تحلیل ارز دیجیتال بیت کوین

تحلیل ارز دیجیتال بیت کوین

شما میتوانید ارز های محبوب خود را  , که درصد سود بالایی به خریداران خود میدهد را در سریع ترین زمان ممکن تهیه کنید.

مراحل تحلیل ارز دیجیتال بیت کوین :

  1. ثبت نام
  2. عضویت Vip

تحلیل ارز دیجیتال بیت کوین از کریپتوکارنسی چیزی می‌دونی؟ شبکه بلاک چین چی؟ از خرید بیت کوین چیزی میدونی ؟ می‌دانید که فناوری‌های جدیدی مثل بلاک چین قادرند، سرویس‌های فوق‌العاده ای به جهان عرضه کنند؟ اگر گشتی در اخبار مربوط به نوآوری‌های جدید بزنید، حتما با اخبار جذابی در این خصوص مواجه خواهید شد. «تحلیل ارز دیجیتال بیت کوین» یکی از مشهور‌ترین ارزهای مجازی است که هم اکنون در دنیا هیجانی به پا کرده است.

احتمالا شما هم اسم آن به گوشتان خورده، ولی معنی و ماهیت آن همچنان برایتان شفاف نشده باشد. اگر تا انتهای این بخش از بیت ابر ، همراهمان باشید، سر از کار این ارز جنجالی درمی‌آورید.

تحلیل ارز دیجیتال بیت کوین
تحلیل ارز دیجیتال بیت کوین

 

تحلیل ارز دیجیتال بیت کوین چیست؟ (Bitcoin)

این ارز یک نوع ارز مجازی است که با رسیدن نرخش به ۱۳ هزار دلار در ابتدای سال ۲۰۱۸، به شهرت و رشد بالایی رسید. این ارز ، ادغامی بود از ایده خاص، طی کردن مسائل قانونی و کنار زدن رابط‌ها در کار‌های مالی و بانکی گوناگون که تراکنش‌های مالی را در حد بین‌المللی ممکن می‌ساخت. به همین دلیل در مدت کوتاه تولدش موفق شد دقت زیادی را به طرف خود جذب کند.

پس از «Bitcoin» رمزارزهای زیادی پا به جهان گذاشتند که خصوصیاتی شبیه به آن داشتند و دارند. کریپتوکارنسی‌ها یا رمزارزها خصوصیات‌ها و اندازه‌های بی نظیری دارند و به همین علت است که با گذشت تقریبا ۱۰ سال از ظهورشان شهرت بسیاری پیدا کرده‌اند.کریپتوکارنسی‌ها در پلتفرم شبکه‌ای وسیع کار می‌کنند که به آن «بلاک چین» می‌گویند. این شبکه، کاربران خیلی زیادی دارد و نمی‌شود در اطلاعات آن دخالت و یا تصرف کرد.

«بزرگ بودن»، «میزان زیاد کاربران»، «نبود شرایط تخلف و تقلب در شبکه» و «نبود مدیری بر شبکه» آن را به فضایی آزاد و موثر برای فعالیت‌های ارتباطی در حوزه‌های مختلف مبدل می‌کند.به بیانی درست‌تر «Bitcoin» در پلتفرم شبکه غیرمتمرکز بلاک چین کار می‌کند.

تحلیل ارز دیجیتال بیت کوین

 

این ارز و سایر کریپتوکارنسی‌ها، لاین‌هایی از رمزهای کامپیوتری هستند که اعتبار پولی دارند. این خطوط رمز با کامپیوتر‌های قدرتمند و همراه با استفاده بالای انرژی برق ساخته می‌شوند. به کریپتوکارنسی‌ها رمز ارز نیز گفته می‌شود.

این ارزها، گونه‌ای از پول‌های دیجیتالی هستند که با بررسی ریاضیاتی سخت ایجاد می‌شوند. احتمالا این سوال برایتان پیش بیاید که «کریپتو» در لغت کریپتوکارنسی یعنی چه و اصلا ریشه اش از کجاست؟ این لغت از «کریپتوگرافی» الهام گرفته شده است. کریپتوگرافی به روندی می گویند که از ساخت سکه‌های جدید مراقبت می‌کند.

 

مسئله با اهمیتی که درخصوص ارزها و تحلیل ارز دیجیتال بیت کوین وجود دارد، نبود مدیریت‌های مرکزی بر آنها است. به بیانی ساده، هیچ دولت، سازمان و نهادی روی این ارزها مدیریت ندارد و در پلتفرم شبکه‌ای کاملا بدون چارچوب، بی‌سانسور و بدون مشکل کار می‌کنند.دولت‌های گوناگون در کشورهای مختلف، همچنان آگاه نیستند که بایستی چه عکس العملی در مقابل تحلیل ارز دیجیتال بیت کوین داشته باشند.

بعضی از آنها، با غیرمجاز کردن کار در این حوزه در جستجوی تحریم کردن آثار آن هستند و بعضی دیگر سعی دارند تا آن را کامل‌تر فهمیده و با شناختش از خصوصیات و ظرفیت‌هایی که دارد، بهترین استفاده را ببرند.

تحلیل ارز دیجیتال بیت کوین
تحلیل ارز دیجیتال بیت کوین

نگاهی کوتاه بر پیشینه تحلیل ارز دیجیتال بیت کوین

 

تحلیل ارز دیجیتال بیت کوین ، اولین ارز است. هیچ‌فردی نمی‌داند که چه کسی آن را ایجاد کرده است. اگرچه این بحث جدیدی نیست. چراکه اغلب ارزهای دیجیتالی در خفا ایجاد می‌شوند.

گفته می‌شود که خالق این ارز، شخصی به نام «ساتوشی ناکوموتو» (Satoshi Nakomoto) است. به‌طور واضح معلوم نیست که ساتوشی ناکوموتو درحقیقا یک شخص است یا تیمی از افراد با این عنوان، شروع به ساخت تحلیل ارز دیجیتال بیت کوین کرده‌اند. بعد از ظهور این رمزارز، دیگر ردی از ساتوشی ناکوموتو پیدا نبود. بعد از مدتی، رمزارزهای گوناگون دیگری مثل «لایت‌کوین»، «اتریوم» و… هم به دنیا ارائه شده‌اند.

