک بیت کامل) را به کیف پول دیجیتال شما منتقل کند. شما نیز این امکان را دارید به کیف پول دیجیتال آن فرد ارز را ارسال کنید. هر کدام از این انتقالات یک تراکنش نام دارد که تمامی این تراکنش‌ها در یک فهرست عمومی به اسم بلاک چین (Blockchain) ثبت و نگهداری می‌ شوند. در این بخش نخستین نقطه قوت این ارز را، و در صورت کلی ارزها، معلوم می‌ شود؛ از آن‌جایی که تمام پیشینه ارزهای گرفته شده و انتقال شده میان کلیه افراد را می‌شود ردیابی کرد، هیچ فردی قادر نیست ارزی که مختص به خودش نیست را خرج کرده، از آن یک کپی بگیرد یا پرداخت ‌های انجام گرفته را کنسل کند.

بطور قطع پس از خواندن مطلب بالا ذهنتان درگیر این هست که بلاک چین چیست احتمالا هم در جایی از اینترنت توضیح آن را شنیده باشید اما همچنان به شکل کامل آن را متوجه نشده اید. جای نگرانی نیست! در قسمت بعدی به شکل کامل بلاک چین را شرح خواهیم داد ولی الان می خواهیم در باره خود خرید بیت کوین صحبت کنیم. پرسش بعدی که به وجود می آید، این است که این ارز از کجا می‌آید؟ ارزهای دولتی مانند ریال، دلار، یورو و غیره را دولت‌ها بر اساس احتیاج خود و با در نظر داشتن فرآیند های اقتصادی ویژه ای که دارند چاپ می‌کنند. اما این ارز که کلا مجازی است را چطور می شود چاپ کرد؟ پاسخ پیچیده نیست، خرید بیت کوین های نو، چاپ نمی ‌شوند و بجاش ارزهای جدید بواسطه کامپیوتر های توانمند ساخته می‌ شوند که به این کار، استخراج یا ماین کردن گفته می شود. در ادامه مقاله، بیشتر در خصوص استخراج توضیح خواهیم داد. اما تنها راه دریافت این ارز استخراج نیست. شما این امکان را دارید با ارزهای دولتی مانند دلار یا ریال نیز ارزهای استخراج شده را تهیه و خرید بیت کوین را انجام دهید، یا در مقابل فروختن محصولات خود به دیگران یا انجام دادن‌ پروژه‌های آن‌ها، به عنوان کارمزد این ارز را تقاضا کنید. در قسمت بعدی چگونگی کار ارز و بلاک چین را شرح خواهیم داد و خواهیم گفت که چرا این نوع ارز که وجود فیزیکی ندارد، در این حد معتبر است.

خرید بیت کوین
خرید بیت کوین

خرید بیت کوین چطور کار می‌کند؟

تا این قسمت از مقاله متوجه شدیم که این ارز یک فایل رایانه ای است که بمنظور انتقال و دریافت آن احتیاج به کیف پول دیجیتال داریم تا این خرید بیت کوین در آن نگهداری شود. همینطور متوجه شدیم که به خود این کار، تراکنش می گویند. حالا، بمنظور درک بیشتر چگونگی کار ارز بایستی با چند مفهوم دیگر هم آشنا شویم. نخستین و اصلی ترین مفهوم، بلاک چین است. در فارسی بلاک چین یعنی زنجیره‌ی بلوکی. بدین معناست که گروهی از بلوک‌ها که به شکل زنجیره ‌ای به یکدیگر وصل شده‌اند. هر تراکنش در حقیقت یک بلوک است که به کد زنجیر می‌شود. بدین صورت، هر تراکنش برای همیشه یک دفترکل عمومی و مشترک بین همه ثبت و نگهداری می ‌شود. این دفترکل که به آن لجر (Ledger) نیز می‌ گویند، در حقیقت بخش اصلی  و هر ارز دیگری که بعد از آن ساخته شده، است.