یکی از خوبی‌های مهم «Bitcoin» این است که می‌شود آن را به صورت آفلاین هم در یک سخت‌افزار مطمئن نگهداری کرد. به این صورت، «ذخیره سرد» گفته می‌شود. با توجه به ذخیره سرد، شرایط دزدیده شدن رمزارزها به کم‌ترین حد ممکن می‌رسد. ذخیره سرد، در برابر «ذخیره گرم» قرار دارد. ذخیره گرم، یک مدل ذخیره‌سازی است که به دنبال آن، اطلاعات روی اینترنت نگهداری می‌شوند و در نهایت، شرایط به سرقت رفتن آن فراهم می شود.

چرا این مدل ارزها، پر سروصدا هستند؟

این داستان، عوامل بسیاری دارد؛ به‌طور مثال، از سال ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۳، خلافکاران با به‌کار بردن تحلیل ارز دیجیتال بیت کوین معاملات خود را انجام می‌دادند و با این کار آن را معروف کردند. نبود مدیران دولتی، کار غیرقابل ردیابی، فرار مالیاتی و … قسمتی از علت‌های روی آوردن خلافکاران به طرف این ارز دیجیتال بودند.

همان‌طور که قبل‌تر عرض کردم، دولت‌ها همچنان موفق نشده اند قواعدی هماهنگ در خصوص ارزها تعیین کنند. پس، از مسائلی مثل دریافت مالیات از این رمزارزها بحثی نمی‌شود.

«اِسکم‌ها» (scam) هم جزو دلایلی هستند که اسم رمزارزها را در جهان بیان کردند.

اسکم‌ها، همان تله هایی هستند که در شکل‌های مناسب سر راه کاربران مخصوصا افراد مبتدی قرار می‌گیرند تا از آنها به بهانه دستیابی به سود در جهان ارزهای دیجیتالی، سو استفاده کنند.

از آنجا که بلاک چین – همان پلتفرمی که در آن رمزارزها ارسال و دریافت می‌شوند – شرایط برقراری رابطه‌ای مستقیم را در بین افراد آماده می‌کند، دیگر احتیاجی به رابط‌هایی مثل بانک‌ها و نهاد مالی حس نمی‌شود.

در نهایت، این مورد نیز علت دیگری است که موجب معروف شدن ارزهای دیجیتالی شد.

تحلیل ارز دیجیتال بیت کوین
تحلیل ارز دیجیتال بیت کوین

تحلیل ارز دیجیتال بیت کوین چطور کار می‌کند؟

تحلیل ارز دیجیتال بیت کوین یک سرمایه دیجیتال است که بر پلتفرم شبکه‌ بلاک چین اجرا شده است. بلاک چین یک سیستم به نشر اطلاعات است که تمامی اشخاص فعال در آن شبکه به این داده ها که در دفتر کل ذخیره می‌شوند دستیابی دارند. در شبکه بانکداری تنها بانک از نقل و انتقال سرمایه و کلیه مسائل ریز آن اطلاع دارد، اما در بلاک چین این اطلاعات در دفتر کل مرکزی که همه افراد به آن دستیابی دارند درج می‌شود.

در هر اشتراک‌گذاری کد فرستنده، کد گیرنده و مبلغ ارسالی تعیین می‌شود، در دفتر درج می‌گردد و برای همیشه امکان مراجعه به آن وجود دارد. میزان کنونی دفتر این ارز به بیش از ۳۲۰ گیگابایت رسیده است.

هر کیف پول دارای یک سیستم ایمنی قدرتمند است که از دو کد شکل گرفته است، یک کلید خصوصی و یک کلید عمومی. هر تراکنشی که در شبکه‌ رمزارزها صورت بگیرد با کلید خصوصی شما که طبق یک سیستم رمزنگاری بسیار قدرتمند ایجاد شده است، امضا می‌گردد. دقت داشته باشید تنها شما به کلید خصوصی دستیابی دارید ولی زمانیکه که تراکنش در دفتر مرکزی درج شود، اشخاص قادرند آن تراکنش را طبق کلید عمومی ببینند.

بگذارید مثالی برایتان بگوییم:

درصورتیکه شخص «A» قصد داشته باشد در شبکه‌، پرداختی انجام دهد – بطور مثال یک واحد از این رمزارز را به شخص «B» ارسال کند – بایستی تقاضای خود را به شبکه بیان کند. نودها تراکنش را می‌گیرند، آن را درج می‌کنند و بعد به نودهای پیرامون خود می‌‌فرستند.

اما نودها علاوه بر ارسال تراکنش به نودهای پیرامون بایستی درستی تراکنش دریافتی را بررسی کند؛ به‌طور مثال اگر شخص «A» بخواهد ۲ واحد اتریوم به شخص «B» بفرستد ولی سرمایه او تنها یک واحد اتریوم باشد، نودها این تراکنش را همانند یک تراکنش ناقص می‌شناسند و این تراکنش صورت نخواهد گرفت.

بمنظور این کار نودها بایستی به سابقه‌ تراکنش‌ها سری بزنند. شخصی که تقاضای تراکنش ارسال یک واحد اتریوم را دارد با لینک تراکنش‌های پیشین خود به شبکه ثابت می‌کند که اعتبار او کم‌ترین حالت یک واحد اتریوم است.

بررسی مقدار سرمایه مورد احتیاج یک بار بواسطه کیف‌پول فرد ارسال‌کننده تراکنش و یک بار بواسطه نودها صورت می‌گیرد. با این کار شبکه از خطر خرج مجدد حفظ خواهد بود. وجود ارز دیجیتالی در کیف‌پول یعنی این که شما در شبکه تراکنش‌هایی خرج نشده دارید.

تحلیل ارز دیجیتال بیت کوین چه خوبی‌هایی دارد؟

دیجیتالی بودن

«Bitcoin» یک ارز به صورت کاملا مجازی که غیرقابل لمس است. به همین خاطر جهت نگهداری آن به محیط مخصوصی احتیاج ندارید.

شفاف است

کلیه تراکنش‌های این رمزارز در دفترکلی که همه به اطلاعات آن دستیابی دارند درج می‌شود. هر کیف‌ پول دارای یک کلید خصوصی و یک کلید عمومی می‌باشد. کلید عمومی در تراکنش‌های ثبت شده دیده می‌شود . با مراجعه به دفترکل مرکزی می‌شود حجم سرمایه را دید.

ایمنی سطح بالا دارد

این رمزارز روی شبکه بلاکچین که با بهره گیری از دستورالعمل‌های ویژه، ایمنی آن ضمانت می‌شود فعالیت می‌کند. نودها (چه نودهای عادی و چه ماینرها) با دنبال کردن یک سری پروتکل‌های ویژه به پذیرش یا رد تراکنش می‌پردازند. همینطور نودهای استخراج‌کننده یا ماینر، نقش تاثیرگذاری در ایمنی شبکه‌ دارند.

غیرمتمرکز است

بر عکس ارزهای فیات موجود در کشورها، تحت مدیریت هیچ نهاد یا دولتی نیست. می‌شود این خصوصیت را به صورت همزمان، جزو خوبی و بدی آن به حساب آورد. چراکه به خاطر نبود مدیریت بر این سیستم، انتخابی خوب برای کلاه‌برداری به حساب می‌آید؛ هرچند که تا به الان خیلی این اتفاق افتاده است.

تحلیل ارز دیجیتال بیت کوین
تحلیل ارز دیجیتال بیت کوین

سرعت بالا و کارمزد پایین تحلیل ارز دیجیتال بیت کوین

 

ارسال و دریافت سرمایه بواسطه این رمزارز در تایم کوتاهی صورت می‌گیرد. این در صورتی است که اگر تجار قصد داشته باشند به طور بین‌المللی نقل و انتقالات مالی داشته باشند باید چند روز صبر کنند. به جز این، کارمزد انتقال رمز ارزها، خیلی کمتر از انتقال ارزهای فیات است. اگرچه با بیشتر‌شدن پیچیدگی شبکه، کارمزد ارزهای رمزنگاری شده نیز فرآیندی صعودی به خود گرفته است.

ضمانت انجام تراکنش

تراکنش‌های صورت گرفته در شبکه‌ تحلیل ارز دیجیتال بیت کوین به هیچ عنوان لغو نمی‌شوند. به همین دلیل درصورتیکه شما رمزارز خود را به‌صورت اشتباه به شخصی که نمی‌شناسید بفرستید دیگر ارزهای شما امکان برگشت ندارند. ولی اگر آن فرد را بشناسید تنها با ارسال مجدد شخص، ارزهای شما بر می‌گردند.

این خصوصیت بمنظور ضمانت انجام تراکنش به شبکه افزوده شده است. بدین صورت، شخص گیرنده به هیچ وجه نمی تواند بگوید که رمزارزها را دریافت نکرده است.

ماینینگ چطور صورت می‌گیرد؟

هدف ماینرها دستیابی به تحلیل ارز دیجیتال بیت کوین استخراج نشده و اگرچه ساخت ایمنی در شبکه است. ماینرها با ایجاد بلاک‌هایی از تراکنش‌های مطمئن و اتصال آن به بلاکچین، جایزه دریافت می‌کنند. بمنظور اینکه از ساخت بلاک‌های زیاد و دستکاری شبکه پیشگیری شود، تنها نودهایی که ماینر هستند امکان ساخت بلاک را دارند.

تمام تراکنش‌های این ارز در یک دفتر مرکزی درج می‌شوند که کل گروه شبکه به آن‌ها دستیابی دارند. هر ۲۵۰۰ تراکنشی که صورت می‌گیرد در یک بلاک قرار می‌گیرند و آن بلاک به این دفتر افزوده می‌شود.

بعضی از اشخاص حاضر در شبکه داوطلب می‌شوند که در مقابل دریافت پاداش، این بلاک را به انتها‌ی شبکه اضافه کرده و داده‌های دفتر مرکزی را آپدیت کنند.

سیستم بدین گونه مدلسازی شده است که برای هر بلاک با راهنمایی قاعده درهم‌ساز هش‌نگار یک مسئله‌ ریاضی می‌سازد. هر یک از ماینرها که موفق شوند سریعتر به پاسخ این مسئله برسند این افتخار را دارند که به انتهای زنجیره، بلاک اضافه کنند. یک نود در شبکه، سیستم توانمندی است که نرم‌افزار تحلیل ارز دیجیتال بیت کوین را نمایش داده، در فرآیند ارسال اطلاعات همکاری می‌کند و بدین صورت به پایداری شبکه‌ تحلیل ارز دیجیتال بیت کوین کمک می‌کند. نودها قادرند به عنوان ماینر یا همان استخراج‌کننده باشند یا تنها به واسطه اشتراک گذاری سیستم خود در ماندگاری ایمنی شبکه و تایید تراکنش‌ها فعالیت داشته باشند.

در اوایل ظهور این رمزارز، کلیه نودها همانند ماینر کار می‌کردند. با مرور زمان و پیچیده شدن کار، نودهای ماینر با بهره گیری از کارت‌های گرافیک تلاش می‌کردند در رقابت موفق شوند، اما به تدریج کارت‌های گرافیک هم موفق نشدند در مقابل عملیات استخراج مقاومت کنند. نودهای ماینر چاره ای نداشتند جز اینکه بمنظور استخراج؛ از سیستم‌های سخت‌افزاری مخصوصی که تنها برای استخراج ساخته شده بودند بهره ببرند.