مفهوم دیگری که می خواهم عرض کنم؛ کلید عمومی و کلید خصوصی است. این کلیدها از بخش های اصلی زمینه رمزنگاری یا کریپتوگرافی (Cryptography) هستند. به همین خاطر است که به خرید بیت کوین رمز ارز و یا کریپتوکارنسی نیز گفته می شود. هر کیف پول دارای یک کلید عمومی و یک کلید خصوصی می باشد که با همکاری هم امکان انجام پرداخت ها و امضای آن‌ را می‌دهند. در حقیقت اگر شخصی قصد داشته باشد به شخص دیگری ارز بفرستد، بایستی آدرس کیف پول آن شخص را داشته باشد. این آدرس که بیشتر یک گروه بزرگ از کاراکترها است، همان کلید عمومی کیف پول آن فرد است و ایرادی ندارد که آن را به دیگران ارائه بدهیم. از سمتی دیگر اما کلید خصوصی را بایستی به بهترین شکل ممکن محافظت کرد، چرا که به خارج درز کردن آن یعنی دستیابی اشخاص خراب‌ کار به کیف پول ما و از دست دادن ارزهای مان خواهد بود. اما به چه دلیل ارز خرید بیت کوین این‌همه محبوبیت پیدا کرده است؟ دلیلش نقاط قوت بی نظیری است که داراست. در قسمت بعدی به این نقاط قوت اشاره خواهیم کرد.

خرید بیت کوین
خرید بیت کوین
نقاط قوت خرید بیت کوین

مطمئنا خصوصیات خرید بیت کوین به حدی خوب است که موفق شده در طول سال ‌های گذشته صعود و پیشرفت خیلی زیادی را کسب کند. رمز ارز نخستین ارزدر قالب بلاک چین شناخته می ‌شود که خیلی از نقاط قوت بانک اطلاعاتی غیرمتمرکز بلاک چین را هم کسب کرده است. غیرمتمرکز بودن این ارز سبب می‌ شود که بمنظور معامله ارز احتیاجی به نفر سوم نباشد. در جهان واقعی جهت ارسال پول از بانک‌ها بهره می گیریم، همین مورد یک عیب بزرگ است. در چند سال گذشته در ایران، مشاهده کرده بودیم که خیلی از مؤسسات مالی اُفت کردند و دارایی هایی که مردم به آن‌ها سپرده بودند از بین رفتند. شبکه انتقال پول بواسطه بانک نمونه ای از یک سیستم متمرکز است که بیت کوین و در صورت کلی ارزها، در راس مقابل آن وجود دارند؛ یعنی همان شبکه مالی غیرمتمرکز.

تراکنش بدون بازگشت

احتمالا خاطرتان هست که عرض کردم گروهی از تراکنش‌ های خرید بیت کوین یک بلوک را شکل می‌ دهند و بلوک‌ ها نیز به شکل زنجیروار به یکدیگر وصل بوده و داخل یک دفتر کل عمومی که میان تمامی افراد مشترک است، ثبت می‌شوند؟ این بدین معناست که تراکنش‌ هایی که انجام می پذیرد به هیچ عنوان امکان بازگشت و دست کاری ندارند. به بیانی دیگر، در صورتی که شخصی افکار بدی داشته و قصد داشته باشد یکی از این تراکنش‌ها را ویرایش کند، به عنوان مثال یک عدد یا حرف از آن را تغییر دهد، این کار سبب خواهد شد که کلیه بلوک ‌های بعدی هم عوض شوند. بدین شکل از آن‌ جایی که به کل این دفترکل دستیابی دارند خیلی سریع این اعمال غیر قانونی شناخته شده و اصلاح می‌شوند. اما در صورتی که شما به اشتباه برای شخصی ارز فرستاده باشید چی؟ راه حل این هست که از شخص مقابل درخواست کنید همان میزان خرید بیت کوین فرستاده شده را به آدرس کیف پول شما واریز و اگر او بخواهد که این کار را انجام ندهد، شما هیچ راه دیگری نخواهید داشت. بنابراین مناسب ترین راه این است که پیش از انجام تراکنش کلیه جوانب را مد نظر بگیرید. این خوبی ارز خیلی از خلافکار ها در خصوص پرداخت اینترنتی را از بین برده است چراکه دیگر کسی قادر نیست بگوید مبلغ پرداختی شما به حسابش ارسال نشده است.