رقابت در ماینینگ

در حال حاضر، رقابت بر سر استخراج خیلی پیچیده شده است. حتی کسانی که دستگاه‌های سخت‌افزاری قدرتمندی نیز داشتند حالا شانس زیادی برای رقابت ندارند. از این جهت شاهد پیدا شدن استخرهای استخراج هستیم. در حقیقت، ماینرها با نشر توانایی هش خود قبول می‌کنند که با دریافت سود پایین، شانس‌شان را برای دریافت سود، بالا ببرند.

بمنظور فعالیت به عنوان ماینر بایستی به توانایی هش‌ریت دستگاه ماینر دقت کرد. این یعنی که دستگاه ماینر شما توانایی احتمال دادن چند پاسخ را در یک ثانیه دارد؟

موضوع بعدی که بایستی به آن دقت کرد این هست که قدرت مصرفی دستگاه ماینر شما چند وات است؟

نرخ برق در کشوری که ساکن هستید نیز جزو عواملی است که در زمان تصمیم‌گیری بمنظور فعالیت در این عرصه بایستی به آن‌ها توجه داشته باشید. منتها درصورتیکه قصد دارید در استخر استخراج کار کنید باید به کارمزدی که استخر از شما می‌خواهد هم دقت داشته باشید.

هر ۱۰ دقیقه یک بلاک تازه ساخته می‌شود. درصورتیکه توانایی هش یک دستگاه ماینر به‌قدری زیاد باشد که بتواند به عنوان مثال در ۶ دقیقه پاسخ مسئله را بیابد، در شبکه ناهماهنگی پیش می‌آید. به همین خاطر سختی شبکه در شبکه‌ تحلیل ارز دیجیتال بیت کوین نصب شد.

شبکه با بررسی قدرتمند پردازش ماینرهای فعال در آن تقریبا هر ۲ هفته یک بار سختی را به‌روزرسانی می‌کند.

تحلیل ارز دیجیتال بیت کوین

شبکه‌ بلاک چین، یک نوآوری غیرمتمرکز است که هیچ دولت، نهاد یا فردی بر آن مدیریت ندارد. به جز کلیه خوبی‌های این سیستم بدون یک سازمان مدیریتی سنجش اعتبار کار‌هایی که در شبکه صورت می‌گیرد امکان دارد دچار اختلال شوند.

تحلیل ارز دیجیتال بیت کوین
تحلیل ارز دیجیتال بیت کوین

نودها (Node) در شبکه‌ بلاک چین تحلیل ارز دیجیتال بیت کوین وظیفه همان سازمان مدیریتی را بر عهده دارند؛ اما از آنجایی که نوآوری بلاک چین، غیرمتمرکز است کلیه سیستم‌های متصل در شبکه این کار را انجام می‌دهند و مدیریت تنها زیر نظر یک فرد یا نهاد نیست.

نودها – هر سیستمی که به‌ صورت مستقیم به شبکه وصل شود و دفتر کل را دریافت کند – در شبکه‌ بلاکچین مسئولیت کسب اعتماد از تمرکززدایی و همینطور تبدیل بلاکچین به یک پلتفرم ایمن برای تراکنش‌ها در شبکه را دارند.

بمنظور اینکه نودها قادر باشند در مدیریت و پذیرش تراکنش‌ها وظیفه‌ای داشته باشند بایستی برنامه‌ مرتبط را روی سیستم خود نصب کنند و به دیگر نودها یا سیستم‌های مرتبط در شبکه متصل شوند تا شبکه قادر باشد از توانایی سیستم آنها برای اعتبارسنجی و پذیرش تراکنش‌ها راهنمایی بگیرند.

کاربران معمولی با داشتن کیف پول و ساخت یک حساب در صرافی معتبر این امکان را دارند ارزهای دیجیتال را مبادله کنند.

پایه‌گذار تحلیل ارز دیجیتال بیت کوین چه کسی است؟

در بحران رکود اقتصادی سال ۲۰۰۸ آمریکا بود که شخص یا تیمی ناشناخته با اسم مستعار «ساتوشی ناکاموتو» مقاله‌ای را به تیمی از کارشناسان عرصه رمزنگاری فرستادند.

ساتوشی ناکاموتو هم حقیقی است و هم غیر‌حقیقی؛ به بیانی می‌شود او را به روحی در جهان دیجیتال تشبیه کرد.

اما چرا؟ ساتوشی ناکاموتو در سال ۲۰۰۷ کد این ارز را نوشت و در نوامبر سال ۲۰۰۸ وایت‌پیپر آن را نشر داد. در سال ۲۰۰۸ وب‌سایت «Bitcoin.org» با اسم او ایجاد شد. همینطور ساتوشی ناکاموتو مقاله‌ای با اسم « تحلیل ارز دیجیتال بیت کوین یک سیستم نقدی الکترونیک همتا به همتا» را منتشر کرد. ساتوشی ناکاموتو تا سال ۲۰۱۰ در رونق پروژه‌ این رمزارز کار می‌کرد. در سال ۲۰۱۰ آقای «گوین اندرسون» مدیر پروژه شد و ساتوشی ناکاموتو گم شد.

در خصوص ماهیت او اعلام شده که یک شخص ژاپنی و متولد اپریل سال ۱۹۷۵ است. اگرچه ساتوشی در آثار نشر داده شده خود از انگلیسی بریتانیایی بدون هیچ مشکلی بهره گرفته است. همین مورد، اندکی در خصوص با ماهیت ژاپنی او شک و شبهه به وجود آورده است. از سمتی دیگر با وجود تایم انتشار پست‌های ساتوشی اینگونه دریافت می‌شود که او در ساعت‌های نیمه‌شب به وقت گرینویچ پستی نشر نمی‌کرد، همین مسئله احتمال انگلیسی بودن ناکاموتو را بیشتر کرد.

تحلیل ارز دیجیتال بیت کوین
تحلیل ارز دیجیتال بیت کوین

ویلی لدون‌ویرتا

پژوهشگر فنلاندی و مدلسازی قبلی بازی‌های ویدیویی است. اگرچه از آنجایی که او در حوزه برنامه‌نویسی به استعداد ساتوشی ناکاموتو نمی‌رسد و دانسته‌های زیادی در خصوص رمزنگاری نداشته احتمال اینکه او ساتوشی ناکاموتو باشد را کاهش می‌دهد. از سمتی دیگر در صورتیکه ویرتا سازنده تحلیل ارز دیجیتال بیت کوین بود احتمالا کار خود در دانشگاه را ول می‌کرد.

گوین اندرسن

بعد از گم شدن ناکاموتو، گوین اندرسون کار‌ها را به عهده گرفت، اما چندان قابل پذیرش نیست که او ساتوشی ناکاموتو باشد. با این وجود اندرسون بیان کرده بود که «گریک رایت» استرالیایی همان ساتوشی ناکاموتو است.

رایت یک دانشمند دانسته‌های کامپیوتر بود. بعد از ادعای گوین اندرسون بررسی‌های متعددی در خصوص زندگی او صورت گرفت. نتیجه این شد که او یا سازنده «Bitcoin» است یا یک دروغگوی حرفه‌ای.

گریک رایت در سال ۲۰۱۹ حق تالیفی برای این ارز صفر و یک در آمریکا را ثبت کرد.

بعضی او را به عنوان سازنده تحلیل ارز دیجیتال بیت کوین قبول‌ کردند ولی بعضی این صحبت را نمی‌پذیرفتند. او در سال ۲۰۱۹ بیان کرد که وی به همراه یک تیمی که تشکیل شده از «دیو کیلمن» و «هال فینی» در این پروژه فعالیت داشتند.

کلیمن یک رمزنگار بود که در سال ۲۰۱۳ در زندگی فقیرانه اش درگذشت. زمانی که او را یافتند بطری‌های الکل و یک تفنگ در پیرامونش بود و جسدش داشت تحلیل می‌شد. سوراخی بخاطر یک تیر هم در تشک او وجود داشت.

نکته جالب اینجاست که او در هنگام مرگش حجم بسیار زیادی «Bitcoin» داشت. برادر کلیمن قبول نکرد که هارد درایو کلیمن را اعلام کند. به همین خاطر واقعیت در این خصوص بر‌ملا نشد.

هال فینی

در بین کسانی که امکان دارد ساتوشی ناکاموتو باشند، هال فینی جزو احتمال هاست.

او قبل از ساختن تحلیل ارز دیجیتال بیت کوین ، یک رمزنگار حرفه‌ای بود. حتی اگر فینی همان ساتوشی ناکاموتو نباشد، می‌شود این دو را از لحاظ هوش در یک حد قرار داد. چراکه هر دوی آنها باهوش هستند. بهتر است آگاه باشید که دست‌خط فینی خیلی به ساتوشی ناکاموتو شباهت دارد، اگرچه این علت خوبی برای این ادعا به حساب نمی‌آید. چراکه این مسئله درخصوص اندرسون هم گفته شده بود.

فینی بیان کرد که ساتوشی ناکاموتو نیست و حتی به بازرسان این امکان را داد که منزلش را بگردند. او اولین شخصی بود که «Bitcoin» را از ساتوشی ناکاموتو گرفت. متاسفانه فینی سال ۲۰۱۴ به خاطر بیماری درگذشت.

دوریان ناکاموتو

«دوریان پرنفیس ناکاموتو» یک شهروند ژاپنی- آمریکایی است. او در انتهای خیابانی که فینی در آن بود زندگی می‌کرد، آیا این تصادفی بود؟

حدس و احتمال در مورد اینکه دوریان پرنفیس، ساتوشی ناکاموتو باشد از آنجا آغاز می‌شود که خبرنگار دو هفته‌‌نامه در سال ۲۰۱۴ از او درباره تحلیل ارز دیجیتال بیت کوین سوالاتی داشت ولی دوریان در پاسخ گفت که دیگر با این رمزارز کاری ندارد و اشخاص دیگری وظیفه را برعهده گرفته‌اند. این جواب شدت شک و شبه در باره او را خیلی بیشتر کرد.

با این وجود، رویان پس از آن داستان گفت که سوال خبرنگار را دقیق متوجه نشده و خیال کرده بود که خبرنگار در مورد تجارب ارتشی او که مسئله‌ای خصوصی است سوال می‌پرسد. بعد از این داستان حساب کاربری ساتوشی ناکاموتو بعد از ۵ سال فعال شد و بیان کرد که او دوریان ناکاموتو نیست.

نیک سابو

از لحاظ هوش و استعداد قادر است ساتوشی ناکاموتو باشد. از سمتی دیگر او مقاله‌ای در مورد «بیت گولد» که یک ارز دیجیتال غیرمتمرکز است نوشته بود. این ارز شدت نگرفت اما به بیان بعضی‌ها قادر بود ورژن شکست خورده‌ «Bitcoin» باشد.

قبل از تولد این رمزارز او مدلی شبیه به تحلیل ارز دیجیتال بیت کوین را عرضه کرده بود. اگرچه نیک بیان کرد که او ساتوشی ناکاموتو نیست و افزود ساتوشی در حوزه گلدکوین به او کمک کرده بود.

اسکات استورنتا

او از اولین بنیان‌گزاران فناوری بلاک چین است که در وایت‌پیپر تحلیل ارز دیجیتال بیت کوین به ۸ اثر با اهمیت اشاره کرده است. یکی از آنها یک کتاب عمومی درمورد احتمال است و باقی مرتبط به مفاهیم بنیادی در حوزه رمزنگاری می‌پردازد که سه نمونه از آنها به کمک اسکات تالیف شده‌اند.

در سال ۱۹۹۱ «Scott Stornetta» و «Stuart Haber» در مقاله‌ای با اسم «چگونه به یک سند الکترونیکی برچسب زمانی بزنیم» یک قالب غیرمتمرکز را دادند.