حمل آسان

یکی از خصوصیات اصلی هر واحد پولی این است که بشود به راحتی کل آن را به هر طرفی برد و از آن بمنظور پرداخت هزینه ‌ها بهره مند شد. از جایی که این ارز به صورت کامل دیجیتالی است پس هر عدد بزرگی از این ارز را می شود در هر ثانیه به همراه داشت. این به همراه داشتن یعنی نگهداری ارز در یک حافظه‌ی فلش یا حتی نگهداری در اینترنت خواهد بود.

ارزهای رمز نگهداری شده و خرید بیت کوین که معتبر ترین ارز دیجیتال جهان است، این اجازه را به شما می‌ دهند که فقط با اسکن کردن یک کد QR یا چند کلیک در کیف پول دیجیتال خودتان، به انتقال و کسب خرید بیت کوین بپردازید. پردازش تراکنش‌ها زمان اندکی دارد و حتی در برخی موارد، این زمان به صفر میرسد. هیچ کارمزد تعریف نشده ای نیز وجود ندارد و مبلغ تعیین شده مستقیما به حساب گیرنده واریز خواهد شد. همینطور احتیاجی به مورد سومی مثل بانک نیست که کارهای شما را انجام دهد. شما فقط با دستیابی به اینترنت این امکان را خواهید داشت که کلیه این کارها را سریع و راحت انجام دهید.

خرید بیت کوین
خرید بیت کوین

تراکنش نیمه ناشناس

یکی از نقاط قوت خاص این ارز این هست که بدون عرضه هر نوع اطلاعات هویتی می شود به ارسال و دریافت آن پرداخت. به همین علت احتمالا افراد زیادی به اشتباه این ارز را یک مسیر کاملاً ناشناخته برای ارسال و دریافت ارز بدانند ولی حقیقت این هست که تراکنش‌ های خرید بیت کوین نیمه ناشناس بوده و به صورت ناشناس نیستند. ارسال و دریافت این ارز  مانند آن است که کتابی را با اسم دومی نشر کنید. بدین صورت که اگر هنگامی در جایی آن اسم دوم به هویت شخصی شما ربط داده شود، بنابراین هر کتاب دیگری که با این اسم نوشته بودید نیز به عنوان کتاب شما معرفی خواهند شد. در خرید بیت کوین هم این گونه است؛ در حقیقت اسم دوم شما همان آدرس کیف پول شما هست که بواسطه آن ارز دریافت می‌کنید. هر تراکنشی که با این آدرس صورت گیرد تا ابد در بلاک چین نگهداری خواهد شد و اگر روزی معلوم شود که آن آدرس مربوط به هویت اصلی شماست، پس کل تراکنش‌های نوشته شده با آن آدرس نیز به عنوان تراکنش‌ های شما معرفی خواهد شد. بنابراین تا وقتی که دقت داشته باشیم که آدرس کیف پول خود را در کنار اطلاعات شخصی حقیقی خود نشر نمی دهیم، می‌توانیم اطمینان داشته باشیم که شخصی از تراکنش‌ هایی که انجام می‌دهیم اطلاع نخواهد داشت.

تعداد اندک

در صورتی که توجه کرده باشید بیشتر ابزار های ارزشمند تعداد کمی دارند. حتی در ایران، زمانی که محصولی تعدادش کم می‌شود ارزش آن روز به روز بیشتر خواهد شد. یا برای مثال یک بازی موبایلی را مد نظر بگیرید، آیتمی که امکان گرفتن آن پایینتر از بقیه آیتم ها باشد ارزش و هزینه بالایی دارد. خرید بیت کوین نیز این گونه ساخته شده است. موجودی این ارز فقط ۲۱ میلیون است. این یعنی که به صورت کلی می شود تنها ۲۱ میلیون خرید بیت کوین استخراج کرد. هنگامی که استخراج ‌کنندگان، ماینرها (Miners) یا همان افرادی که به استخراج ارز می‌ پردازند، به این عدد برسند دیگر شرایط استخراج دیگری وجود نخواهد داشت.
اگرچه بایستی به این مورد توجه کرد که احتمالش هست دستور العمل خرید بیت کوین در آینده به شکلی آپدیت شود که بشود بیشتر از این تعداد را استخراج کرد. نکته جالبی که باید عرض کنم این هست که که تا به الان تعداد ۱۸.۵ میلیون خرید بیت کوین استخراج شده و این یعنی فقط کمتر از ۳ میلیون از این ارز باقی مانده است. این کم بودن تعداد ارز با این وجود که موجب ایجاد بحث ‌های معتددی در میان طرفداران ارزها شده است اما در سمت مقابل باعث ارزشمند تر شدن آن هم خواهد شد. باید صبر کرد و دید که پس از رسیدن به این کمی تعداد، چه مسائلی برای ارز پیش می آید.