تحلیل ارز دیجیتال بیت کوین
تحلیل ارز دیجیتال بیت کوین

خیلی از قوانین عرضه شده در این مقاله و مقالات بعد از آن بعدها بواسطه ساتوشی ناکاموتو مورد بهره‌گیری قرار گرفتند. با این حال، آنها در سال ۱۹۹۵ و پیش از ظهور تحلیل ارز دیجیتال بیت کوین ، شبکه بلاکچین خود را که نخستین مورد در جهان بود ایجاد کردند که هنوز‌هم پویا است.

با اینکه «Stornetta» بیان می‌کند که او ساتوشی ناکاموتو نیست؛ اما آثار او برای تمام عرصه رمزنگاری، بنیادی و مهم بودند.

حتی با رفتن ساتوشی ناکاموتو از پروژه‌، همچنان هم این فرد (یا گروه) به خاطر سرمایه تحلیل ارز دیجیتال بیت کوین خود برای جهان رمزارزها با اهمیت است. درصورتیکه ناکاموتو تمایل به فروش رمزارزهای خود را داشته باشد بازار ارزهای دیجیتال دچار تغییرات زیادی خواهد شد. هرچقدر قیمت بیشتر شود اندازه تاثیرپذیری بازار رمزارزها از برخورد کسی که میزان بسیاری از آنها را دارد اوج می‌گیرد. برآورد شده که ناکاموتو حدود یک میلیون واحد «Bitcoin» دارد.

ایمنی ارزهادر چه حال است؟

قبل از این گفتیم که پرداخت‌های ارسال شده به شبکه از یک نود به نودهای پیرامون فرستاده می‌شوند. این را هم فهمیده اید که داشتن تحلیل ارز دیجیتال بیت کوین در کیف‌پول یعنی داشتن تراکنش‌هایی است که هنوز خرج نشده‌اند. ولی درصورتیکه شخص «A» تراکنش انتقال یک رمزارز را به شبکه بفرستد و پیش از آنکه فرد گیرنده، رمزارز را بگیرد، شخص «A» پول را بگیرد و یک تراکنش برعکس را ارسال کند چه؟

بنابراین شبکه بایستی به نوبت زمانی تراکنش‌های ارسالی هم دقت داشته باشد. زمانیکه شخص «A» تراکنشی را به شبکه بفرستد ، نودها آن را تحلیل کرده و قبول می‌کنند. بدین صورت در دفتر مرکزی، اطلاعات آپدیت می‌شوند و در این مرحله سرمایه شخص «A» صفر و سرمایه شخص «B» به یک تغییر می‌کند.

تراکنش دوم مخالفی که شخص «A» به شبکه فرستاده بود در صف قرار گرفته و بعد از انجام تراکنش‌های قبلی تحلیل می‌شود، نودها با بررسی گذشته تراکنش‌ها درمی‌یابد که شخص «A» رمزارزی ندارد. در نهایت تراکنش صورت نخواهد گرفت.

در شبکه بلاکچین هر بلاک، ظرفیت حدودا دو هزار و پانصد تراکنش را دارد – این تراکنش‌ها در یک تایم ارسال شده‌اند – و این بلاک‌ها در هر ۱۰ دقیقه یک بار بواسطه ماینرها ساخته می‌شوند.

هر بلاک کد ویژه خود را دارد. این کد همان هش بلاک است. هر بلاک به جز هش خود، هش بلاک پیشین را هم در خود قرار داده است. اگر یک بلاک عوض شود، بلافاصله هش آن بلاک هم عوض خواهد شد و در نهایت همه‌ بلاک‌ها غیرقانونی می‌شوند.

چه مسائلی بر نرخ تحلیل ارز دیجیتال بیت کوین موثرند؟

عرضه و تقاضا

در هر ارز، کالا و سرویس‌، درصورتیکه تقاضا بالا باشد قیمت آن هم بیشتر می‌شود. از سال ۲۰۱۷ که اشخاص زیادی با بلاکچین و استفاده آن آشنا شدند، اشخاص زیادی طرفدار این ارز دیجیتال شدند. همین مورد باعث شد که قیمت آن به خاطر خواهان بیشتر بالا رود.

فورک

«فورک» هم جزو مسائلی است که بر کل رمزارزهای اجرا شده بر پلتفرم بلاک چین موثر است.

در خیلی از موارد به صاحبان کیف‌پولی ویژه بعد از انجام فورک گفته می‌شود که اگر میزانی مخصوص از «Bitcoin» را داشته باشید، کمی از تحلیل ارز دیجیتال بیت کوین کش هم به شما تعلق می‌گیرد. همین مورد سبب می‌شود که اشخاص، سرمایه ارز دیجیتال خود را بیشتر کنند یا حتی اگر هیچ پولی ندارند شروع به خرید کنند. اگرچه عوامل استثنا هم وجود دارد.

هاوینگ

هاوینگ یا نصف شدن پاداش استخراج هر چهار سال که موجب به وجود آمدن تورم منفی می‌شود بر نرخ این رمزارز تاثیرگذار است. اوایل، پاداش استخراج ۵۰ واحد بود، بعد ۲۵ و بعد‌ از آن ۵/۱۲ رسید و در اردیبهشت سال ۹۹ به ۲۵/۶ واحد شد. این مسئله باز هم به ماجرای عرضه و تقاضا اشاره دارد. تحلیل ارز دیجیتال بیت کوین هر روز در حال شناخته شدن است، اشخاص بیشتری آن را قبول می‌کنند و طرفدار آن هستند. از سمتی دیگر با گذر زمان، ارائه آن کم و کمتر می‌شود و همین مورد موجب بیشتر شدن قیمت آن می‌شود.

قواعد رگولاتوری

اینکه دولت‌ها در مقابل تحلیل ارز دیجیتال بیت کوین چه سیاستی را به کار ببرند، ممکن است تاثیر بسیاری بر نرخ آن داشته باشد. مسائلی مثل «اخذ مجوز جهت ورود ماینر» و به صورت کلی پذیرش رمزارزها از سمت دولت بر قیمت آنها موثر خواهد بود. افراد بسیاری به خاطر مسائل احتمالی در کشورهایی که رمزارزها را غیر‌مجاز کرده‌اند از کار‌کردن در این زمینه منصرف شده‌اند.

اتفاقات سیاسی

همیشه یادتان باشد که پول ترسو است و در جستجوی یک جای مطمئن است. به عنوان مثال امروز در بورس است، فردا در طلا و بعد هم در بازار کریپتوکارنسی. عبارتی با عنوان «اسمارت مانی» یا «پول هوشمند» در اقتصاد موجود هست که می‌گوید «پول هوشمند در اوج بازار گاوی از آن خارج شده و وارد بازاری می‌شود که هنوز پیشرفت خود را شروع نکرده است.»

تحلیل ارز دیجیتال بیت کوین
تحلیل ارز دیجیتال بیت کوین

صاحبان پول هوشمند با بررسی‌های دقیقی که از ماجرا‌های سیاسی دارند خیلی سریعتر از اشخاص عادی می‌توانند تاثیر داستان‌های سیاسی مثل روابط کشورها با هم را بررسی کرده و بدین صورت روی اعتبار رمزارزها موثر باشند.

رسانه‌ اجتماعی

رسانه‌های اجتماعی مانند «ردیت»، «توئیتر» و … هم بر نرخ رمزارزها موثر هستند. هنگامی که میزان توئیت‌ها در خصوص تحلیل ارز دیجیتال بیت کوین بیشتر می‌شود احتمالا بایستی منتظر تاثیر آن توئیت‌ها بر قیمت باشیم. بر اساس اینکه توئیت‌ها منفی یا مثبت باشند قادرند قیمت را بالا یا پایین کنند. همینطور با تحلیل «گوگل ترندز» می‌توان فهمید که کاربران گوگل به چه مقدار رمزارزها را سرچ کرده‌اند. زمانی‌که جستجو زیاد شود یعنی می‌شود احتمال داد که منابع مالی بسیاری به این بازار وارد‌ می‌شوند.

تحلیل فرآیند خرید ارزهای دیجیتال

نصب کیف پول

کیف‌پول یک آدرس و رمزعبور به شما ارائه می‌دهد، آدرس کیف‌پول درست مثل شماره حساب بانک شما است، وجود رمز عبور، ورود دیگران را به سرمایه داخل کیف‌پولتان ممنوع می‌کند‌.

شما بر اساس مقدار سرمایه خود و آگاهی که از کیف‌ پول‌های گوناگون دارید بایستی مناسبترین کیف‌پول را برای خود انتخاب کنید. به‌طور مثال، ذخیره‌سازی سرمایه های دیجیتال در کیف‌پول تحت وب، چندان مطمئن نیست. مناسبترین انتخاب برای کسی که سرمایه دیجیتالی متعددی دارد بهره گیری از کیف‌پول سخت‌افزاری است.

با فراهم‌کردن هر یک از انواع کیف‌پول، شما دارنده کلیدهای عمومی و خصوصی می‌شوید که جهت انجام پرداخت‌ها لازم هستند.

به این مورد توجه کنید که نرم‌افزار و اپلیکیشن‌های خود را حتما از منابع مطمئن بگیرید و همینطور کلید خصوصی کیف‌پولتان را به هیچ‌شخصی ندهید.

یافتن صرافی شناخته‌شده و انجام احراز هویت

اگر که مقیم ایران هستید بایستی اول بواسطه یک صرافی داخلی، ریال خود را به «تتر» تبدیل کنید. بعد این امکان را دارید برای صورت گرفتن معامله، تتر را به یک صرافی خارجی ارسال و به تحلیل ارز دیجیتال بیت کوین مبدل کنید تا کارمزد پایینتری درنظر گرفته شود.

صرافی‌های ایرانی بیشتر شرایط معاملات آتی و سایر معاملات را ندارند و شما فقط می توانید خرید و فروش در این صرافی‌ها انجام دهید. بنابراین اگر معامله‌گر ارزهای دیجیتال هستید، بعد از خرید در صرافی ایرانی آن را به یک صرافی بین‌المللی انتقال داده که شرایط معاملات بیشتر و کارمزد کمتر را داشته باشد.

اگر که قصد کار کردن در صرافی خارجی را داشته باشید بایستی حتما به این نکته دقت کنید که به خاطر محدودیت‌های موجود علیه ایران، اغلب صرافی‌ها با ایرانی‌ها کار نمی‌کنند. پس، درصورتیکه به عنوان یک ایرانی بخواهید در این صرافی‌ها فعالیت کنید باید با بهره گیری از «VPN» یا «VPS» با آی‌پی کشوری دیگر در این صرافی‌ها شروع به معامله کنید.

احراز هویت در صرافی‌های داخلی بیشتر با استفاده از کارت ملی یا گواهینامه صورت می‌گیرد. بعضی مواقع هم از شما درخواست می‌شود متنی را نوشته و از خود یک عکس بگیرید تا صرافی خیالش راحت شود که این خودتان هستید که تمایل به خرید و فروش دارید.

در بیشتر مواقع می‌شود در صرافی‌های خارجی قیمت‌های کم را بدون احراز هویت انتقال داد؛ اما درصورتیکه صرافی به ماهیت شما شک کند یا اینکه خودتان تمایل داشته باشید مبالغ بیشتری را معامله کنید احتیاج به احراز هویت دارید. احراز هویت در صرافی‌های خارجی مستلزم وجود پاسپورت می‌باشد.

خرید تحلیل ارز دیجیتال بیت کوین و ارسال به کیف پول

بعد از عضویت و احراز هویت در صرافی، به مرحله پایانی که به سادگی انتقال پول در بانک است می‌رسیم.