خرید بیت کوین
خرید بیت کوین

غیر قابل جعل

ممکن است دفعات زیادی در خبرها شنیده باشیم که کلاه ‌برداران پول‌ هایی که وجود نداشته را بمنظور خرید کالا یا خانه خرج کرده‌ و به بیانی از یک پول به صورت مکرر استفاده کرده‌ اند، آیا خرید بیت کوین را نیز می شود دو بار خرج کرد؟ پاسخ این سوال خیر است. خصوصیات اساسی دستور العمل بلاک چین موجب می‌ شوند که هیچ شخصی موفق نشود که از یک عملیات دو یا تعدادی تراکنش ایجاد کند. به بیانی ساده‌تر هیچ فردی قادر نیست این ارز را دو دفعه خرج کند. سیستم این ارز  طوری طراحی شده است که فقط به تراکنش‌ هایی که قبلاً صورت نگرفته اند، امکان ورود به بلاک چین یا همان زنجیره‌ی بلوکی را می دهد. با وجود اینکه کلیه قواعد مرتبط به این تراکنش‌ها از پیش، کدنویسی شده‌ اند اما مقابله ی این سیستم با جعل در اینجا به پایان نمی رسد. در حقیقت، مسئولیت مهم با افرادی است که به استخراج ارز مشغول هستند. به بیانی دیگر، کلیه تراکنش‌ های انجام گرفته، بواسطه ماینرها مدیریت می‌ شوند و در صورتی که تراکنشی قبلاً صورت گرفته باشد تراکنش بعدی با خطا رو به رو خواهد شد. این بدین معناست که اگر فردی با بهره گیری از یک ارز دو تراکنش انجام دهد، از ثانیه ای که نخستین تراکنش با موفقیت به اتمام رسید، دیگر تراکنش دوم مورد پذیرش قرار نخواهد گرفت. این خصوصیت موجب شده که خیلی از مسائل مرتبط به جعل و کلاه‌برداری ارزهای عادی با وجود بلاک چین دیگر وجود نداشته باشند.

ایمنی بالا

به گزارش بیت ابر از جاییکه که بلاک چین غیرمتمرکز است، به همین خاطر اطلاعات آن نیز در هزاران دستگاهی که به سیستم پخش شده وصل هستند، قرار دارند. خود سیستم و اطلاعاتش شدیدا در برابر خطاهای فنی و حملات خراب‌ کارانه مطمئن هستند. علی رقم این، چون هر گره در این شبکه قدرت تولید و نگهداری یک کپی از پایگاه داده را دارد، بنابراین خبری هم از مکان خرابی واحد نیست؛ احتمالا بپرسید مکان خرابی واحد چیست؟ برای مثال، بانک را تصور کنید که عرض کردم اگر مسئله ای برای بانک رخ دهد کلیه سرمایه کسانی که در آن سپرده گذاری کرده بودند نیز از بین می‌رود.

خرید بیت کوین
خرید بیت کوین

در این مثال مکان خرابی واحد منظور بانک است و اگر مسئله ای برای آن پیش بیاید، تمام کسانی که از آن استفاده می‌ کنند، دچار گرفتاری خواهند شد. اما در بلاک چین در صورتی که یکی از گره‌ها مسئله ای برایش پیش بیاید، این مسئله برای تمام شبکه رخ نمی دهد چون گره‌ های دیگر کار خود را بدون ایراد انجام می ‌دهند. عدم احتمال جعل و عدم برگشت تراکنش‌ها که در بحث های پیش اشاره کردیم را نیز می شود دلیلی بر ایمنی بالای خرید بیت کوین به حساب آورد.

4.7/5 - (3 امتیاز)
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سیزده + 8 =