اگر که تمایل به خرید تحلیل ارز دیجیتال بیت کوین در صرافی داخلی دارید، این امکان را دارید که با شارژ حساب خود در صرافی خرید کنید. صرافی یا خودش برای شما خرید می‌کند یا شما را به کسی که قصد فروش دارد وصل می‌کند.

بمنظور خرید در صرافی‌های خارجی هم بایستی اول ریال خود را به یک ارز دیجیتال مثل «تتر» مبدل کنید و بعد آن را به یک صرافی خارجی مانند «صرافی بایننس» انتقال داده و به سادگی تحلیل ارز دیجیتال بیت کوین بخرید.

فرآیند خرید ارزهای دیجیتال خیلی راحته و برای این کار احتیاجی به بلدبودن کار‌های فنی رمزارزها یا چگونگی کار آنها ندارید. با این وجود، طی‌کردن دوره آموزش رمز ارزها اگر بخواهید کار‌های فنی آن را بدانید و یا تنها قصد خرید رمزارز داشته باشید لازم است.

تحلیل ارز دیجیتال بیت کوین
تحلیل ارز دیجیتال بیت کوین

آیا ارزهای دیجیتال از بین می‌روند؟

ارزهای دیجیتال با قصد عوض‌کردن سیستم مالی جهان ایجاد شده ‌اند، با‌توجه به اینکه می‌دانید ۲۱ میلیون تحلیل ارز دیجیتال بیت کوین قابل استخراج هستند که تا به الان (سال ۲۰۲۱) بیشتر از هجده میلیون واحد آن استخراج شده است.

همین یک خصوصیت کافیست که تحلیل ارز دیجیتال بیت کوین را از لحاظ اقتصادی دارای عیب بدانیم. یک اقتصاد بایستی به حدی که فعالیت‌های مالی به آن احتیاج دارند موجود باشد. درصورتیکه قرار باشد تحلیل ارز دیجیتال بیت کوین آینده ای داشته باشد، بایستی افراد زیادی آن را به صورت قانونی بشناسند و آن را برای دادوستدهای خود استفاده کنند. اما با کمبود میزان واحدهای این ارز این کار امکانپذیر نمی باشد.

باید عرض کنم که این مسئله از سمت دوست‌داران این رمز نگار همانند یکی از خصوصیات مثبت آن یاد می‌شود. چراکه تورم را از میان برداشته و حتی این ارز را با تورم منفی مواجه می‌کند.

با افزایش نرخ این ارز ، افراد کمی هستند که بخواهند سرمایه خود را بفروشند. این مورد موجب بیشترشدن بیش از اندازه قیمت آن می‌شود و اقتصاد را به سستی می‌کشاند.

اما از سمتی دیگر «ادوارد اسنودن» در خصوص قابلیت از بین رفتن تحلیل ارز دیجیتال بیت کوین بیان می‌کند، تا وقتی که کسانی در کل جهان هستند که الویت آنها معاملاتی بدون وجود مدیریت بانک باشد، ارزهای دیجیتال به زندگی خود ادامه‌ می‌دهند، حتی اگر بنا به دلایلی این ارز از بین برود.

او همینطور از تحریم‌هایی که به خاطر وجود محدودیت علیه بعضی از ملت‌ها وارد می‌شود یاد کرد و گفت که ارزهای دیجیتال روش خوبی جهت نقل و انتقالات مالی بین‌المللی در چنین کشور‌هایی به حساب می آید. ارزهای دیجیتال بمنظور پایداری و ادامه‌ زندگی خود به پذیرش همه نیاز دارند. زمانی که تحلیل ارز دیجیتال بیت کوین پاسخگو‌ی نیازهای قسمتی از جامعه باشد شرایط ادامه‌ زندگی این ارز و حتی پیشرفت آن هم وجود دارد.

مسائل موثر بر از بین رفتن این رمز نگار

ایجاد رمزارز بهتر از این ارز

درصورتیکه ارزی ساخته ساخته شود که با وجود ویژگی‌های مثبت تحلیل ارز دیجیتال بیت کوین ، بدی‌هایش را نداشته باشد و در جامعه مورد تائید قرار بگیرد احتمالا موجب از بین رفتن تحلیل ارز دیجیتال بیت کوین شود.

بالا‌رفتن قیمت برق

اگر قرار باشد قیمت برق بیشتر شود در کنار بیشترشدن پیچیدگی شبکه، سود ماینرها کاهش پیدا می‌کند. این مسئله قادر است خیلی ها را از ادامه کار در این زمینه نا امید کند. اگرچه در این صورت هم استخراج‌هایی که برق کمتری استفاده می‌کنند به کار خود ادامه می‌دهند.

محدودیت از سمت دولت‌ها

درصورتیکه دولت‌ها در تمام جهان با مشورت هم فعالیت در حوزه ارزهای دیجیتال را غیرقانونی کنند، این امکان را دارند که این ارز را از بین ببرند. اگرچه درصد این احتمال خیلی کم است. چراکه حتی با وجود دو کشور که اجازه کار آزاد را برای کاربران آماده می‌کنند، این ارز به زندگی خود ادامه خواهد داد.

قطعی برق و اینترنت در کل جهان

تحلیل ارز دیجیتال بیت کوین یک ارز رمز نگاری شده است که بمنظور ادامه حیات خود به برق و اینترنت نیاز دارد. اگر اتفاقی بیفتد که به برق و اینترنت در جهان صدمه وارد کند، این ارز هم از آسیب آن متضرر خواهد شد و از بین می‌رود.

فورک شبکه

در صورتیکه بنا بر علت های نامشخص، فورک‌های متعددی در شبکه‌ تحلیل ارز دیجیتال بیت کوین اتفاق بیفتد موجب می‌شود که این شبکه اعتبار خود را از دست بدهد. اگرچه رونق‌دهندگان مطمئنا حواسشان به این مسئله هست بنابراین احتمال از بین رفتن تحلیل ارز دیجیتال بیت کوین به این خاطر حدودا نزدیک به صفر است.

 

Rate this post
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 × 1 =